Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Я наливаю пиво в матеро і... повторюю із задоволенням

2023-04-18
Я наливаю пиво в матеро і... повторюю із задоволенням

Неспокійний день, сповнений хвилювань. Після напруженої п'ятниці добре розслабитися. Немає нічого кращого, ніж свіжоналитий мате в променях післяобіднього сонця. Немає нічого кращого за холодне, освіжаюче пиво з гарною закускою. Що, якби ви могли поєднати ці два чудових смаки? Я читав, що це можливо. Я вирішив спробувати.

Ідея з Південної Америки: Сервеза з мате

Mате, альтернатива каві, що походить з Південної Америки, в першу чергу асоціюється з теплим заварюванням - його готують у профільованому матраці та п'ють через металеву бомбейку. Єрбу також можна пити холодною, заливаючи крижаною водою. За бажанням, холодний терере можна приготувати з додаванням охолодженого соку. А що як замість води чи соку використати пиво...? Виявляється, ідея приготування мате з пивом не є новою, адже латиноамериканці, які є споконвічними любителями мате, вже придумали цей напій. В їхньому випадку, з іспанської мови, це називається yerba mate cerveza.

У зв'язку з цим виникає важливе питання - чи безпечне поєднання йерби з пивом? За повідомленнями ЗМІ, алкоголь і популярні енергетичні напої є вибухонебезпечною сумішшю, небезпечною для організму. При вживанні напоїв, насичених синтетичними речовинами, відбуваються хімічні реакції, які можуть мати неприємні, а в крайніх випадках навіть небезпечні наслідки для здоров'я. В енергетичних напоях є кофеїн, так само як і в мате. Отже, шляхом дедукції виникає питання: чи може поєднання парагвайського падуба з пивом бути таким же небезпечним, як поєднання енергетиків з горілкою? Виявляється, кофеїн сам по собі не вступає в реакцію з алкоголем. Алкоголь і кофеїн не впливають на дію один одного або на метаболізм. Однак, поєднуючи йербу з алкоголем, важливо пам'ятати про помірність - стимульований кофеїном організм може відчути ефект сп'яніння із запізненням, що може закінчитися неприємним похміллям на наступний день.

Пиво - експеримент з мате

Наслідуючи приклад південноамериканських виробників мате, я вирішив випробувати поєднання пива та мате на собі. Я налив у мате мате Rosamonte - це один з моїх улюблених мате. Він завжди смакував мені і в гарячому, і в холодному вигляді. Коли я прочитав, що можна поєднувати сухий мате з апельсиновим соком, молоком або пивом, мені одразу стало цікаво, як один з найкращих аргентинських брендів поведе себе в цьому "експерименті". Я не хотів використовувати ароматизований мате, оскільки він сам по собі вже є готовою сумішшю. Мені було цікаво поєднати класику з іншою класикою. Я вчинив би злочин, якби залив Rosamonte звичайним пивним "конгломератом". Я більше гурман, ніж пивоман, але можу відрізнити смак хорошого регіонального або крафтового пива від посереднього промислового виробництва. Тому я вирішив для свого Rosamonte підібрати хорошого компаньйона. Вибір припав на традиційний, сильно охмелений лагер від польського бренду, відомого скоріше якістю свого пива, ніж обсягами його виробництва.

Як пройшов "експеримент"? Пиво припало до смаку моїй Розамонте, яка жадібно випила перші мілілітри. Напій всмоктався досить швидко та ефективно. Одразу з'явилася міцна голова, а аромати хмелю та мате, що вивільнилися, створили цікаве, взаємопроникливе ціле. Вже після кількох вдихів я зрозумів, що зараз відбудеться зіткнення двох сильних, цікавих смаків. Повільно доливаючи пиво в посудину (мені довелося додавати пиво поступово, оскільки листя осідало у все більших і більших пивних бульбашках), настав час спробувати його на смак. Все це вийшло сильно гірким. Солод, хміль пива і гіркота традиційного мате дуже цікаво змішалися, не вступаючи в боротьбу один з одним. Здавалося, що сила смаку не залишить місця ні для чого іншого. Проте, десь посередині затишно розташувалася "троянда" мого Rosamonte. У мене є відчуття, що для новачка або прихильника більш легких смаків він був би занадто гірким, але для мене ефект був чудовим. Не менш цікавим був і нюховий досвід. Випивши суміш, я вдихнув освіжаючий аромат пива мате.

Yerba mate cerveza полегшена версія

Поєднання мате та пива стало хітом продажів. Це сила, енергія, стимуляція, освіження та чудовий засіб для втамування спраги - все в одному. Однак я б рекомендував бути обережним при виборі правильних пропорцій сухого та алкогольного напою, щоб стимуляція та характерна гіркота мате не були надто сильними. "Beerba" має лише один недолік - її не можна пити занадто багато з відомих "відсоткових" причин, але я думаю, що парагвайський падуб буде однаково добре працювати в поєднанні з безалкогольним пивом. Цікавий варіант отримання смаку йерби з пивом в безалкогольному варіанті пропонує бразильський бренд Verde Mate Green, який має в своєму асортименті дві "пивоподібні" композиції. У Verde Mate IPA головну роль, окрім зеленого, висушеного на повітрі мате, відіграє додавання ароматного хмелю, гіркота якого чудово гармонує з падубом. Verde Mate Radler, з іншого боку, - це версія, трохи збагачена цитрусовими добавками. Я спробував обидва і рекомендую їх!

Пиво з мате - революція на ринку?

Пиво на основі кави вже не є чимось новим на ринку. Трохи важче, але також можна знайти крафтове пиво з додаванням чаю. Єрба Мате, як третя стимулююча сестра, також є цікавою темою для виробників пива. Не дивно, що бразильський виробник пива був першим, хто випустив на ринок пиво з додаванням мате. Після невеликого дослідження я прийшов до висновку, що поєднання йерби та пива популярне, особливо серед крафтових пивоварень зі Сполучених Штатів, але також можна було знайти деякі нішеві продукти з нашої країни. Більше того, деякі з них посідають дуже високі місця в галузевих рейтингах. Це цікавий напрямок для пивної революції. Сподіваюся, що в майбутньому він буде більш широко відкритий для вітчизняних виробників. Хто знає? Можливо, подібно до різноманітних IPA, пшеничного чи медового пива, пиво мате також стане широко доступним.

Щоб охолодитися в теплий день

Пивна пара - досить чоловічий, специфічний смак. Особливо, якщо ви обираєте сильно хмільний напій і класичну мате з великою силою. Тим не менш, існує так багато сортів пива і так багато видів мате, що ви можете експериментувати досхочу і шукати свій власний смак, і кожен мікс подарує вам нові враження. Освіжаюче поєднання пива та мате - ідеальний варіант "під хмарами" - для першотравневого або літнього фестивалю. З практичних міркувань я прихильник традиційного пивоваріння, але коли на вихідних мені час від часу хочеться освіжитися, я обираю цікаву, розслаблюючу суміш.

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel