Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Що таке мате зелений і чим він відрізняється від традиційного сорту? Яка зелена йерба найкраща?

2022-09-14
Що таке мате зелений і чим він відрізняється від традиційного сорту? Яка зелена йерба найкраща?

Зелена мате вже деякий час панує на ринку мате. Мате зелений - що це? У чому її особливості і що зробило її такою успішною? Чим він відрізняється від традиційних видів? Чому варто бути обачним при виборі продукту для себе та на що звертати увагу? На ці та багато інших запитань ми відповідаємо у сьогоднішньому блозі.

Як виготовляють мате?

Відмінності між зеленим мате і класичним сортом пов'язані, перш за все, зі способом сушіння сировини. Як ви, напевно, знаєте, він традиційно базується на короткочасному розміщенні падуба над спеціальним вогнищем. В результаті йерба втрачає вологу і вбирає в себе сухі ноти. Хоча весь процес триває лише кілька секунд, він має значний вплив на смак та аромат. Крім того, традиційно вироблений мате часто піддають копченню, що також має значний вплив на смакові та ароматичні якості сушеного чаю. Після сушіння падуб парагвайський проходить процес витримки. Деякі види йерби витримуються до двох років! За цей час вони набувають інтенсивності смаку та аромату. Настій на основі традиційно обробленого листя відрізняється характерною гіркуватістю і димним ароматом. Саме так виготовляється переважна більшість мате з Парагваю та Аргентини.

Як п'ють мате в Бразилії?

Бразилія славиться своєю любов'ю до мате. Країна, поруч з Аргентиною, є найбільшим виробником мате у світі. У 2019 році в країні було вироблено майже 520 000 тонн сушеного парагвайського падуба. Бразильці особливо люблять пити соковитий зелений мате чімаррао, перемелений на дрібне борошно. Приготування найпопулярнішого бразильського напою "чіма" вимагає трохи більше зусиль, ніж приготування класичного настою мате - потрібно використовувати набагато більше сушених бобів і правильно розташувати їх у посудині. Для того, щоб пити цей різновид йерби, також потрібні дещо інші інструменти. Чимаррао п'ють у спеціальному калабаші з товстими стінками і характерним широким коміром. Цей тип суден називається "куя". Через дуже тонку текстуру чимаррао, для його вживання необхідно також використовувати спеціальну бомбіллу з більш тонким фільтром - так звану "бомбу". Також популярна в Бразилії йерба, яку виготовляють спеціально для пиття в холодному варіанті - терере. Це лист середнього зрізу, з достатньою кількістю гілочок і невеликою кількістю пилу. "Уругвайський" сорт мате, TIPO PU1, також виробляється в Бразилії і повністю йде в Уругвай - в цій країні, через погані економічні та ділові умови, практично не вирощується парагвайський падуб і не виробляється мате. Висушена "уругвайська" йерба складається з досить дрібно подрібненого листя і великої кількості пилу, без гілочок. Падуб сушать над вогнищем і зазвичай коптять з димом, хоча через короткий час витримки димні акценти в уругвайській ербі не так помітні, як в парагвайському мате.

Єрба мате зелений - бразильський спосіб виробництва

З урахуванням потреб зовнішнього ринку бразильці розробили особливий метод обробки парагвайського падуба, поєднавши бразильську любов до соковитої зелені і свіжості з класикою і традиціями мате. Так був створений зелений сорт мате, або мате зелений. Замість традиційної димної жаровні для сушіння використовується гаряче повітря. Висушуючи падуб таким чином, процес ферментації зупиняється. Практично відразу після сушіння листя падуба упаковують - процес старіння пропускається. В результаті, мате зберігає свій соковитий зелений колір і рослинний, трав'яний смак і аромат, який у багатьох людей асоціюється зі свіжоскошеною травою - як у чимаррано. Мате зелений, однак, не перемелюється в дрібний порошок, тому його можна заварювати так само, як і класичний мате, в будь-якій ємності, і пити практично через будь-який тип бомбілли - крупно нарізане листя падуба не буде забивати фільтр.

Мате зелений - властивості. Зелений, ароматний, багатий на кофеїн та інші цінні сполуки

Оброблена за бразильською методикою, сировина зберігає всі найцінніші якості виду. Зелений мате багатий на хлорофіл, вітаміни А, С, Е, В1, В2, В3, В5 і мінерали, включаючи кальцій, залізо, калій, фосфор, цинк і селен. Як і класичний мате, зелений мате містить антиоксиданти. Властивості також залишаються незмінними. Хто побоюється, що мате зелений слабший - заспокоюємо. Він має ідентичну дію з класичними сортами падуба. Адже вона виготовляється з абсолютно однакової рослини, відрізняється лише спосіб її переробки. Грін мате, так само як і вогняно-сушений і димно-сушений різновид, стимулює, покращує концентрацію уваги, зміцнює імунну систему, підтримує метаболічний процес, знижує рівень холестерину і уповільнює старіння клітин. Листя не копченої, термічно висушеної йерби зберігає свій соковитий зелений, яскравий колір. Зелений сорт можна відрізнити від традиційно приготованого падуба неозброєним оком. Смак і аромат заварки також відрізняється - зелений мате дуже м'який. Характерна гіркота, відома з традиційних сортів з Парагваю або Аргентини, поступається місцем свіжим і рослинним нотам зі злегка сухим характером. Крім того, завдяки цим якостям зелений мате чудово поєднується з натуральними добавками.

Соковита зелена йерба - для кого?

Як ми вже згадували, зелений сорт мате характеризується м'яким характером - він має ніжний, рослинний смак і приємний, свіжий аромат. Він майже повністю позбавлений гіркоти і, завдяки способу виробництва, в ньому відсутні димчасті, димні акценти, які відлякують багатьох недосвідчених любителів мате. Багато хто порівнює його з зеленим чаєм. Тому це відмінний варіант для початківців, які п'ють йерб. Вона дозволяє м'яко познайомитися зі смаком парагвайського "чаю" та зануритися у чарівний світ йерби. Оскільки він добре поєднується з добавками, рекомендується також тим, хто любить цікаві, насичені композиції. Він не містить пилу і паличок, тому обов'язково сподобається тим, хто віддає перевагу сушеному чаю, що складається практично з одних листочків.

Verde Mate Green - бестселер серед зелених сортів мате

Бразильська Verde Mate Green є бестселером серед зелених сортів мате. Асортимент цього найпопулярнішого і визнаного бренду зеленої йерби налічує понад 40 варіацій, переважно з додаванням трав і фруктів. Найпопулярнішим блендом бразильського бренду для матеїстів є Verde Mate Energía Guaraná - доза енергії в м'якому варіанті, з додаванням стимулюючої гуарани. Для любителів фруктових смаків рекомендуємо Verde Mate Frutos Tropicales - з додаванням екзотичних фруктів. Для тих, хто потребує додаткової стимуляції - не лише енергії для роботи, але й прискорення роботи сірих клітин - ми рекомендуємо суміш Verde Mate Más IQ, з додаванням женьшеню та гінкго білоба. Також заслуговують на увагу функціональні суміші, зі спеціально підібраним складом ароматичних трав, що підтримують функції організму, такі як Verde Mate Silueta або Verde Mate Detox. Цікавою пропозицією в асортименті бразильського бренду є варіанти "тостада", тобто обсмаженого мате. Зелена йерба додатково проходить процес обсмажування в спеціально розробленій печі, в результаті чого її соковитий зелений колір переходить в шоколадно-коричневий, а смак і аромат нагадує зернову каву. Тут особливо рекомендуємо варіанти Verde Mate Coffee, з додаванням меленої кави, та Verde Mate Carmella - збагачений великими шматочками кокосової стружки та натуральним карамельним ароматом. Рекомендуємо пити смажений мате з молоком замість води! Яку б версію ви не обрали, ми гарантуємо, що ви отримуєте продукт найвищої якості у повнорозмірній упаковці вагою 500 г. Це дуже важливо, особливо з огляду на те, що легко піддатися на пропозиції виробників-конкурентів, які заради максимізації прибутку штучно зменшують вагу нетто в пачках "маракуї" - про те, як не бути обдуреним, далі в наступному абзаці.

Зелений мате - вид, а не бренд. Обирайте з розумом!

Йерба мате зелений, або просто "зелений мате" - це загальновживана назва виду падуба, про який йдеться в цій публікації. Між тим, дивлячись на деякі з наявних продуктів, може скластися враження, що мова йде лише про один конкретний бренд. Тим більше, що продавці, які його пропонують, часто називають його "єдиним" та "оригінальним", що, звісно, не має жодного сенсу. Це все одно, що дати зеленому чаю торгову назву "Зелений чай" і наполягати на тому, що всі інші зелені чаї на ринку є його імітацією. До цього додається неодноразове згадування про проведені дослідження і розмови про них як про активи, які нібито виділяють його серед інших. Між тим, найчастіше вони є просто обов'язковими для цього виду продуктів харчування. Ми запевняємо Вас, що Verde Mate Green, пропонований в нашому магазині, є надійним і ретельно перевіреним продуктом. Але ми зовсім не вважаємо за потрібне нагадувати про це на кожному кроці, оскільки переважна більшість з вас про це добре знає. Все, що вам потрібно зробити, це ознайомитися з думками та відгуками наших клієнтів. Вони однозначно підтверджують, що Verde Mate Green - просто найкраща йерба в своїй категорії. Як магазин з багаторічними тісними відносинами з бразильським виробником, ми можемо запевнити вас, що ми гарантуємо, що найвищі стандарти виробництва Verde ніколи не зміняться.

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

191,00 ГРН чистий/1шт.Найнижча ціна товару за 30 днів до розпродажу 215,00 ГРН/1шт.Звичайна ціна 239,00 ГРН чистий/1шт.(382,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel