Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Мате - як часто його можна пити? Чи є протипоказання?

2023-02-02
Мате - як часто його можна пити? Чи є протипоказання?

Ви часто запитуєте нас, яка оптимальна добова доза мате і скільки можна пити, щоб не переборщити? Чи є протипоказання до вживання мате? На жаль, однозначних відповідей на ці питання немає. Існує багато факторів, які їх визначають, найважливішим з яких є індивідуальна схильність кожного з нас.

Єрба мате - кожен п'є, як йому подобається

Йерба Мате, як і чай або кава, має ту перевагу, що його можна пити мільйоном способів, і кожен п'є так, як йому подобається - відповідно до власних уподобань і смаків. Це є його великою перевагою і недоліком одночасно. З одного боку, парагвайський падуб - чудова основа для композицій з мате. Він добре поєднується з добавками - травами, фруктами і ароматами, надаючи вдячний матеріал для експериментів з різноманітними смаками. Виробники мате намагаються винайти нові, оригінальні поєднання, але ми також можемо дати волю своїй уяві на власній кухні і відкрити для себе нові комбінації. Ми також можемо експериментувати з температурою і часом настоювання, використовувати іншу рідину замість води або заливати одну порцію сухого чаю знову і знову, відкриваючи нові смаки з кожним додаванням. З іншого боку, така різноманітність робить йерба мате складним для тестування та визначення за певними параметрами. Неможливо точно виміряти вміст кофеїну, вітамінів або мінералів у порції заварки, точно знати, скільки потрібно налити або як довго настоювати мате і при якій температурі. Ми не можемо точно відповісти на питання: скільки мате можна вживати максимально? Однак ми можемо спробувати визначити з великим наближенням рекомендовану порцію мате, уточнити, що таке правильне дозування і розглянути, як часто можна пити мате.

Як діє мате і скільки кофеїну в ньому міститься?

Для тих, хто не знайомий зі світом мате - невелике нагадування. Мате - це настій з падуба парагвайського, рослини, яка в природних умовах росте в Південній Америці, в Парагваї, Аргентині, Бразилії та Уругваї. Першими першовідкривачами властивостей рослини були індіанці гуарані, які помітили, що настій з неї додає енергії, стимулює організм і покращує концентрацію уваги. Індіанці ще не знали цього, але через сотні років вчені виявили, що в мате міститься кофеїн, який дехто називає матеїном, і який відповідає за стимулюючу дію мате. Через безліч факторів (тип і кількість використаних сухофруктів, спосіб виробництва, час і температура заварювання) неможливо точно визначити, скільки кофеїну міститься в мате, але наукові джерела стверджують, що в одній порції заварки міститься приблизно 70-650 міліграмів кофеїну - це менше, ніж в каві, і більше, ніж в зеленому чаї. Вчені також довели, що йерба є багатим і 100% натуральним джерелом багатьох вітамінів, мінералів, поліфенолів та інших сполук, які чудово впливають на роботу всього людського організму. Однак давайте зосередимося на кофеїні. Енергетичний поштовх, який він забезпечує, особливо бажаний вранці або коли розум наполегливо працює, але чи є якісь побічні ефекти, пов'язані з ним? Чи безпечно часто пити настій падуба і чи можливе передозування мате?

Скільки разів на день можна пити мате?

Як ми вже згадували у вступі, організм кожної людини може по-різному реагувати на кофеїн і, відповідно, переносити його в більших або менших концентраціях. Кожен з нас індивідуальний. Деякі люди відчувають миттєве збудження, інші не відчувають нічого при тій самій кількості, а треті відчувають сонливість після дози кофеїну. На стимулюючий ефект кофеїну впливають такі фактори, як маса тіла, стан здоров'я, дієта і навіть час доби. Крім того, навіть якщо ви залежні від мате, існує певна межа того, що ви можете пити, і, як каже стара приказка, забагато - це вже занадто. Хоча мате, окрім кофеїну, містить ряд вітамінів і мінералів і не вимиває магній, як кава, пам'ятайте, що його передозування також може мати небажані наслідки. Скільки можна пити йербу, щоб природний заряд бадьорості не перервався погіршенням самопочуття? Скільки пити і скільки додавати води? Згідно з науковими публікаціями, оптимальна доза становить від 1/4 до 3/4 контейнера, а точніше - близько 30 грамів сушеного мате на день. Люди, які не знайомі з мате, будуть більш сприйнятливими до його ефектів. Навіть якщо вони до цього часу отримували кофеїн з кави або енергетичних напоїв. Оптимальною дозою для новачків, на нашу думку, буде не 30 грамів, а 15 грамів мате, тобто велика ложка сушеного - бажано не пізніше полудня. Залежно від виду і якості сушеного продукту, ви, звичайно, можете дозволити собі кілька разів долити води. Єрба мате розкриває свої властивості відносно довго. Утилізація гущі після одного наливання буде просто марнотратством! Для досвідченого матеїста 2-3 доливання не повинні бути чимось незвичайним. Звичайно, завжди потрібна помірність. Не змушуйте себе пити заварку за будь-яку ціну і без урахування можливих наслідків. Зрештою, все для людей, але в правильних кількостях!

Чи є протипоказання до вживання мате? Кому слід його уникати?

Як відомо, кофеїновмісні продукти підходять не всім. Кофеїн у контрольованих кількостях несе бажані для багатьох переваги, але в занадто високій концентрації він може викликати неприємні побічні ефекти, такі як тремтіння рук, прискорене серцебиття, гіперактивність або безсоння. Вагітним жінкам, безумовно, слід триматися подалі від мате. Його також не слід давати дітям. А як щодо людей, які борються з гіпертонією? Тут рекомендується бути обережними. Однак це не означає, що вони повинні повністю відмовитися від напою. На думку більшості лікарів, стрибки артеріального тиску спричиняються насамперед раптовими, надмірними дозами кофеїну. Якщо наш організм звик до нього, то йерба не повинна завдати шкоди. Тим не менш, ми вважаємо абсолютною необхідністю проконсультуватися з лікарем!

Рекомендовано

Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

239,00 ГРН чистий/1шт.(478,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel