Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Як пити мате? 7 корисних порад

2023-04-06
Як пити мате? 7 корисних порад

Великою перевагою мате є те, що його можна пити різними способами. Він чудово стимулює і має унікальний смак і аромат. Його есенція вивільняється поступово, так що ми можемо насолоджуватися чудовими якостями сушеного продукту навіть при багаторазовому наливанні. Як приготувати і пити мате, щоб зробити матеїстичний ритуал максимально приємним? Варто запам'ятати кілька важливих правил. Ми підготували невеликий гід для кожного шанувальника мате. Запрошуємо вас прочитати його!

Які переваги має вживання мате?

Століття тому мате вперше відкрили для себе індіанці племені гуарані, що мешкають у Південній Америці. Вони вірили, що ця чудодійна рослина - дар богів. Приготований з неї настій давав їм енергію, яка була необхідна під час довгих полювань і виснажливих походів. Єрба мате став важливою частиною їхніх традицій і культури, хоча вони не до кінця усвідомлювали, яке величезне багатство в ньому міститься. Сьогодні, через сотні років, після численних досліджень, опублікованих наукових праць і вичерпних статей, ми точно знаємо, що міститься в мате і як він діє. Ми знаємо, що вона містить майже стільки ж кофеїну, як і кава, що робить її чудовою альтернативою їй. Ми також знаємо, що він містить справжню силу вітамінів, мінералів та інших сполук, які чудово впливають на роботу всього організму. Мате - це природа в чистому вигляді, і його варто включити в свій раціон! А як приготувати і пити мате, щоб зробити його ще більш приємним і ефективним? Ми зібрали кілька корисних порад для кожного любителя мате, незалежно від його рівня посвяти.

Як пити мате? Кілька корисних порад

В інтернеті ви знайдете безліч посібників про те, як приготувати мате і як його пити. Часто виявляється, що теорія - це одне, а практика - зовсім інше, і інструкції, розміщені в Інтернеті, не мають нічого спільного з реальністю. Є ситуації, які ми не можемо передбачити, які ми повинні пережити на власному досвіді, щоб знати, як їх вирішити в майбутньому. Як професійні "експерти" у світі мате, ми раді поділитися порадами, які вже не раз врятували нас від викидання матрацу та бомбіли.

1. посипайте скільки завгодно і пийте скільки завгодно

Особливо на початку знайомства з мате є багато невідомого. Як пити, скільки сипати сухого чаю, скільки води і якої температури? Більшість посібників та інструкцій говорять про те, що чай потрібно пити в спеціальній бомбільї, в мате, і наливати на 1/4-3/4 ємності. Отже, чи є злочином заварювати чай у звичайній кружці, використовуючи звичайну заварку, з меншою кількістю сухих речовин? Ні. Якщо вам це підходить - пийте так, як вам хочеться і подобається!

2. зволожуйте сушарку поступово

Не заливайте матеро до самого краю, а дайте змогу сухому ербі спливти на поверхню. З подальшим додаванням води вміст матеро все одно стане вологим. Однак краще зробити цей процес поетапним. Так смак буде краще збалансований, а напій не втратить своїх якостей занадто швидко. Може бути корисно створити так званий горбок в матеро. Засипавши сушені боби в ємність, все, що вам потрібно зробити, це нахилити її під кутом так, щоб сушені боби сиділи на одному з її боків. Дехто вважає це зайвим - так, якщо ви маєте намір викинути відходи після одного засипання, немає сенсу робити горбок. Однак, якщо ви хочете отримати максимум користі від падуба, варто почекати з повним намоканням сухої речовини якомога довше.

3. не витрачайте йербу даремно

Мате - це не звичайний чай, мелена заварка якого зазвичай втрачає свій смак і аромат після першого ж заливання водою. Викидати порцію мате після першого заварювання - просто марнотратство, до того ж, часто саме під час наступних заварювань падуб повністю розкриває свої якості. Очевидно, що якщо ви залишили вологий залишок у матраці на ніч, існує високий ризик утворення в ньому плісняви, і він абсолютно непридатний для повторної заливки, однак протягом кількох годин ви можете впевнено заливати водою одну порцію висушеного продукту кілька разів, поки не вимиються смак, аромат і цінні властивості.

4. не рухайте бомбілу

Просто, але так важливо! Рух трубки в заварнику не тільки перемішує структуру всієї заварки і змушує гущу рухатися у воді, що може призвести до засмічення фільтра. Це також значно полегшує змочування плаваючих сушених бобів, від яких ми застерігали вище.

5. не залишайте кінець ерби на дні пачки

Ніщо так не псує задоволення від вживання мате, як засмічена бомбілья, і іноді навіть найкраща трубка з найточнішим фільтром не може відокремити заварку від дрібно подрібненого листя, паличок і пилу, які залишаються на дні кожної пачки мате. Шкода викидати цей залишок йерби, і в той же час, сама думка про те, щоб приготувати з нього заварку, робить вас слабким. Наш патент полягає в тому, щоб енергійно струшувати пакетик перед тим, як засипати сушений продукт у заварник, коли ми бачимо, що його запас повільно вичерпується. Таким чином, дрібні залишки з дна змішуються з великими шматками листя та паличок і не залишаються в самому кінці.

6. заткніть рот бомбільї великим пальцем

Це дуже простий трюк, щоб уникнути засмічення бомбільї під час пиття мате. Просто затисніть мундштук трубочки великим пальцем, коли поміщаєте її в наповнену водою ємність, і відпустіть, як тільки вона зануриться. Це створить невеликий тиск у бомбільї, який "виштовхне" засохлі частинки, що можуть потрапити у фільтр.

7. пити повільно

Справа не тільки в тому, щоб насолодитися смаком йерби - хоча, звичайно, це теж важливо. Великі ковтки можуть призвести до того, що разом із заваркою в бомбілью, а потім і в рот, потрапить і гуща, що залишиться після заварки.

Бомбіла в руках! Час готувати настій з мате

Сподіваємося, що після прочитання цієї статті ви будете озброєні практичними знаннями про те, як готувати та пити мате, і будете насолоджуватися ритуалом ще більше. Якщо у вас є власні хитрощі та ідеї, про які ми не згадали, але якими ви хочете поділитися з іншими шанувальниками мате - дайте нам знати!

Рекомендовано

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

190,00 ГРН чистий/1шт.(380,00 ГРН / kg)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel