Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Яка оптимальна температура для приготування мате?

2023-09-20
Яка оптимальна температура для приготування мате?

Хоча спосіб приготування мате багатьом здається складним, насправді достатньо запам'ятати лише кілька простих правил. Ми пояснюємо, яка температура є оптимальною для заварювання мате і чому це так важливо. Якщо ви хочете дізнатися, як правильно заварювати чай мате, читайте нашу статтю!

Резюме:

  1. Єрба мате - напій сили від індіанців гуарані
  2. Чому не варто заливати мате окропом?
  3. Яка оптимальна температура води для заварювання мате?
  4. Як точно перевірити температуру води для мате? Корисні аксесуари
  5. Як використовувати термометр для заварювання мате?
  6. Єрба мате в холодному варіанті!


Єрба мате - напій сили від індіанців гуарані

Почнемо з самого початку. Йерба мате - це настій з Ilex paraguariensis, рослини, яка в природному середовищі існування зустрічається в Південній Америці, на кордоні Аргентини, Парагваю, Бразилії та Уругваю. Історично ці території населяли індіанці гуарані - саме вони першими відкрили чудодійні властивості мате. Сотні років тому індіанці гуарані помітили, що листя рослини дають їм енергію, підвищують концентрацію і зменшують відчуття голоду. Тоді індіанці просто жували сире листя мате. Пізніше вони почали робити настій з висушеного і подрібненого листя. Єрба мате була таємницею, і лише індіанці знали про чудодійні властивості божественної рослини. Так було до тих пір, поки в Південну Америку не прибули єзуїти. Вони познайомилися з життям і культурою індіанців і захопилися їхнім улюбленим напоєм. Єзуїти привезли мате до Європи, завдяки чому він поступово почав набувати популярності - хоча це був нелегкий шлях. Сьогодні про цей чудовий напій знають все більше і більше людей по всьому світу. Приготування і вживання мате - це магічний ритуал. Для цього потрібні спеціальні інструменти: калабаш - посудина, в якій заварюють чай мате, і бомбілья - соломинка, через яку п'ють заварку. Перед тим, як налити воду в посудину, виконується ряд дій, які роблять пиття мате простішим і приємнішим. Важливими є: кількість сухого продукту, спосіб його розміщення в мате-гарбузі та температура води, якою заливається мате. На перший погляд це може здатися складним, але, заглибившись трохи глибше в цей чарівний світ, ви швидко освоїтеся.

Чому не варто заливати мате окропом?

Іноді люди, які не знайомі з мате, плутають його з чаєм. Єрба мате - це не чай. Хоча вони мають багато спільного, головна відмінність полягає в тому, що обидва настої отримують з двох абсолютно різних рослин. Справа в тому, що сушений мате за своєю формою дещо нагадує чай або інші трав'яні суміші. Зазвичай їх заливають окропом. Їх приготування тривіальне: просто закип'ятіть воду, покладіть пакетик чаю або трав у чашку, залийте окропом, що все ще булькає, і почекайте кілька хвилин, поки він настоїться. Усе це займає буквально кілька хвилин. Схожість з чаєм наштовхує на думку про схожий спосіб приготування мате. Однак, ніщо не може бути більш далеким від істини. У випадку з настоєм мате все не так просто - вода не повинна бути занадто гарячою, а заливати сухий мате свіжим окропом - взагалі не варіант! Але і занадто холодною вона не може бути. Так яка ж ідеальна температура для заварювання чаю мате і чому вона так важлива? Адже саме температура води визначає властивості заварки, а також її смак.

Яка оптимальна температура води для заварювання мате?

Правильна температура води для заварювання мате - одне з найважливіших правил приготування цього багатого на кофеїн, вітаміни та мінерали напою. При приготуванні мате можна не використовувати спеціальну посудину або робити горбок. Ви також можете використовувати звичайний чайник для заварювання чаю і не використовувати бомбілу. Однак температура заварювання мате завжди повинна бути правильною. Мате, залитий окропом або занадто охолодженою водою, буде несмачним і не розкриє своїх властивостей. Отже, якщо ви хочете пити мате так, щоб отримати від нього максимум користі, вам потрібно правильно його приготувати. Оптимальна температура води, якою заливають мате, становить близько 70-80 °C. Вища температура призведе до того, що листя "ошпариться" і вміст кофеїну в заварці зменшиться, що є поганою новиною для людей, які п'ють мате в основному через його стимулюючі властивості. Крім того, кипляча вода призводить до того, що заварка набуває надмірно гіркого смаку, що часто турбує навіть досвідчених любителів мате. Занадто холодна вода, з іншого боку, робить настій слабким - він не стимулює так сильно, як повинен, і не розкриває повністю свої смакові та ароматичні якості. Занадто гаряча або занадто холодна вода може зіпсувати смак навіть найкращого мате!

Як точно перевірити температуру води для приготування мате? Корисні аксесуари

Визначити правильну температуру води для заливання сушеного мате може бути не так просто, як здається. Особливо на початку пригоди з чаєм мате. Погано заварений мате, занадто гіркий і слабкий, може відштовхнути людей, які вперше зустрічаються з цим смаком. Тож як правильно заварювати мате? Як перевірити, скільки градусів має вода? Можна зробити це "на дотик", почекавши приблизно 4-10 хвилин після закипання води, щоб вона охолола до потрібної температури. Час залежить від матеріалу чайника або ємності, в яку буде налита вода для охолодження. А як точно перевірити температуру води для приготування мате? Для того, щоб мати можливість точно контролювати температуру води, ви можете скористатися спеціальним аналоговим термометром або чайником з вбудованим термометром. Це не обов'язкові інструменти для приготування мате, і ви можете легко обійтися без них, але ці аксесуари, безумовно, корисні, особливо для тих, хто тільки починає свою пригоду з мате!

Як використовувати термометр для заварювання мате?

Як прочитати температуру води на термометрі? Це дуже просто! Термометр - аналоговий або вбудований в чайник - складається з циферблата, на якому позначено температурний діапазон (зазвичай від 0 до 100 °C), і стрілки. Аналоговий термометр має довгу голку, яка зазвичай захована в практичний футляр. На футлярі додатково часто є затискач, який дозволяє легко розмістити термометр, наприклад, у високому глечику. Кожен тип термометрів дуже чутливий, тому вони вимірюють температуру з великою точністю. Вам просто потрібно помістити голку аналогового термометра (попередньо знявши чохол) в киплячу або киплячу воду і почекати, поки стрілка покаже потрібну температуру. У випадку чайника з вбудованим термометром все ще простіше - просто вимкніть чайник у відповідний час або почекайте, поки вода всередині охолоне до оптимальної температури. Термометр для перевірки температури води для заварювання мате - це гаджет, який значно полегшує входження у світ мате! Крім того, він корисний не тільки для заварювання чаю мате або інших напоїв, але і для приготування їжі. Наприклад, з його допомогою можна виміряти температуру випікання пирога або печені.

Єрба мате в холодному варіанті!

Як ми вже згадували, оптимальна температура води для мате становить близько 70-80 °C. Однак, купуючи конкретний продукт, варто звертати увагу на будь-які рекомендації виробника - буває, що деякі види мате потрібно заварювати по-іншому. Наприклад, деякі продукти призначені суто для приготування терре - холодного мате. Холодний варіант мате особливо полюбляють пити парагвайці, що пов'язано зі спекотним кліматом і високими температурами, які характерні для Парагваю. У цьому випадку, чим холодніша вода, тим краще. Можна навіть залити порцію сушеного мате водою або соком з додаванням кубиків льоду! Приготований таким чином напій стане чудовим стимулятором, освіжить і неодмінно принесе полегшення у спекотні дні. До складу мате терре також можуть входити трав'яні або цитрусові добавки, які ще більше посилюють відчуття свіжості.


Джерело інформації:

  1. Wikipedia: Yerba mateте.
  2. B. Kruszewski et al, Influence of brewing parameters on caffeine content in Yerba Mate infusions, 2012.
pixel