Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Хочете кинути палити? Можливо, мате допоможе вам у цьому!

2024-03-20
Хочете кинути палити? Можливо, мате допоможе вам у цьому!

Ви, напевно, не раз чули термін "попільничка" в контексті сильно гіркого мате, як, наприклад, парагвайський Pajarito. Все через асоціацію з характерним димним ароматом, що нагадує тютюн. Однак, на відміну від сигарет, мате не тільки позитивно впливає на здоров'я, але й може допомогти в боротьбі з нікотиновою залежністю! Єрба мате та сигарети - що між ними спільного?

Резюме:

  1. Як працює механізм нікотинової залежності?
  2. Що може допомогти кинути палити? Популярні методи
  3. Чай для відмови від куріння?
  4. Що замість сигарети? Єрба мате!
  5. Мате замість сигарети. Варто спробувати!

Як працює механізм нікотинової залежності?

Те, що сигарети шкодять здоров'ю, знають і усвідомлюють усі, навіть ті, хто курить їх регулярно. Звучить абсурдно? Основний інгредієнт сигаретного тютюну - нікотин, який має сильний ефект звикання. Механізм дії нікотину полягає у зміні функціонування нервової системи. Нікотин зв'язується з нікотиновими рецепторами, порушуючи їх метаболізм, стимулює вивільнення дофаміну в мозку, збільшує вироблення адреналіну і підвищує кров'яний тиск. Відразу після запалювання сигарети спостерігається тимчасове поліпшення самопочуття, але цей стан швидко повертається до норми, і вже через дві години організм курця вимагає підживлення. Хоча нікотин дуже негативно впливає на здоров'я, зокрема, призводячи до розвитку раку, залежним людям важко відмовитися від своєї звички просто так. За статистикою, близько 1 мільярда людей у всьому світі залежні від сигарет. Шкідливий вплив сигарет на здоров'я призводить до смерті мільйонів людей щороку. Люди, які борються з цією звичкою і хочуть кинути палити, після невдалих спроб за допомогою популярних методів, часто зневірюються і волею-неволею піддаються шкідливій звичці. Нерідко вони вдаються до альтернативних методів, про деякі з яких ми розповімо в сьогоднішньому матеріалі. Як кинути палити і що вибрати замість сигарети? Давайте розберемося!

Yerba mate and cigarettes

Що може допомогти кинути палити? Популярні методи

Люди, які вирішили покінчити зі своєю нікотиновою звичкою, зазвичай починають з вивчення теми в Інтернеті. Які ж найпопулярніші методи видає дядечко Гугл після введення в пошукову систему запиту "що допомагає кинутипалити"? Перш за все, це фармакологічні препарати в різних формах, таких як таблетки, пластирі, аерозолі або жувальні гумки. Ще один популярний спосіб кинути палити - психотерапія або групова терапія. Альтернативними, але також досить популярними способами, згаданими на порталах, присвячених цій темі, є: гіпноз, акупунктура і біорезонанс. Однак, виявляється, є й інші цікаві альтернативи.

Чай для відмови від куріння?

Чай - рослина, яка тисячоліттями радує людей своїми чудовими властивостями. Ми цінуємо його за феноменальний смак і неповторний аромат, а також за м'яку стимулюючу дію. Виявляється, чай може бути корисним і в контексті куріння та бажання кинути палити. Кілька років тому було проведено дослідження, яке показало, що щоденне вживання зеленого чаю може знизити ризик розвитку раку легенів до 13 разів. Зелений чай також є багатим джерелом поліфенолів - антиоксидантів, функція яких полягає у боротьбі з вільними радикалами в організмі. Вільні радикали сприяють швидшому старінню клітин, а курці особливо вразливі до їх утворення в організмі, тому включення зеленого чаю в щоденний раціон - більш ніж хороша ідея. А як щодо того, щоб почати пити чай замість того, щоб взагалі відмовитися від сигарет? Потяг до нікотину під час відмови від куріння може викликати дратівливість, тривогу, депресію і навіть головний біль, стрес і проблеми з концентрацією уваги. Трав'яні настої на основі меліси, шишок хмелю або валеріани можуть бути хорошими "ліками" від таких недуг. Деякі трави також дуже корисні для детоксикації організму від шкідливих речовин, які накопичуються при курінні сигарет. Щоб очистити організм, добре потягнутися до трав'яного чаю на основі ромашки або польового хвоща, з додаванням кайенского перцю або імбиру.

Єрба мате замінить шкідливу звичку?

Як ми вже згадували кількома абзацами вище, нікотин - це речовина, яка робить куріння просто приємним для багатьох людей. Його дія заснована на вивільненні дофаміну та адреналіну і призводить до короткочасної стимуляції організму, хоча і проявляється по-різному. Однак залежність від сигарет - це щось більше. Курці швидко звикають до всього "оточення" і специфічних рухів, що здійснюються під час куріння. І в цьому, серед іншого, може допомогти мате, як стверджують деякі користувачі інтернету. Чи не є куріння чимось схожим на вживання мате? Калабаш, як і сигарета, дозволяє чимось зайняти руку. Під час перерви в школі чи на роботі ви можете взяти його з собою на свіже повітря і дозволити собі кілька хвилин розслаблення. Більше того, варто зазначити, що коли ви потягуєте мате через бомбілу, ви робите рух, подібний до того, як курець робить "затяжку". Єрба мате також сприяє розслабленню та зменшенню стресу. Багато людей тягнуться до сигарети в стресових ситуаціях, щоб зняти напругу. Єрба мате, через весь ритуал приготування і вживання, який вимагає моменту концентрації і роздумів, має розслаблюючий ефект і може допомогти зменшити стрес. Замість того, щоб тягнутися до сигарети, ви можете потягнутися до гарбуза мате і насолодитися моментом приємного розслаблення. І останній момент: смак. Інтенсивний, димний смак мате багатьом нагадує смак сигарет. Поєднавши всі ці аспекти, ми можемо відповісти на питання - що вибрати замість шкідливої для організму сигарети? Корисний мате!

Мате замість сигарети. Варто спробувати!

Ми добре розуміємо, що боротьба з тютюновою залежністю може бути величезним викликом. Тому ми не хочемо жодним чином спрощувати її, пропонуючи нібито "революційні" рішення. Однак нам здається, що в цій ситуації варто дати шанс мате. Так, чай мате не замінить самозречення і силу волі, які мають вирішальне значення при відмові від куріння, але він може стати цінним доповненням у боротьбі за своє здоров'я, оскільки дає природну енергію, знімає тягу до нікотину, сприяє очищенню організму і допомагає розслабитися. Хто знає, можливо, здорова звичка тягнутися до заварки допоможе назавжди викреслити сигарети з повсякденного життя?


Джерело інформації:

  1. Вікіпедія: Mate, Nicotine, Cigarette.
  2. C.I. Heck, E.G. de Mejia, Yerba Mate Tea (Ilex paraguariensis): a comprehensive review on chemistry, health implications, and technological considerations, J Food Sci, 2007.
  3. N. L. Benowitz, Nicotine Addiction, New England Journal of Medicine, 2010.
  4. J. Liu, A revolutionary approach for the cessation of smoking. Science China. Life Sciences, 2010.
  5. World Health Organization.
pixel