Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Мате і діабет

2022-10-10
Мате і діабет

Цукровий діабет у цифрах

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у 2014 році приблизно 422 мільйони людей у світі хворіли на діабет. Для порівняння, у 1980 році кількість хворих на цукровий діабет становила "лише" 108 мільйонів. У 2019 році у світі від діабету померло близько 2 мільйонів людей. Схильність до захворювання є спадковою, але його виникнення часто пов'язане з неправильним способом життя - неправильним харчуванням і низькою активністю, і, як наслідок, ожирінням. Цукровий діабет впливає на функціонування всього організму, сприяє виникненню багатьох ускладнень і, перш за все, підвищує смертність. Лікування не існує, хоча дослідження проводяться. Однак наслідки діабету можна відтермінувати та запобігти за допомогою правильного лікування, збалансованого харчування та активного способу життя.

Мате і діабет. Чудодійний "чай" з Парагваю

Єрба мате відомий насамперед своєю стимулюючою дією, завдяки чому багато людей замінюють ним каву та енергетичні напої. Однак мате містить не тільки кофеїн, але і безліч цінних для організму вітамінів, мінералів і органічних сполук, що робить його дуже корисним напоєм з безліччю позитивних властивостей. Серед іншого, мате містить хлорогенову кислоту - органічну хімічну сполуку з групи поліфенолів. Це потужний антиоксидант, який підвищує чутливість організму до інсуліну і уповільнює секрецію глюкози, знижуючи при цьому рівень цукру в крові. Тому він є дуже цінним дієтичним інгредієнтом для людей з діабетом 2 типу, у яких порушена дія і секреція інсуліну. Властивості мате з точки зору його впливу на цукровий діабет вивчаються вченими протягом багатьох років.

Йерба мате та рівень цукру - дослідження

Вчені дослідили вплив мате на рівень цукру в організмі, довівши, що вживання цього напою може допомогти контролювати діабетичні розлади. Вони провели клінічні випробування на мишах з ожирінням, результати яких були опубліковані в 2011 році. Було відмічено, що толерантність до глюкози покращувалася у тварин, які отримували настій падуба. У 2013 році інша група дослідників вивчала вплив мате на рівень цукру в організмі. Цього разу дослідження проводилося на пацієнтах - у ньому взяли участь 29 хворих на цукровий діабет 2 типу. Пацієнтам давали 330 мл мате тричі на день протягом 60 днів, а також перевіряли вміст глікозильованого гемоглобіну в їх крові. Рівень глікованого гемоглобіну після дослідження знизився на 0,85 %. Ще одне дослідження, проведене в 2018 році науковим співробітником Інституту клінічної ефективності та охорони здоров'я (IECS) в Аргентині, показало, що вживання мате знижує ризик розвитку діабету. У дослідженні взяли участь 2 615 осіб різної статі, віком 35-74 роки. Через 26 місяців було помічено, що люди, які пили більше 550 мл мате в день, демонстрували більш низький ризик розвитку діабету, ніж ті, хто пив менше 100 мл мате в день або взагалі не пив мате.

Ерба та діабет - чи справді це так корисно для здоров'я?

Йерба мате проти інсуліну та вплив на рівень цукру в крові - ця тема неодноразово вивчалася вченими протягом декількох років, але все ще залишається відкритою і потребує більш глибокого аналізу. Тому постійно проводяться нові дослідження і з'являються нові результати. Це підтверджує, що падуб має великий потенціал з точки зору оздоровчих властивостей. Відповідь на питання - чи можна діабетикам пити мате або чи корисний мате діабетикам - однозначно так. Чистий, несолодкий мате, з можливим додаванням натуральних трав, фруктів або ароматизаторів, не зашкодить людям з діабетом. При цьому необхідно пам'ятати, що, незважаючи на безліч позитивних властивостей, він не є лікарським засобом, а лише доповненням до збалансованого раціону харчування, який повинен бути встановлений разом з лікарем-фахівцем.

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel