Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Як правильно заварювати йерба мате?

2023-03-09
Як правильно заварювати йерба мате?

Для «свіжих» людей, коли справа стосується приготування йерба мате, процес приготування настою може здатися дещо складним. Однак ламатися нема чого! Прочитавши нашу публікацію, напевно кожен впорається. Більш того, він зробить це правильно!

Йерба мате - чарівний напій індіанців гуарані

Парагвайський падуб відрізняється тим, що він є дуже вдячним матеріалом для створення чудового настою з неповторним смаком. Як добре приготувати йербу мате? Насправді існує багато способів заварити йерба мате, і багато що залежить від ваших власних уподобань. Хтось віддає перевагу більш міцну йербу, хтось – слабшу. Одні віддають перевагу класичним сухофруктам без будь-яких добавок, інші вибирають оригінальні, ароматизовані композиції або доповнюють блюдо добавками самостійно. Є багато змінних, і кожен матеіст має свої звички, коли справа доходить до приготування пива йерба мате. Найпростіший спосіб покласти це в три прийоми: висипати висушений матеріал в матеро, налити води і приклеїти бомбілью. Однак Йерба мате — це більше, ніж просто трав’яний настій. Він пов’язаний з магічним ритуалом, певною містичною оболонкою, що робить його унікальним напоєм. Хоча кожен готує і п’є йербу по-своєму, є те, що об’єднує кожного шанувальника здорового зеленого напою з Південної Америки. Це давня традиція індіанців гуарані.

Властивості падуба парагвайського першими відкрили індіанці гуарані. Вони помітили, що, жуючи листя цього дерева, вони отримують більше енергії, не відчувають втоми та голоду, а також посилюється концентрація. Незабаром листя падуба почали сушити і подрібнювати на більш дрібні шматочки, а на основі отриманого висушеного листя готували настій. Пили напій у посудинах із висушених і видовбаних плодів гарбуза. Для фільтрації використовували трубку з бамбука або очерету, проколоту з одного кінця. Вживання йерба мате було індіанським ритуалом, який проводили перед полюванням і цілоденними виснажливими експедиціями. Плем'я збиралося біля вогнища і пило вариво разом, з однієї чашки, передаючи його з рук в руки.

Як варити йерба мате? Що потрібно?

Традиція індіанців гуарані збереглася донині. Можливо, ми й не п'ємо йербу біля багаття, але використовуємо ті ж інструменти, що й її першовідкривачі, лише трохи вдосконалені. Збереглася і звичка пити напій разом. Особливо в Аргентині та Парагваї спільне використання йерби є важливим елементом місцевої культури. З чого почати пити йербу?

Для початку варто обзавестися необхідними інструментами - посудиною і фільтрувальної трубкою. У світі йерби посудиною є матеро або гарбуз. Йерба мате найчастіше готують в дерев'яних, керамічних або гарбузових посудинах. Це, звичайно, справа смаку, смаку або просто зручності. Спеціально профільована ємність сприяє заварюванню йерба мате, комфортному вживанню та довшому збереженню температури напою. Трубка, через яку ви п'єте йербу, - це бомбілья. Він схожий на чайну ложку, але завершується перфорованим фільтром, завдання якого – зупинити кавову гущу в чашці, щоб вона не потрапила в рот. Зручний варіант - купити термос - це вихід для тих, хто любить пити йербу поза домом. Для початківців ми також рекомендуємо аналоговий термометр, який допомагає точно виміряти температуру води, необхідної для заварювання йерби - а це має велике значення, про що ми напишемо далі в тексті. І, нарешті, найголовніше - йерба мате.

При яких градусах варити йербу?

Найважливішим у варінні йерба мате є температура води. Не заливайте висушене листя окропом, тому що листя падуба «згорять» – втратять свої властивості, смак і аромат. Ви також можете залити йерба мате крижаною водою. Йерба в холодному варіанті називається tereré. Ідеальна температура для заливки висушеного матеріалу в теплому варіанті становить близько 70-80 градусів Цельсія.

Якою водою залити йерба мате?

  1. Деякі стверджують, що кип'ятіння йерба мате замість заливання гарячою водою дає дуже цікаві ефекти. Більше того, воду можна замінити молоком – так вийде мате де лече. Такий йерба-молочний напій у поєднанні з цукром або іншими підсолоджувачами чудово зігріває організм у холодні дні.
  2. Вода з температурою 90-100 градусів Цельсія занадто гаряча для парагвайського падуба і змушує йербу дуже швидко заварюватися. Цінні властивості рослини «вбиваються» кип’ятінням води і швидко виділяється дуже гіркий, інтенсивний смак. Такий настій ще можна трохи заощадити - добре перелити йербу через сито приблизно через 1 хвилину після розливу, щоб зупинити процес заварювання. Таким чином ми уникнемо гіркого, неприємного присмаку.
  3. 70-80 градусів за Цельсієм - це ідеальна температура для заливки йерба мате. Падуб повністю розкриває свої властивості і дає сильний удар. Настій має досить важкий, характерний смак. Відчуйте гіркоту і кислинку.
  4. 50-60 градусів за Цельсієм - ця температура ідеальна для того, щоб довше варити йерба мате. Властивостей падуба виділяється менше. Смак також трохи м'якший. Такий завар можна пити навіть пізно ввечері.
  5. тепла вода при температурі 30-40 градусів - дає ефект дуже м'якого мате, як за дією, так і за смаком. Щоб отримати потрібну дозу кофеїну, знадобиться більш тривале заварювання, і все одно не вийде отримати ефект, як при заварюванні при 70-80 градусах.
  6. для приготування tereré використовують холодну, майже крижану воду. Хоча парагвайський падуб погано виділяє свій смак і властивості в теплій воді, він поводиться зовсім по-іншому при дуже низьких температурах. Крижаний «настій» за смаком і дією трохи м'якший, ніж йерба, заварена водою 70-80 градусів, але стимулюючий ефект тут не найважливіший. Tereré — це, перш за все, чудовий спосіб охолодитися в спекотний день.

Як заварити йерба мате - крок за кроком

На відміну від звичайного чаю, приготування йерба мате вимагає кількох кроків, але не хвилюйтеся - це швидко входить у звичку! Що робити і скільки варити йерба мате, щоб він був смачним і працював якнайкраще? Лише кілька кроків:

Крок 1: виливаємо посуху в матеро

Перший крок – один із найважливіших. Інтенсивність, смак і ефект настою залежатимуть від того, скільки йерби ви наллєте в чашку. Правило просте - чим більше сушених трав, тим міцнішим буде настій. Особливо на початку, коли ви не відчуваєте цього, легко переборщити і вас відлякує гіркий смак і кількість кофеїну. Зазвичай кажуть, що оптимальна кількість висушеного матеріалу становить приблизно від 1/4 до 3/4 об’єму посудини, що є не дуже точною інформацією. Тому пропонуємо на початку найкраще насипати близько 15 грамів сухофруктів – стільки, скільки поміститься у велику ложку.

Крок 2: влаштуйте сушарку

Цей етап приготування йерба мате насправді складається з кількох менших етапів. По-перше, якщо посуха сильна і дуже пильна, добре позбутися від пилу та дрібніших листочків і гілочок, які згодом заб’ють бомбіллу. Для цього потрібно накрити матеру рукою, перевернути догори дном і енергійно потрясти. Деякі дрібні елементи висохлого матеріалу залишаться на руці, залишаючи т.зв родимка математика. Якщо ви виберете йербу без гілок і пилу, можете сміливо пропустити цей крок. Висипавши висохлий матеріал у матеро (і, можливо, позбувшись частини пилу та гілок), його необхідно належним чином упорядкувати. Нахиліть посудину під кутом (приблизно 45°), щоб трава опинилася на одній із її стінок. З одного боку, буде курган і відкриється простір, у який ви наллєте воду на наступному кроці.

Крок 3: Помістіть бомбілью

Тримаючи блюдо в злегка нахиленому положенні, помістіть в нього бомбилью, поставивши її на горбок. Ставимо бомбілью фільтром вниз так, щоб вона торкалася дна матеро. Тепер можна акуратно встановити матеро у вихідне положення, стежачи за тим, щоб не зіпсувати «бугор».

Крок 4: наливаємо воду

Прагнучи до простору без посухи, наливайте воду потрібної температури - оптимальна в районі 70-80 градусів Цельсія. Деякі люди спершу, перед гарячою водою, наливають трохи холодної води в матеро і трохи чекають, поки вона вбереться в висохлий матеріал. Мабуть, приготовлена таким чином йерба довше зберігає смак. Такий звичай також є посиланням на традицію. Єзуїти, які прийшли до Південної Америки під час конкісти, називали момент «зникнення» води в матері «ковтком для св. Томас», подарунок, подарований йому на знак подяки за те, що він приніс у світ парагвайський падуб.

Нарешті: дочекайтеся, поки воно завариться!

Заливши гарячою водою, почекайте приблизно 2-3 хвилини, щоб листя падуба віддали свій смак, аромат і властивості. Йерба мате готовий до вживання! Пам’ятайте, що настій накопичується весь час, тому чим довше йерба мате залишається в матері, тим міцнішим він буде. Також пам’ятайте, що не викидайте гущу після вживання настою – йерба мате можна поливати кілька разів, поки його смакові та ароматичні властивості повністю не вимиються.

Деякі корисні поради

  • Не змішуйте бомбілью в матер! Хоча вона нагадує ложку, але не є такою і не використовується для перемішування. Будь-який рух у варінні спричиняє рух листя падуба, що може засмітити фільтр бомбільї.
  • Якщо ви забули покласти бомбілью в матеро перед тим, як налити воду - не хвилюйтеся! Ви можете зробити це пізніше, і щоб зменшити ризик потрапляння гущі в трубку, покладіть великий палець на мундштук бомбильї та відпустіть його лише тоді, коли трубка буде занурена у воду. Тиск, що створюється в ньому, запобіжить засмічення фільтра.
  • Якщо вам подобається солодка йерба, найкращий спосіб — спочатку підсолодити воду будь-яким підсолоджувачем і залити її висушеною сумішшю. Таким чином, не потрібно буде перемішувати ложкою або (жах жахів!) Bombilla in Yerba.
  • Якщо у вас під рукою немає матеро чи бомбільї – нічого не втрачено. Ці інструменти дуже корисні для приготування та пиття йерба мате, але вони не є необхідними. Матеро можна замінити звичайною чашкою, а замість фільтрування настою через бомбилью можна використовувати звичайну чайну заварку. У цій публікації ви знайдете більше ідей для альтернативного приготування мате.

Тепер все ясно! Ви знаєте, як правильно варити йерба мате. Тримаємо кулаки за перше варіння! Обов’язково повідомте мені, який метод вам сподобався найбільше.

Рекомендовано

Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

191,00 ГРН чистий/1шт.Найнижча ціна товару за 30 днів до розпродажу 215,00 ГРН/1шт.Звичайна ціна 239,00 ГРН чистий/1шт.(382,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel