Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Стевія - солодка і... корисна!

2024-04-24
Стевія - солодка і... корисна!

Зелений, гарненький, непомітний листочок. Досвід підказує, що він гіркий і дивний на смак, як і більшість гарненьких, зелених, непомітних листочків. Це зовсім не так! Стевія - це низькокалорійний, натуральний під солоджувач, який знижує кров'яний тиск. Це дуже хороша альтернатива традиційному цукру та іншим підсолоджувачам. Стевія завойовує світ завдяки своїм чудовим властивостям. Дізнайтеся про них у сьогоднішній статті!

Резюме:

  1. Загадкова рослина з Південної Америки. Стевія - що це?
  2. Солодкий секрет стевії. Що в ній міститься?
  3. Солодкий союзник здоров'я. Які властивості стевії?
  4. Стевія - чи корисна вона? Чи безпечно її вживати?
  5. Стевія в мате - солодка насолода без докорів сумління

Загадкова рослина з Південної Америки. Стевія - що це таке?

Існує близько 270 видів рослин під єдиною загальною назвою "стевія", але лише один з них є унікальним. Стевія ребаудіана (Stevia rebaudiana ) - це її ботанічна назва. Стевія - маленька і непримітна рослина, але з потужною силою! Вона схожа на скарб, захований у самому серці Південної Америки. Сьогодні її вирощують у багатьох місцях по всьому світу, але походить вона з Парагваю та Бразилії. Звідти він поширився по всьому континенту, а потім потрапив за океан, завоювавши серця і смаки любителів здорової їжі. Але першими, за сотні років до того, її відкрили індіанці гуарані, які через її унікальний смак назвали її "солодкою травою", що їхньою мовою звучить як ka'a he'ẽ. Стевія швидко стала цінним доповненням до трав'яних настоїв не тільки за відтінок солодощі, який вона вносила в них, але і за її дуже цікаві лікувальні властивості.

Своєю назвою стевія завдячує іспанському ботаніку та лікарю Педро Хайме Естеве, який першим описав цю рослину в 16 столітті. Через 400 років перший хімічний аналіз стевії провів і опублікував парагвайський хімік Овідіо Ребауді. Він виявив, що в зеленому листі міститься невідомий досі глікозид стевіол, який відповідає за солодкий присмак. На честь Ребауді стевія отримала офіційну ботанічну назву Stevia rebaudiana. Цікаво, що стевія, яку майже щодня вживали індіанці гуарані, спочатку не зацікавила колонізаторів, які прибули до Південної Америки в 17 столітті. Вона стала більш відомою лише в 1970-х роках, коли до неї придивилися японці. Вони буквально закохалися в цю рослину! Японці розробили способи вирощування та видобутку листя стевії, а також першими у світі почали виробляти на її основі підсолоджувач - більш здорову альтернативу цукру. Сьогодні Японія є одним з найбільших ринків збуту цього продукту, а Китай - головним експортером стевії.

Stevia

Солодкий секрет стевії. Що в ній міститься?

Хоча стевія, цей невеликий кущик з родини айстрових, може здатися непримітним, він приховує в собі неймовірну силу. Її солодкий секрет криється в листі, яке містить вищезгадані глікозиди стевіол, що роблять її в 300 разів солодшою за традиційний цукор. Більше того, глікозиди не засвоюються нашим організмом, а це означає, що стевія майже не містить калорій! Тому вона є ідеальним вибором для тих, хто хоче зменшити споживання цукру, не жертвуючи при цьому солодким смаком улюблених страв та напоїв.

Стевія - це не лише здорова альтернатива цукру. Це справжня скарбниця здоров'я, багата на цілий ряд поживних речовин. У її складі ви знайдете безліч вітамінів, таких як B2, B9, C, які необхідні для правильного функціонування нашого організму. Мінерали? Звичайно, є! Калій, магній, залізо, цинк - і це лише деякі з них. Ці поживні речовини підтримують наше серце, кістки та загальний імунітет. І не можна забувати про антиоксиданти, яких також не бракує в стевії. Завдяки їм стевія допомагає боротися з вільними радикалами, сповільнюючи процес старіння і захищаючи клітини від пошкоджень. Стевія широко використовується на кухні як натуральний підсолоджувач. Свіже або сушене листя, порошок або пастилки стевії можна додавати до кави, чаю, десертів і навіть використовувати для випікання тортів. Це цінне і корисне доповнення до вашого раціону!

Солодкий союзник здоров'я. Які властивості стевії?

Дослідження підтверджують, що стевія має вражаючі властивості, особливо в контексті діабету, серцево-судинних захворювань та ожиріння. Це як бальзам для людей, які борються з діабетом. Завдяки своїм натуральним інгредієнтам вона допомагає регулювати рівень цукру в крові, що має вирішальне значення для діабетиків. Вживаючи стевію замість традиційного цукру, ви можете контролювати рівень глікемії, що може бути корисним для запобігання раптових стрибків цукру в крові. І це ще не все. Стевія також позитивно впливає на серцево-судинну систему. Завдяки своїм гіпотензивним властивостям вона може допомогти знизити високий кров'яний тиск, що важливо для людей, які страждають на гіпертонію. Регулярне вживання стевії може допомогти поліпшити здоров'я кровоносних судин, що, в свою чергу, знижує ризик серцевих захворювань. Ожиріння - ще одна проблема, яку вирішує південноамериканська рослина. Як натуральний підсолоджувач без калорій, стевія є чудовою альтернативою цукру для людей, які хочуть знизити вагу або просто піклуються про струнку фігуру. Замість порожніх калорій цукру, стевія забезпечує солодкість без зайвих калорій, що може бути корисним для підтримки здорової ваги тіла.

Стевія - чи корисна вона? Чи безпечно її вживати?

Відповідь - так! Хоча спочатку стевія викликала недовіру в Європі та США, оскільки перші дослідження, проведені в минулому столітті, припускали, що вона може бути шкідливою, подальші, більш глибокі дослідження спростували ці теорії і виявили численні переваги рослини. Нарешті, у 2011 році стевія повністю завоювала Європу. Європейський Союз визнав її безпечною, а Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) встановило допустиму добову дозу в 4 мг на 1 кг маси тіла. Сьогодні відомо, що стевіолові глікозиди, солодкі компоненти рослини, не мають побічних ефектів, не викликають алергії і навіть не є канцерогенами! Стевія не має протипоказань до вживання. Вона безпечна для всіх - дітей, дорослих і літніх людей. Це солодка історія з ноткою гіркоти, яка показує, що іноді варто дати природі шанс!

Стевія в мате - солодка насолода без докорів сумління

Стевію можна придбати в різних формах - листовій, порошкоподібній або у вигляді пастили. Вона знаходить застосування скрізь, де можна використовувати цукор. Як щодо солодкого мате? Звучить дивно? Ви можете додати стевію в чашку для мате, щоб надати напою злегка солодкого присмаку, або просто купити готовий продукт зі стевією. Спробуйте CBSé Endulife con Stevia з Аргентини або Colón Compuesta con Stevia з Парагваю. Це ідеальний спосіб підсолодити гірку заварку без докорів сумління.

Все солодке шкідливе для здоров'я, калорійне і повнить? Зі стевією - більше ніколи!


Джерело інформації:

  1. Wikipedia: Stevia rebaudiana.
  2. S. K. Goyal, Samsher, R. K. Goyal, Stevia (Stevia rebaudiana) a bio-sweetener: a review, International Journal of Food Sciences and Nutrition, 2010.
  3. S. D. Singh, G. P. Rao, Stevia: The Herbal Sugar of 21 st Century, Sugar Tech, 2005.

Рекомендовано

Colon Compuesta con Stevia 0,5 кг

Colon Compuesta con Stevia 0,5 кг

290,00 ГРН чистий/1шт.(580,00 ГРН / kg)
pixel