Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Скільки мате можна пити в день? Скільки мате наливати і як його пити?

2023-07-12
Скільки мате можна пити в день? Скільки мате наливати і як його пити?

Якщо ви не уявляєте собі жодного дня без мате, то, напевно, не раз задавалися питанням: "Скільки мате можна пити в день, щоб не переборщити?". Хоча його корисні властивості широко відомі, стара приказка: занадто багато хорошої речі! Ми розповімо вам, яка оптимальна добова доза мате і скільки пити, щоб не переборщити. Приємного читання!

Резюме:

  1. Кофеїн у мате - як він діє?
  2. Вміст кофеїну в мате. Скільки пити, щоб уникнути передозування кофеїном?
  3. Мате - скільки можна пити в день? Різні фактори вступають у гру
  4. Скільки мате ви кладете в гарбуз мате?
  5. Кому слід уникати вживання мате?

Кофеїн в мате - як він діє і скільки його можна вживати в день?

Мате - це настій з листя та гілочок Ilex paraguariensis, вічнозеленого дерева, що росте в Південній Америці, в Бразилії, Аргентині, Парагваї та Уругваї. Сотні років тому надзвичайні властивості цієї рослини відкрили індіанці гуарані, які жили в цій місцевості. Через багато років вчені довели, що мате, як і кава або чай, містить кофеїн, який стимулює організм до дії, дає енергію, знімає втому і покращує концентрацію уваги. Сьогодні багато людей розглядають мате як альтернативу каві та більш здорову заміну штучним енергетичним напоям. Вони п'ють порцію мате вранці, щоб розбудити сонне тіло, а також перед напруженою розумовою діяльністю, щоб краще сконцентруватися. Кофеїн, що міститься в мате, дає заряд бадьорості, без якого багато людей не можуть уявити своє щоденне функціонування; на жаль, його легко передозувати, і наслідки цього зовсім не приємні.

Що таке кофеїн?

Кофеїн - це органічна хімічна сполука, природний психостимулятор, який відомий людству вже тисячі років, хоча з наукової точки зору кофеїн був вперше відкритий і вивчений лише в 1819 році. До цього дня про нього написано безліч статей і наукових публікацій. Кофеїн має стимулюючу дію на центральну нервову систему. Він має здатність блокувати дію аденозину - нейромедіатора, відповідального за відчуття втоми і сонливості. Подальше блокування кофеїном аденозинових рецепторів призводить до вивільнення інших нейромедіаторів, таких як серотонін, дофамін та адреналін. Таким чином, кофеїн зменшує відчуття втоми і сонливості, натомість підвищуючи концентрацію і пильність. Він дуже швидко і повністю всмоктується з кишечника в кров і досягає печінки, де метаболізується. Період його напіввиведення з організму становить приблизно 4-5 годин. У контрольованих кількостях кофеїн має позитивний і дуже бажаний для багатьох ефект. На жаль, надмірне споживання продуктів і напоїв, які його містять, може призвести до таких симптомів, як проблеми зі сном, головний біль, неспокій, тремтіння рук або прискорене серцебиття. FDA (Управління з контролю за продуктами і ліками) рекомендує не перевищувати 400 мг кофеїну на день - це еквівалентно кількості, що міститься в 2-4 чашках кави. І як ця інформація стосується настою Ilex paraguariensis? Скільки разів на день і в якій кількості можна пити мате?

How much yerba mate can you drink per day?

Вміст кофеїну в мате. Скільки пити, щоб уникнути передозування кофеїном?

Єрба мате - справжнє диво природи. Це чудове джерело вітамінів (A, C, E, B1, B2, B6) і мінералів, таких як магній, калій, фосфор, цинк, кальцій, залізо, кремній і натрій. Крім того, він містить багато антиоксидантів, вживання яких може зміцнити імунну систему. Однак найбільший інтерес, безсумнівно, викликає кофеїн, відомий стимулятор, присутній у щоденному раціоні мільйонів людей по всьому світу. Важко однозначно визначити, скільки кофеїну містить мате, оскільки це пов'язано з низкою факторів. У приблизних розрахунках вважається, що на літр заварки припадає близько 70-650 міліграмів кофеїну - трохи менше, ніж у каві, і більше, ніж у звичайному чаї. Складність точного вимірювання концентрації кофеїну в чаї мате пов'язана з такими факторами, як спосіб вирощування рослини, методи виробництва, кількість висушеного продукту, що використовується для приготування заварки, температура води або час заварювання. Будь-який з цих факторів може суттєво вплинути на міцність заварки. У той же час нам не варто боятися, що куплений нами мате буде підозріло міцним або, навпаки, позбавленим кофеїну чи міститиме лише його незначну кількість. Якість і характеристики сировини контролюються цілою низкою установ. Вона піддається ретельному тестуванню задовго до того, як потрапляє до пакетиків. Наостанок спробуємо відповісти на питання: скільки можна пити мате в день без шкоди для здоров'я?

Мате - скільки можна пити в день? У гру вступають різні фактори

Як виявляється, питання не таке просте. Важко дати однозначну відповідь на питання: скільки мате можна налити в гарбуз мате і випити за один день без передозування кофеїном? Тому що це залежить від ряду факторів. Деякі з них пов'язані з самим продуктом, як згадувалося вище. Навіть різні партії одного бренду можуть відрізнятися за вмістом і концентрацією окремих сполук. Це, в свою чергу, може мати значний вплив на властивості пива. Справа стає ще складнішою, якщо врахувати, що на різних плантаціях застосовуються різні методи обробки висушеного продукту. Наприклад, типова парагвайська або аргентинська деспалада характеризується більш високим енергетичним потенціалом, ніж класична елаборада, з набагато більшою кількістю паличок. І не забуваймо, що багато виробників пропонують мате в спеціальних смакових варіаціях з добавками. Вони урізноманітнюють смак заварки, але коли складають значну частину композиції, то незначно впливають на концентрацію кофеїну. Якщо, наприклад, мова не йде про гуарану, яка сама по собі є джерелом кофеїну. Враховуючи всі ці фактори, можна з чистою совістю сказати: двох однакових мате не буває!

Іншим не менш важливим, якщо не найважливішим питанням, є індивідуальні особливості організму. Ефект від настою залежить, серед іншого, від ваги тіла, стану здоров'я та дієти. Тому не варто дивуватися, що хтось може відчувати сильну стимуляцію після однієї чашки кави або мате, в той час як інша людина випиває до трьох чашок на день і все одно відчуває сонливість. Окрім індивідуальних особливостей людини, важливу роль відіграє також питання звички. Люди, які п'ють кофеїновмісні напої час від часу, відчувають ефект від мате, кави або популярних енергетичних напоїв набагато інтенсивніше, ніж ті, хто п'є їх щодня.

Яка оптимальна добова порція мате? Скільки мате наливати?

Ми вже знаємо, скільки кофеїну міститься в мате і яка рекомендована максимальна добова доза, але скільки наливати, щоб настій не був занадто міцним? Більшість наукових публікацій сходяться на думці, що в середньому оптимальна добова доза мате становить близько 30 грамів сушеного продукту. Звичайно, це з урахуванням специфічної техніки заварювання мате, яка передбачає кількаразове додавання води. Залежно від виду сушеного продукту, температури води і стійкості аромату, це можна робити до 8-9 разів. Якщо певний сорт мате діє на вас занадто сильно, ви можете вибрати більш м'який вид або композицію з солодким або освіжаючим ароматом - вони зазвичай дають більш м'який ефект. Ви також можете зменшити порцію мате або обмежити кількість настоїв до 2-3 на день. На початку вашої мате-пригоди ми рекомендуємо почати з порції 15 грамів сушеного мате, замість рекомендованих 30 грамів. Однак, якщо ви не відчуваєте бажаного ефекту після вживання настою, спробуйте збільшити кількість сушеного продукту або спробувати більш міцний сорт. Тут можуть добре спрацювати не тільки класичні димчасті деспалади, а й такі продукти, як "екстра-стимулюючий мате" з додаванням гуарани.

Кому слід уникати вживання мате?

Кофеїн має багато переваг. Він піднімає нас на ноги вранці, прояснює наш розум і допомагає нам краще функціонувати. Якщо вживати його в контрольованих кількостях, він не є шкідливим, але є деякі винятки, які змушують деяких людей уникати кави, міцного чаю, енергетичних напоїв і, на жаль, мате. Напоїв з кофеїном слід уникати людям з підвищеною чутливістю до нього. Вагітним жінкам і матерям, які годують груддю, також слід уникати цих напоїв. Стимулюючі напої також не слід давати дітям, а особливої обережності слід дотримуватися тим, хто страждає від високого кров'яного тиску.

Як ми довели в статті, фактори, які визначають відповідь на питання: "скільки мате можна пити в день?" або "скільки мате можна наливати в мате-гарбуз?" - безліч, як з боку джерела кофеїну, так і з боку організму самої людини, яка вживає заварку. Тому найкраще робити висновки на основі власного досвіду вживання мате. На щастя, випробувати його самостійно, безумовно, буде приємно!


Джерело інформації:

  1. Wikipedia: Yerba mate, Caffeine.
  2. A. Gawron-Gzella, J. Chanaj-Kaczmarek, J. Cielecka-Piontek, Yerba Mate – A Long but Current History, Nutrients, 2021.
  3. A. Smith, Effects of caffeine on human behavior, Food and Chemical Toxicology, 2002.
  4. Spilling the Beans: How Much Caffeine is Too Much?, fda.gov.

Рекомендовано

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 50 г

Yaguar Energia Guarana 50 г

60,00 ГРН чистий/1шт.(1 200,00 ГРН / kg)
pixel