Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Мате та діабет

2023-07-19
Мате та діабет

Діабет - це хронічне порушення обміну речовин, спричинене порушенням секреції інсуліну. Незважаючи на численні профілактичні ініціативи, кількість випадків захворювання постійно зростає. Це хвороба цивілізації та основна проблема охорони здоров'я в багатьох країнах. Давайте розглянемо цю тему сьогодні: чи корисний мате, який вважається одним з найкорисніших напоїв, для діабетиків? Чи може він впливати на цю хворобу?

Підсумок:

  1. Діабет у цифрах
  2. Чудодійний чай з Парагваю
  3. Дослідження про мате та діабет
  4. Єрба мате - чи справді він такий корисний?

Діабет у цифрах

За даними ВООЗ, у 2014 році приблизно 422 мільйони людей у світі хворіли на діабет. Для порівняння, у 1980 році кількість діабетиків становила "лише" 108 мільйонів. У 2019 році приблизно 2 мільйони людей померли від діабету. Схильність до цього розладу є спадковою, але часто пов'язана з неправильним способом життя - неправильним харчуванням і низькою активністю, і, як наслідок, ожирінням. Діабет впливає на функціонування всього організму, сприяє виникненню багатьох ускладнень і, перш за все, збільшує смертність. Ліків від нього не існує, хоча дослідження проводяться. Однак його наслідки можна відстрочити і запобігти за допомогою правильних ліків, добре скоригованої дієти і активного способу життя.

Чудодійний чай з Парагваю

Єрба мате відомий насамперед своїм стимулюючим ефектом, завдяки якому багато людей замінюють ним каву та енергетичні напої. Проте мате містить не лише кофеїн. У ньому є багато вітамінів, мінералів та органічних сполук, цінних для всього організму, що робить мате дуже корисним напоєм з багатьма позитивними властивостями. Серед іншого, мате містить хлорогенову кислоту - органічну хімічну сполуку з групи поліфенолів. Це потужний антиоксидант, який підвищує чутливість організму до інсуліну і уповільнює секрецію глюкози, знижуючи при цьому рівень цукру в крові. Тому він є дуже цінним дієтичним інгредієнтом для людей з діабетом 2 типу, у яких порушена дія і секреція інсуліну. Властивості мате з точки зору його впливу на діабет вивчалися вченими протягом багатьох років.

Yerba mate and diabetes

Дослідження про мате та діабет

Вчені дослідили вплив мате на рівень цукру в крові, довівши, що споживання настою може допомогти контролювати діабетичні розлади. Вони провели клінічні випробування на мишах з ожирінням, а результати були опубліковані в 2011 році. Було помічено, що у тварин, які пили мате, толерантність до глюкози покращилася. У 2013 році інша група дослідників вивчала вплив мате на рівень цукру в крові. Цього разу дослідження проводилося на 29 пацієнтах з діабетом 2 типу. Пацієнтам давали 330 мл мате тричі на день протягом 60 днів, а потім перевіряли вміст глікованого гемоглобіну в крові. Рівень глікованого гемоглобіну знизився на 0,85% після дослідження. Ще одне дослідження, проведене у 2018 році дослідником з Інституту клінічних та санітарних досліджень (IECS) в Аргентині, показало, що вживання мате знижує ризик розвитку діабету. У дослідженні взяли участь 2 615 осіб різної статі у віці 35-74 років. Через 26 місяців було виявлено, що люди, які пили більше 550 мл мате на день, мали нижчий ризик діабету, ніж ті, хто пив менше 100 мл мате на день або взагалі не пив цей настій.

Мате - чи справді він такий корисний?

Єрба мате проти інсуліну та вплив на рівень цукру в крові - ця тема неодноразово вивчалася вченими протягом декількох років, але все ще залишається відкритою і потребує більш глибокого аналізу. Тому постійно проводяться нові дослідження і з'являються нові результати. Це підтверджує, що мате має великий потенціал з точки зору властивостей для здоров'я. Відповідь на питання - чи можна діабетикам пити мате або чи корисний мате для діабетиків - однозначно позитивна. Чистий, несолодкий мате, з можливим додаванням натуральних трав, фруктів або ароматизаторів, не зашкодить людям з діабетом. У той же час необхідно пам'ятати, що, незважаючи на безліч позитивних властивостей, це не ліки, а лише доповнення до збалансованого раціону харчування, який повинен бути встановлений разом з лікарем-фахівцем.

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel