Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Сарсапарілла - чудодійна рослина

2023-08-09
Сарсапарілла - чудодійна рослина

За останні кілька років натуральні продукти стають дедалі популярнішими. Ми хочемо краще харчуватися, краще виглядати, краще почуватися і вести здоровий спосіб життя. Ми шукаємо здорові замінники синтетичним харчовим добавкам. Одним з таких корисних інгредієнтів з дуже цінними властивостями і широким спектром застосування є сарсапарила.

Резюме:

  1. Сарсапариль - що це таке і звідки вона походить?
  2. Сарсапариль - властивості та хімічний склад
  3. Сарсапариль - де її можна знайти?

Сарсапариль - що це таке і звідки вона походить?

Сарсапарилья - це загальна назва Smilax, роду тропічних рослин, які ростуть у Мексиці, Центральній і Південній Америці та Карибському басейні. Це багаторічні в'юнкі рослини - дерев'янисті ліани, які ростуть високо на верхівках дерев у тропічних лісах. Вони досягають до 50 м в довжину. Вкриті шипами стебла сарсапарілли прикріплюються до інших рослин. Сарсапарілла має темно-зелене листя - серцеподібну або краплеподібну форму. Вона має крихітні білі квіти, які після запилення перетворюються на темно-червоні або сині плоди. Іспанська назва "zarzaparilla" утворилася шляхом поєднання двох слів: "zarza" і "parra", які означають відповідно "ожина" і "виноградна лоза". Суфікс "-illa" був доданий до цих слів як зменшувальний. У натуральній медицині або в кулінарних цілях зазвичай використовують корінь сарсапарілли, який характеризується приємним ароматом і пряно-солодким смаком.

Сарсапаріль використовували в натуральній медицині корінні жителі Південної та Центральної Америки ще багато століть тому. Особливою популярністю вона користувалася і користується сьогодні в Мексиці, де цінується за свої цінні властивості. Наприкінці середньовіччя сарсапарілью завезли до Європи торговці і почали використовувати в медицині як засіб від сифілісу та ревматизму. Між 1820 і 1920 роками сарсапарілью навіть зареєстрували як офіційний засіб від сифілісу в США. У минулому в США був популярний безалкогольний напій під назвою "сарсапарілла", схожий за смаком на кореневе пиво. Однак насправді він не мав з ним нічого спільного. Інгредієнтом напою була рослина під назвою сассафрас, а не сарсапарилья. Напій популярний і сьогодні, але вже не в США - він популярний у країнах Південно-Східної Азії. Ці продукти не містять ні сарсапарілли, ні сассафрасу, натомість натуральні або штучні ароматизатори, що імітують пряний смак рослини. У наш час сарсапаріль все частіше зустрічається у вигляді капсул - як дієтична добавка.

Sarsaparilla

Сарсапариль - властивості та хімічний склад

Через різноманітність видів рослин, які називають "сарсапаріллою", важко точно визначити, які саме хімічні сполуки містяться в них. У дослідженнях розглядаються кореневища і коріння сарсапарілли. Серед мінералів, джерелом яких є сарсапарила, найпоширенішими є цинк, алюміній, хром, залізо, магній, селен, кальцій та багато інших. Це також джерело вітамінів A, B, C і D. Рослини смилаксу містять ряд стероїдних сапонінів, які зумовлюють злегка гіркуватий смак сарсапарілли та її реакцію піноутворення з водою. Сапоніни в рослині допомагають відлякувати грибки та комах від поїдання листя - це одна з причин, чому сарсапарілла має протигрибкові властивості. Сапоніни також полегшують засвоєння організмом ліків і фітохімічних речовин. Сарсапарілла містить фенольні сполуки, які мають протизапальну та антиоксидантну дію, а також флавоноїди, які в рослині є пігментними речовинами і відповідають за колір листя. Їх використовують для лікування запалень та аутоімунних захворювань. Вони модулюють імунітет і захищають печінку. Також у сарсапарилі містяться кемферол, кверцетин, крохмаль, смола, цетиловий спирт, ефірні олії та численні кислоти.

Сарсапариль - ефекти та застосування

Сарсапариль цінується за свої лікувальні властивості вже сотні років. Традиційно її використовували як засіб від імпотенції, венеричних захворювань і ревматизму, а також для зміцнення організму і підвищення життєвого тонусу. Корінні народи Перу та Гондурасу використовували його властивості для лікування застуди та болю в суглобах, а амазонські шамани робили з нього відвари для лікування шкірних захворювань. Його також цінували як засіб для виведення токсинів - використовували його сечогінні та потогонні властивості. Його використовували для очищення крові. У 1942 році було проведено дослідження, яке підтвердило ефективність сарсапарілли в лікуванні таких шкірних захворювань, як псоріаз, проказа, екзема і вугрі. Результати дослідження були опубліковані в журналі New England Journal of Medicine. У дослідженні взяли участь 92 пацієнти - у 62% з них спостерігалося покращення стану псоріатичних уражень, а у 18% пацієнтів ураження повністю зникли. Очищаючі властивості сарсапарілли були визнані тут важливими. Доведено, що люди з псоріазом мають високий рівень ендотоксинів, що циркулюють у крові, а сарсапонін - один із стероїдів, що міститься в сарсапаріллі - зв'язує і виводить ендотоксини, покращуючи стан шкіри пацієнта. Вплив сарсапарілли на лікування прокази та інших шкірних захворювань був підтверджений подальшими дослідженнями, які були проведені в 1959 році. Застосування сарсапарілли в лікуванні сифілісу було доведено клінічними спостереженнями в Китаї, де вона виявилася ефективною в 90% гострих і 50% хронічних випадків.

Сапоніни та рослинні стероїди, які містяться в сарсапаріллі, можуть синтезуватися в стероїди, такі як естроген і тестостерон. Цей факт був використаний виробниками дієтичних добавок в маркетингових цілях, створюючи неправдиві твердження, що сарсапарила збільшує м'язову масу під час фізичних вправ і одночасно зменшує жирові відкладення, і що це позитивно впливає на поліпшення фігури. Наука спростовує ці твердження. Синтез в стероїди ніколи не був задокументований в людському організмі, тільки в лабораторії. Не доведено, що сарсапарілла має анаболічні ефекти.

Сарсапарілла - протипоказання та побічні ефекти

Сарсапарілла не має побічних ефектів. Це продукт, який походить безпосередньо з природи, тому він корисний для людського організму. Однак слід зазначити, що вживання її у надто великій кількості може викликати подразнення шлунка. Як згадувалося раніше, сарсапарілла підвищує здатність організму засвоювати ліки, тому бажано проконсультуватися з лікарем або фармацевтом. Вона протипоказана для вживання жінкам, які вагітні або годують груддю. Поки що не було проведено жодних досліджень, які б підтвердили, що сарсапаріллу можна безпечно вживати в таких випадках, тому рекомендується проявляти обережність.

Сарсапарілла - де її можна знайти?

Хоча її властивості вже давно використовуються в натуральній медицині, зараз вона набуває все більшої популярності. Історично в Сполучених Штатах "Сарсапарілла" була популярна як безалкогольний напій з приємним, пряним смаком і ароматом. Його все частіше можна зустріти в магазинах здорового харчування, у вигляді дієтичних добавок - капсул і таблеток. Випускаються настоянки з ним, а також його можна придбати як самостійний інгредієнт, з якого можна приготувати настій або додати до мате, чаю чи інших трав. Ви можете купити сушену сарсапарілью в нашому інтернет-магазині. Існує також суміш мате з сарсапаріллою - Verde Mate Green Sarsaparilla. Тут сарсапарілья в поєднанні з дрібнозернистим зеленим мате, трав'яними добавками, такими як лемонграс, пелюстки м'яти та календули, а також додаванням сушеного яблука, створює приємну композицію з солодкими та пряними нотками. Бажано заварювати його в посудині з дерева пало санто, що дозволить розкрити ще більше цікавих смакових відтінків.

Рекомендовано

Taragui Energia 0,5 кг Okazja

Taragui Energia 0,5 кг

175,00 ГРН чистий/1шт.Найнижча ціна товару за 30 днів до розпродажу: 167,00 ГРН/1шт.+4% Звичайна ціна: 239,00 ГРН чистий/1шт.-27%(350,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel