Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Вміст кофеїну в мате - що стимулює найбільше?

2022-11-23
Вміст кофеїну в мате - що стимулює найбільше?

За вікном похмура осінь або холодний зимовий ранок і, як наслідок, відсутність енергії та бажання вставати з ліжка. Як ви справляєтеся? Звідки ви берете енергію? Що ж, у нас є кілька випробуваних способів. Ви можете пити чай мате і залишатися енергійним цілий день. Або ж можна стимулювати себе чаєм, кавою чи енергетичними напоями. Що їх об'єднує? Кофеїн!

Кофеїн - що це?

Люди споживали кофеїн протягом століть, який має кілька природних джерел. За легендою, чай, що підвищує енергію, був відкритий приблизно в 3000 році до нашої ери китайським імператором. Какао-боби використовували індіанці майя ще за 600 років до нашої ери. Кава була відкрита в 9 столітті нашої ери на території сучасної Ефіопії. Індіанці гуарані відкрили стимулюючі властивості парагвайського падуба та гуарани, що ростуть у Південній Америці, ще багато століть тому. У той час ніхто не знав, що стимулюючий ефект обумовлений кофеїном, що міститься в цих рослинах, який був виділений з кавових зерен лише в 1819 році німецьким хіміком Фрідріхом Фердинандом Рунге. Дослідження кофеїну пішли повним ходом, і менш ніж через 20 років вчені виявили, що ця ж речовина міститься і в чаї. Наприкінці 19 століття він був виявлений і в какао. Кава та чай стали популярними в усьому світі, завойовуючи все більше визнання. Кав'ярні з'явилися в кожному великому, респектабельному місті. У них можна було зустрітися, поспілкуватися, почитати газету та випити гарячих, підбадьорливих напоїв.

Як діє кофеїн?

Кофеїн - це алкалоїд з витонченою сумарною хімічною формулою C8H10N4O2. Він є психоактивною речовиною, а це означає, що має прямий вплив на роботу мозку. Він стимулює розум і весь організм, додаючи енергії і нівелюючи відчуття втоми, покращує концентрацію уваги, загострює почуття і підвищує настрій. Це пов'язано з втручанням у дію аденозину, речовини, що природним чином виробляється в організмі і викликає сон. Його дія особливо бажана для людей, які потребують великої дози енергії і повинні бути сконцентрованими протягом тривалого часу. Майже кожна людина випиває вранці чашку кави або чаю, щоб прокинутися і протверезіти. До кофеїновмісних напоїв звертаються люди, які працюють вночі, щоб позбутися відчуття сонливості, або офісні працівники чи ІТ-спеціалісти, чия робота вимагає особливо інтенсивної концентрації уваги. Кофеїн у збалансованій, розумній кількості є ліками від втрати енергії. Передозування може призвести до неприємних наслідків.

Що входить до складу мате? Кофеїн, мате чи теїн?

Кофеїн має багато джерел. Найпоширенішим є кавові зерна, але він також міститься в чаї, какао, гуарані та в деяких видах падуба. Кофеїн також міститься в мате. Залежно від джерела, деякі називають стимулятор теїном, гуараніном або мате. Правда полягає в тому, що всі вони є одним і тим же кофеїном, а його ефекти дещо відрізняються за рахунок інших речовин, що містяться в рослинах разом з кофеїном. А де його найбільше?

Чи є кофеїн в мате? Скільки його там?

Кофеїн найчастіше вживається в стимулюючих настоях або напоях. Інтенсивність кофеїну залежить від виду та кількості випитої кави, чаю або сушеного мате. Кількість кофеїну також залежить від часу заварювання, іноді від температури води або співвідношення води до продукту, тобто від розведення основної речовини. В усередненому вигляді це виглядає цікаво, і приклади наведені нижче:

Кількість кофеїну в міліграмах на літр:

  • еспресо містить приблизно 1691-2254 мг кофеїну на літр
  • кава з фільтр-кавоварки містить 550-850 мг
  • заварена кава містить 386-652 мг кофеїну на літр
  • енергетичні напої містять 320 мг
  • чай: 100-450 мг на літр
  • газовані напої містять 96-185 мг кофеїну на літр
  • Для порівняння, вміст кофеїну в мате становить близько 358 мг на літр, що менше, ніж у завареній каві, і трохи більше, ніж у середньому енергетичному напої.

Єрба мате проти кофеїну. Як діє настій мате?

Як ми вже зазначали, кофеїну в мате менше, ніж у каві, але він стимулює краще і довше. Так чому ж такий сильний, тривалий ефект мате, оцінюваний багатьма вище, ніж стимуляція від кави? Посилаючись на відому приказку, можна сказати, що на одному кофеїні людина не "спить". У мате є багато речовин, відмінних від тих, що містяться в каві, які змушують кофеїн (або матеїн, в залежності від підходу) працювати дещо по-іншому, краще і ефективніше. Крім кофеїну, мате містить антиоксиданти, рибофлавін, пантотенову кислоту, хром, калій, вітаміни групи В, цинк і вітамін С. Кількість кофеїну в мате відходить на другий план. На перший план виходить його оточення і правильний баланс інгредієнтів. Крім кофеїну, в настої падуба парагвайського присутні й інші ксантини - теофілін і теобромін. Як і кофеїн, вони належать до групи алкалоїдів, або азотовмісних основних органічних сполук. Їх також об'єднує те, що обидві речовини проявляють енергетичні властивості. Слід визнати, що ксантини не стимулюють так сильно, як кофеїн. Однак їх вплив на стимулювання організму важко заперечити. Вони мають розслаблюючу дію - розширюючи кровоносні судини, знижують артеріальний тиск. Деякі виробники мате прагнуть підкреслити наявність ксантинів у своїй продукції. Це робить, наприклад, відома аргентинська компанія Las Marías зі своїм флагманом Taragui Energia. Як повідомляється на сайті компанії, падуб, з якого вона виготовляється, заготовляється влітку, на піку розвитку рослини. Саме тоді в ньому міститься особливо високий рівень ксантинів, до 30% більше, ніж при зборі в інші сезони.

Єрба мате проти кави та інших кофеїновмісних напоїв. Який напій переможе?

Єрба мате діє довше, а його ефект більш стабільний і збалансований, порівняно з кавою. У той час як приблизно через 4 години після вживання кави відбувається раптовий "занепад" і різке падіння енергії, стимулююча дія мате спадає м'яко і поступово і організм не відчуває такого шоку. Крім того, кава вимиває магній та поживні речовини. Чай корисніший за каву, але має обмежений, слабший ефект - він не є достатнім джерелом кофеїну для людей, які потребують пристойної дози енергії. Популярні газовані напої, хоча і містять кофеїн, але мають незначний стимулюючий ефект і багато підсолоджувачів. Навіть у полегшеному варіанті вони все одно містять всю Періодичну таблицю елементів. Енергетичні напої, що набувають все більшої популярності, при тривалому і бездумному вживанні створюють велике навантаження на організм і є просто небезпечними для здоров'я споживача. Якщо у кожного з цих напоїв є свої недоліки, то в мате ми бачимо практично одні переваги. Благотворно впливає на весь організм. Він не тільки стимулює, але і покращує роботу травної системи, покращує процес обміну речовин, виводить з організму шкідливі речовини, а дехто навіть приписує йому вплив на схуднення.

У мате кофеїн - це ще не все!

Шукаєте ефективний і натуральний напій, який додасть вам енергії на цілий день? Спробуйте мате! Спочатку він може здатися трохи гіркуватим, занадто насиченим, але ви швидко звикнете до його смаку. Ми гарантуємо, що ви не пошкодуєте. Кількість кофеїну, що міститься в мате, достатня і не надмірна. Крім того, разом з ним ви забезпечите свій організм тим, чого він потребує - силою вітамінів і мінералів. Не отруюючи повільно свій організм підсолоджувачами, консервантами та іншими штучними речовинами. Вкотре виявляється, що найкращий вибір - це те, що є природним. А натуральний мате - це золотий стандарт для підвищення рівня кофеїну.

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

191,00 ГРН чистий/1шт.Найнижча ціна товару за 30 днів до розпродажу 215,00 ГРН/1шт.Звичайна ціна 239,00 ГРН чистий/1шт.(382,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel