Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Yerba Mate - властивості

2022-11-16
Yerba Mate - властивості

Єрба мате - справжнє диво природи. Підбадьорливий напій з Південної Америки відомий своїми численними корисними властивостями. Регулярне вживання чай мате покращує пам'ять і концентрацію уваги. Забезпечує енергією, сприяє схудненню та виводить токсини з організму. Які ще властивості має мате? Чи має мате лікувальні властивості? Всю найактуальнішу інформацію ми зібрали у сьогоднішньому дописі.

Yerba mate - що це таке?

Єрба мате - популярний південноамериканський настій на основі листя рослини падуба парагвайського. Вперше його скуштували індіанці гуарані, які проживали на сучасних прикордонних територіях Бразилії, Парагваю та Аргентини. Вони виявили, що рослина чудово бореться з втомою, приборкує голод і загострює почуття. У 17 столітті, під час конкісти, єзуїти зацікавилися життям індіанців і притаманною їм ербою. Саме завдяки монахам були закладені перші плантації падуба та розпочався експорт сировини. Настої здобули визнання у всіх колоніях. Вони швидко стали невід'ємною частиною повсякденного життя латиноамериканців цієї частини континенту. Йерба мате потрапив до Європи. У другій половині 19 століття польські емігранти, які оселилися в Бразилії, намагалися завезти йербу до Польщі. Через політичні та економічні потрясіння мате спочатку не набув такої популярності в Європі, як у Південній Америці. Фактично, значного інтересу вона набула лише в останні роки, і до цього часу її популярність продовжує зростати. Вона дедалі ширше поширюється на країни поза межами південноамериканського культурного кола. Цікаво, що Польща є одним з найбільших імпортерів сушеного продукту в Європі. Єрба має відмінні стимулюючі властивості і безліч переваг для здоров'я, саме тому вона цінується багатьма як ідеальна і, перш за все, повністю корисна для здоров'я альтернатива кави.

Як пити мате?

Для початку коротка інструкція для тих, хто ще не пив йербу. Як приготувати настій з плодів йерби? Це просто! Все, що вам потрібно, це трохи сушеного чаю - для початку ми рекомендуємо вибрати зразки мате (50 г), щоб отримати уявлення про різні види сушеного чаю та смаки. Також потрібна бомбочка і контейнер. Ви можете обійтися без останнього елемента, замінивши спеціальний матрац з мате на просту керамічну чашку. Однак бомбейка, що представляє собою спеціальну трубку, оснащену фільтром, що відокремлює гущу від настою, абсолютно необхідна - без неї пити настій з дрібно нарізаного листя падуба буде дуже неприємно. Все, що потрібно новачкові, щоб почати вживати мате, можна знайти в нашому інтернет-магазині. Початківці повинні бути особливо зацікавлені в наших стартових наборах. Вони містять необхідні аксесуари разом з набором зразків або півкілограмовим пакетом сушеного чаю. У нас їх досить багато. Напевно знайдеться щось для кожного! Після того, як у вас є висушена трава і необхідні інструменти, ви можете приготувати настій. У ємність насипати 2-3 чайні ложки йерби (чим більше, тим інтенсивніше буде настій), залити гарячою, але охолодженою водою (при температурі близько 70-80 градусів Цельсія) і вставити бомбилью, заткнувши її мундштук пальцем. Не перемішувати! Настій буде готовий до вживання через кілька хвилин.

Властивості мате

Повторимося: мате - справжнє диво природи. Підбадьорливий напій з Південної Америки відомий своїми численними корисними властивостями. Вона містить цілий комплекс мікроелементів, мінералів та вітамінів. Єрба мате забезпечує енергією, допомагає при схудненні та підтримує детоксикацію організму. Він запобігає анемії та має сильні антиоксидантні властивості, що сприяють зміцненню імунної системи. Регулярне вживання настою падуба покращує концентрацію уваги і стимулює роботу мозку. Крім того, це може призвести до покращення настрою. Містить велику кількість вітамінів і мінералів. Важко знайти інше джерело такої кількості цінних для організму сполук. Наведені тут в стислому вигляді властивості мате, напевно, можуть бути Вам знайомі, якщо Ви вже чули про чудодійний напій індіанців гуарані. Далі в тексті ми розглянемо їх більш детально. Приємного читання!

Підсумовуючи вступ, можна виділити наступні властивості мате:

 • має високий вміст натурального кофеїну і є чудовим стимулятором,
 • містить комплекс вітамінів і мінералів,
 • має антиоксидантну дію,
 • підвищує імунітет,
 • уповільнює старіння клітин,
 • знижує ризик серцево-судинних захворювань,
 • може поліпшити концентрацію уваги,
 • знижує рівень холестерину,
 • покращує лібідо.

Багато вітамінів і антиоксидантів. У мате їх більше, ніж у каві та енергетичних напоях!

Єрба мате відмінно підходить для живлення організму. Містить ряд вітамінів і мінералів, які важливі для щоденного функціонування всього організму. До них відносяться вітаміни групи В (такі як вітаміни В1, В2, В3, В5, В6, В7 і В9), вітамін С і Е. Він також містить такі мінерали, як цинк, калій, фосфор, кальцій, кремній і магній. Останній елемент особливо привертає увагу. Саме так! У той час як кава виводить магній з організму, мате забезпечує його надходження! Серед іншого, цинк необхідний для правильного розвитку кісткової системи, а також відповідає за ріст волосся та нігтів. Калій забезпечує кислотно-лужний баланс в організмі. Фосфор впливає на розвиток кісток, м'язів і нервової системи. Кальцій також важливий для правильного функціонування кісткової системи - він є будівельним матеріалом для кісток і зубів. Кремній, серед іншого, бере участь у синтезі колагену.

Повернемося до вітамінів. Ті, що належать до групи В, в першу чергу відповідають за роботу нервової системи, що виражається в нашому психічному здоров'ї. Це пов'язано з тим, що вони відіграють важливу роль у засвоєнні вуглеводів, тобто перетворенні глюкози в енергію, необхідну для роботи мозку. Таким чином, опосередковано вони впливають на зняття нервового напруження та покращення інтелектуальної працездатності. Крім того, вони покращують концентрацію уваги та запобігають перепадам настрою. Не менш важливими для функціонування нашого організму є вітаміни С та Е. Вони мають антиоксидантну дію, що уповільнює старіння і загибель клітин та покращує імунітет в цілому.

Що ще міститься в мате?

Єрба мате не тільки насичений вітамінами та мінералами, які мають численні корисні властивості. Це також багате джерело поліфенолів, які є органічними хімічними сполуками, що мають сильну антиоксидантну дію. Їх роль в організмі полягає в тому, щоб зупинити або затримати окислення речовин. Вони борються з вільними радикалами, які є шкідливими для організму - вони змушують клітини швидше старіти, можуть пошкоджувати ДНК і мають вплив на розвиток раку. Одним з антиоксидантів, що містяться в мате, є ще один цінний для організму і гідний опису елемент - хлорогенова кислота. Його особливістю є сильна антиоксидантна дія, що виражається, в тому числі, в підвищенні імунітету. Крім того, на думку вчених, хлорогенова кислота може бути корисною у боротьбі з цукровим діабетом. Це пояснюється тим, що він впливає на зниження рівня цукру в організмі. Варто додати, що ця сполука підвищує чутливість організму до інсуліну. Не дивно, що його іноді використовують у боротьбі з інсулінорезистентністю. Крім того, має антибактеріальну та протизапальну дію. Сапоніни - ще один природний антиоксидант - також присутні в мате. Ці сполуки надають характерного гіркуватого смаку настою парагвайського падуба. Вони проявляють багато властивостей - мають сечогінну, протизапальну та антибактеріальну дію. Вони також змушують настій м'яко пінитися.

Єрба мате проти кави. Що краще стимулює?

Популярність мате зростає з кожним роком. Хоча вона багата на вітаміни та інші цінні для організму сполуки, але не вони принесли їй найбільшу славу. Найбільш цінним є кофеїн, який надає мате сильну стимулюючу дію. У цьому відношенні мате конкурує з кавою, і все більше кавоманів обирають його як більш здорову альтернативу. Який настій краще для здоров'я і сильніше стимулює? Однозначно визначити вміст кофеїну в мате нелегко. На це впливають такі фактори, як тип і кількість висушеного матеріалу, що використовується для приготування настою, а також температура заварювання. У загальних рисах вважається, що літр мате може містити близько 70-650 міліграмів кофеїну. Для порівняння, в літрі міцної кави еспресо міститься 1700-2250 міліграмів кофеїну, а в літрі завареної кави - 380-650 міліграмів кофеїну.

Як бачимо, кава має більший вміст кофеїну, ніж йерба. Чи означає це, що він буде кращим стимулятором? Не обов'язково! Yerba забезпечує енергією більш збалансовано. Після філіжанки кави ми відчуваємо раптовий прилив сил. На жаль, так само швидко настає своєрідний "спад", часто пов'язаний зі слабкістю і тремтінням рук. Це все через вимивання магнію. З мате все зовсім по-іншому! Кофеїн надходить повільніше, забезпечуючи гармонійне відчуття стимуляції без будь-яких "стрибків" настрою. Більше того, він містить цілу низку цінних мінералів та поживних речовин, в тому числі і сам магній! Не дивно, що ерба знаходить все більше ентузіастів.

Мате для пам'яті та концентрації уваги

Єрба мате - це набагато більше, ніж корисне джерело натурального кофеїну та поліфенолів. Тож давайте на мить відкладемо в сторону стимулюючий потенціал йерби та її антиоксидантні властивості і подивимося на інші її чудові якості. На думку дослідників, вживання мате може поліпшити концентрацію уваги. Це ще одна причина, чому ербу полюбляють студенти та офісні працівники. Це все завдяки вітамінам групи В та високій дозі магнію. Варто зазначити, що існують спеціальні суміші мате та інгредієнтів, які додатково стимулюють роботу мозку. На особливу увагу заслуговують суміші з маркуванням "mas IQ". Крім сушеного мате, вони містять інгредієнти, які додатково підтримують розумову діяльність. До них відносяться, наприклад, женьшень або гінкго білоба. Найпопулярнішим товаром даного типу в нашому інтернет-магазині є мате Verde Mate Green Mas IQ.

Властивості мате для схуднення

Настій на основі парагвайського падуба може допомогти вам схуднути. Йерба мате пригнічує апетит, а менший апетит означає менше перекусів і кращий контроль ваги. Крім того, йерба прискорює обмінні процеси, що дозволяє швидше спалювати жир. Важливу роль у цій сфері відіграє хлорогенова кислота, про яку згадувалося раніше. Його антидіабетичні властивості пов'язані з підвищенням чутливості до інсуліну та зменшенням всмоктування глюкози. Це, в свою чергу, призводить до кращого контролю рівня цукру та відсутності надлишкового накопичення жиру. Вітаміни та мінерали, що містяться в йербі, покращують кровообіг в організмі, а це призводить до більш ефективної роботи печінки. Вітаміни та мінерали також покращують обмінні процеси. Завдяки більш ефективному обміну речовин з організму виводяться шкідливі речовини, які відкладаються через надлишок цукру і жиру. На поліпшення метаболізму також впливає сечогінний ефект, яким мате зобов'язаний сапонінам, що містяться в ньому. Більш ефективна детоксикація організму призводить до кращих результатів схуднення.

Будь-який вид мате може допомогти при схудненні. Однак варто поцікавитися трав'яними сумішами з мате, приготованими спеціально для схуднення. До них відносяться продукти з маркуванням "силует". Слово походить з іспанської мови і дослівно означає "силует". Крім самого мате, силуети найчастіше містять добавки для підтримки травлення. До них відносяться такі трави, як південноамериканське болдо, м'ята, чистець або кріп. Варто зазначити, що йерба з рослинними компонентами не тільки мають чудовий ефект. Вони також загалом дуже смачні. Мате для схуднення користується великою популярністю в нашому магазині. З них покупці найчастіше хвалять наступні товари:

 • Verde Mate Silueta
 • Guarani Silueta
 • Verde Mate Regulase
 • Yaguar Silueta

Ми не сумніваємося, що кожен, хто хоче схуднути, повинен зацікавитися мате. Однак майте на увазі, що не можна ставитися до настою з парагвайського падуба як до чудодійних ліків від ожиріння. Випивши його, ви не скинете раптово і чарівним чином кілька кілограмів. Бажаного ефекту стрункої фігури можна досягти тільки при комплексному підході до лікування. Для того, щоб досягти стрункої фігури, необхідно подбати про здорове, збалансоване харчування і фізичну активність, і мате може стати прекрасним доповненням до цих заходів.

Єрба мате і спорт

Спортсмени все частіше охоче включають мате в свій щоденний раціон. Не дивно. Порція настою перед тренуванням - це спосіб забезпечити збалансовану дозу поживних речовин і мінералів, а також комплекс вітамінів. Єрба мате стимулює, але на відміну від кави, містить багато магнію. Як наслідок, він не викликає раптового припливу енергії та швидкого занепаду сил і почуття дратівливості. І це ще не все. Завдяки йербі стимулюється вуглеводний обмін. Це призводить до збільшення енергетичних запасів та покращення працездатності, що дозволяє довше виконувати фізичні навантаження. Настій також має ефект запобігання накопиченню молочної кислоти та уповільнення появи так званих "кислинок". Додайте до цього його раніше згадані антиоксидантні властивості, і висновки очевидні. Єрба мате - відмінна підтримка при фізичних навантаженнях! Приклади - з найкращих. Спортсмени світового рівня є шанувальниками настоїв мате. Такі знаменитості, як Лео Мессі, Кріштіану Роналду чи Антуан Грізманн сфотографувалися з контейнером, наповненим життєдайною йербою. Польський футболіст Кшиштоф Пьонтек також є прихильником мате. Як бачите, кращі з кращих знають, що таке добре!

Мате і психічне благополуччя

Важко заперечувати, що депресія в наші дні стала однією з найсерйозніших хвороб цивілізації. Виявляється, мате може сприяти поліпшенню психічного стану. Антидепресивна дія мате обумовлена високим вмістом вітамінів групи В, особливо вітаміну В3 і магнію. В результаті, мате може забезпечити полегшення від депресії, легкої тривоги і перепадів настрою. Вчені сходяться на думці, що існує зв'язок між рівнем мікро- та макроелементів і психічним благополуччям. Багата цінними інгредієнтами, йерба допоможе заповнити їх дефіцит. Тому варто включити його в щоденний раціон. Мате розслабляє і заспокоює. Приготування мате вимагає певних кроків і весь процес є своєрідним ритуалом. Його п'ють повільно, смакуючи кожен ковток. Це неминуче змушує вас зупинитися на мить і відкласти в сторону речі, які щодня викликають у вас стрес. До того ж, якщо ви любите йербу, випивши її, відразу покращується настрій і ви просто відчуваєте себе краще. Випиваючи йербу вранці, ви налаштуєтесь на позитивний лад на весь день, а вживаючи її протягом дня, ви зробите будь-яку діяльність більш приємною. Пам'ятайте, однак, що настій, хоч і корисний, але не є ліками від усякого зла. Він не є заміною спеціалізованої терапії при серйозних психологічних проблемах.

Мате - корисні властивості для серця і серцево-судинних захворювань

При регулярному вживанні мате виявляє позитивний вплив на серцево-судинну систему. Тут, зокрема, вказується на його антиатеросклеротичну дію. Настій на основі падуба парагвайського допомагає боротися з так званим поганим холестерином, або ЛПНЩ. У ньому міститься більше жиру, ніж білка, що призводить до його накопичення в кровоносних судинах. Як наслідок, це може стати причиною серцевого нападу. Регулярне вживання мате (тут зазвичай рекомендується доза близько 0,5 літра в день) - відмінний спосіб ефективного метаболізму ЛПНЩ. Все це завдяки сапоніну та ферменту параоксоназі, що містяться в йербі. Тут ще раз нагадуємо, що падуб, незважаючи на його позитивний вплив на організм, не є лікарським засобом. Скоріше, його слід розглядати як дієтичну добавку. Вона має бути збалансованою та насиченою здоровими, необробленими продуктами. Тільки при комплексному підході до серцево-судинного здоров'я можна досягти бажаних результатів. Не забуваймо також, що хоча мате і корисний для здоров'я, але є деякі протипоказання до його вживання. Серед них - дуже високий кров'яний тиск та серцево-судинні захворювання. Саме тому ми вкотре наголошуємо, що основою усвідомленого та ефективного лікування є регулярна лікарська консультація!

Принагідно варто згадати, що позитивні ефекти від вживання мате підтверджені науковою спільнотою, що лише зміцнює наше переконання в тому, якою чудодійною рослиною є парагвайський падуб. Деякі продукти можуть похвалитися навіть рекомендаціями від медичних установ. Одним з таких є популярний аргентинський мате Rosamonte. Аргентинське серцево-судинне товариство, яке об'єднує кардіологів з усієї країни, видало схвальний висновок щодо нього. Не дивно, що компанія, відповідальна за бренд, Hreñuk, розміщує цю інформацію на упаковці своєї продукції.

Єрба мате та сексуальна активність

Серед факторів успішного сексуального життя називають дієту, багату на цінні мінерали та поживні речовини, здорову серцево-судинну систему, емоційну стабільність та загальну життєву енергію. Як ви дізналися з попередніх розділів цієї статті, мате має багато позитивних властивостей і може впливати практично на кожну з наведених тут сфер. Тому можна зробити висновок, що опосередковано мате позитивно впливає на лібідо. Цікаво, що деякі виробники пропонують спеціальні суміші, які можуть ще більше посилити потенціал мате як афродизіака. Вони найчастіше містять катуаву та муйра-пуаму. Ці рослини, які походять з лісів Амазонії, протягом століть визнавалися місцевим населенням як природні засоби для підвищення потенції. У нашому інтернет-магазині мате ви знайдете кілька продуктів, що містять ці добавки. Найчастіше покупці обирають бразильські Verde Mate Green La Potente та Yaguar Amore, або парагвайські Kurupi Katuava та Guarani Katuava. Від щирого серця рекомендуємо!

Мате в б'юті-догляді

Йерба мате відмінно впливає на весь організм - не тільки зсередини, але і на зовнішній вигляд. Це може бути корисно в косметології. До складу мате входять речовини, які позитивно впливають на багато аспектів краси. Це, зокрема, кремній і цинк, а також вітаміни групи В, С і Е. Вони відповідають за стимуляцію росту волосся, зовнішній вигляд і стан шкіри та зміцнення нігтів. Тому, якщо ви хочете подбати про свою зовнішність абсолютно природним способом, варто включити мате в свій щоденний раціон.

Чи можна поєднувати мате з ліками?

У цьому тексті ми неодноразово вказували на те, що йерба не є лікарським засобом і, незважаючи на багато властивостей, які вона проявляє, не може замінити спеціалізоване лікування під керівництвом лікаря. І чи можна поєднувати мате з ліками? Настій мате навряд чи вплине на дію легких засобів від головного болю, до яких ми тягнемося в хвилини слабкості. Однак через кофеїн, що міститься в йербі, який викликає підвищення артеріального тиску і гіперактивність, краще дотримуватися обережності при поєднанні йерби з деякими лікарськими засобами. У нас немає інформації про те, чи конфліктує мате з конкретними лікарськими засобами і в якій мірі, але ми рекомендуємо бути обережними. Якщо ви приймаєте щось регулярно і вважаєте за краще бути впевненим, що вживання мате повністю безпечно, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Чи є мате канцерогеном?

Ходять чутки, що мате має канцерогенні властивості. Протягом кількох десятиліть вчені провели низку досліджень, щоб з'ясувати, чи дійсно мате є канцерогеном і які фактори нібито сприяють такому впливу. Встановлено, що в мате, висушеному традиційним методом диму і вогню, містяться поліциклічні ароматичні вуглеводні (скорочено ПАУ), які є шкідливими речовинами, що утворюються в результаті неповного згоряння органічних речовин. ПАУ потрапляють в організм через стравохід, який подразнюється високою температурою заварки. Ці повідомлення були спростовані подальшими дослідженнями. Було встановлено, що так, шкідливі ПАУ присутні в димно-сушеному мате, але в незначній кількості - не більше, ніж в каві, какао або м'ясі на грилі. Ризик виникнення раку при вживанні мате такий же, як і при вживанні будь-якого напою з температурою вище 65 градусів Цельсія, навіть чистої гарячої води.

Чи є у мате негативні властивості?

Наостанок розвіємо будь-які сумніви. Ми часто отримуємо запитання від наших клієнтів щодо того, чи є протипоказання до вживання йерби. Те, що мате корисний для здоров'я, є беззаперечним фактом, але, дійсно, існують деякі протипоказання до його вживання. На щастя, вони стосуються невеликої групи людей. У зв'язку з високим вмістом кофеїну, ми наполегливо не рекомендуємо давати заварку дітям. Кофеїн підвищує кров'яний тиск, викликає гіперактивність і може викликати дратівливість, а це не бажані дії у маленьких дітей. Підвищення кров'яного тиску, яке є результатом кофеїну, також означає, що вживання мате слід уникати тим, хто страждає на захворювання артерій. Також слід уникати вживання йерби вагітним жінкам і молодим матерям. Кофеїн, що міститься в мате, є стимулюючим, тому пити заварку ввечері або навіть пізно ввечері не рекомендується, щоб не ризикувати порушенням сну.

Рекомендовано

Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

239,00 ГРН чистий/1шт.(478,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel