Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Чи можна виростити йерба мате в квітковому горщику? Цікаві подробиці про фрукти, зернятка і обробіток падуба.

2021-05-26

Про стимулюючі властивості листя патубу ми пишемо майже в кожному тексті блогу. Сьогодні навпаки, ми трохи розповімо про насіння і плоди цієї рослини, про те, як вони поширюються і вирощуються. Чи можемо ми виростити декоративний сажанець ilex paraguariensis в домашніх умовах? Відповідь можна знайти в пості!

Як виростити йерба мате? Як Єзуїти розгадали головоломку...

Плоди парагвайського патубу утворюються після запилення бджолами квітів рослини. Вони досить маленькі: діаметр близько 5-7 мм. Їх жовтий колір, поряд з прогресивною рослинністю, перетворюється в ніжний червоний або відтінок фіолетового кольору. Найчастіше це відбувається в період з січня по березень. На жаль, стиглі плоди патубу не володіють кулінарними особливостями. З огляду на невеликий розмір, присутність кісточок і терпкий смак, практично ніколи не були використовані людьми. Однак є ласощами для деяких видів птахів. Саме вони сприяють поширенню рослини. Не було б нічого дивного, якби не одна повсякденна увага. Змагалися з нею вже єзуїти, які після прибуття на територію сьогоднішнього Парагваю пробували заснувати перші плантації патуба. Швидко стало очевидним, що насіння, поміщене в землю, яке заздалегідь було вийняте зі стиглих плодів, взагалі не захотіло проростати. Загадка довго спала з повіками релігійних братів. Тільки вивчаючи здоров'я рослин і закони місцевої екосистеми, вдалось знайти відповідь. Було помічено, що насіння покриті товстим покривом, через який ембріон ніяк не може «проникнути»,саме це перешкоджає їх проростанню. Як далі рослина поширюється в природі? Виявилося, що насіння повинно... пройти через травну систему птаха. Виділені організмом птаха травні соки змушують покриття слабшати. Тільки тоді рослина зможе розвиватись.

фрукти йерба мате: www.inym.org.ar/noticias/capacitacion/79486-fruto-de-la-yerba-mate.html

Йерба мате в ... горщику. Чи можна вирощувати патуб в домашніх умовах?

Варто відразу відзначити, що на щастя, обійшлося без допомоги птахіві :). Насіння, доступне в професійних магазинах, було виготовлено належним чином заздалегідь. Перед посадкою необхідно покласти їх в теплу воду приблизно на 24 години. Грунт, в якому вони будуть розвиватися, повинен мати рН 5,8-6,8. Рослина любить затінок, особливо на самому початку. Період проростання триває близько 3 місяців. У домашніх умовах важко буже отримати деревце великих розмірів. Посаджений в квітковому горщику патуб, при відповідному догляді може досягти кількадесяти сантиметрів висоти. Забудьмо однак про напій йерба мате власного втробництва. Для цього знадобиться набагато більші і виключно натурально вирощені чагарники. Як прикраса патуб також чудово виглядатиме!

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

191,00 ГРН чистий/1шт.Найнижча ціна товару за 30 днів до розпродажу 215,00 ГРН/1шт.Звичайна ціна 239,00 ГРН чистий/1шт.(382,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel