Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Катуаба - природний афродизіак

2022-09-19
Катуаба - природний афродизіак

"Катуаба" - це термін для позначення настою, виготовленого з кори кількох дерев, що ростуть у Бразилії. Найчастіше використовується кора дерев Trichilia catigua і Erythroxylum vaccinifolium, тому кору цих дерев, як і самі дерева, ще називають катуаба. Завдяки своїм властивостям кору дерева катуаба часто додають до мате. Що таке катуаба? Які властивості він має і як працює? У сьогоднішньому пості ми спробуємо комплексно зібрати всю інформацію про цей фантастичний інгредієнт.

Що таке катуаба? Звідки вона береться?

Як ми вже згадували на початку, катуаба - це настій з кори декількох видів дерев, які ростуть в тропічних лісах Південної Америки і, перш за все, в Бразилії. На місцевому рівні також використовуються терміни: Чучухуаша, Татуаба, По-де-Репоста, Піратанкара та Карамуру. Серед рослин, кора яких використовується для приготування настою, є дерева з родин Anemopaegma, Ilex, Micropholis, Phyllanthus, Secondatia, Tetragastris та Myrtaceae. Найбільш поширеними інгредієнтами настою є кора дерев Trichilia catigua і Erythroxylum vaccinifolium, тому для стислості кору саме цих дерев, а також самі дерева також називають "катуаба". Ці дві рослини є невисокими вічнозеленими деревами, що виростають у висоту близько 3-6 метрів. Trichilia catigua характеризується дуже густою кроною і сильно глянцевим листям, темно-зеленого кольору. Листя дерева Erythroxylum vaccinifolium дрібніше і більш неправильної форми. Кора, взята з дерев катуаба, подрібнюється так, щоб з неї можна було легко зробити настій або додати в чай, мате або трави, в яких вона вивільняє свої цінні властивості.

Катуаба чи катуава?

Шукаючи інформацію про катуабу або дивлячись на етикетки мате з цим інгредієнтом, можна натрапити на дуже схожий термін "катуава". Хоча він демонструє ті ж властивості, що і катуаба (кора), катуава насправді є чимось іншим. Це термін для невеликої рослини з латинською назвою Psidium cinereum, яка походить з родини миртових (Myrtaceae). Він зустрічається тільки в Бразилії і дійсно, як і катуаба, є поширеним інгредієнтом в сумішах мате, але використовуються висушені частини цієї рослини, а не кора.

Катуаба - властивості та дія

Хімічні сполуки, що містяться в катуабі

У катуабі є група з трьох алкалоїдів під назвою катуабін. Також присутні дубильні речовини, які сприяють злегка гіркуватому смаку катуаби, і сапоніни, які відповідають за ніжне піноутворення приготованого з нею настою. Також в катуабі виявлені флавоноїди, які проявляють антиоксидантну і протизапальну дію, фітостероли, які діють подібно до статевих гормонів, і численні ефірні олії.

Властивості та ефекти

Катуаба століттями використовується корінними народами Південної Америки в натуральній медицині. Дія, яка зробила його популярним - це вплив на потенцію. Недарма дерева катуаби називають "деревами потенції". У Південній Америці також відома гумористична приказка: "до 60 років діти належать батькові, після 60 років - катуабі", що означало, що батько, який народжував дітей після 60 років, повинен був утримувати себе за рахунок катуаби. Кора, приготована у вигляді настою або додана до мате, чаю або трав, використовується як афродизіак, якому приписують поліпшення сексуального життя, порівнюючи його силу з синтетичною віагрою. Покращує лібідо, додає бадьорості та енергії. Катуаба регулює м'язову напругу і впливає на правильне функціонування нервової системи. Він знімає стрес і позитивно впливає на настрій. На основі досліджень було також показано, що катуаба має антидепресивну дію. Має протизапальну та знеболювальну дію. У 1992 році було проведено дослідження на мишах. На основі проведених досліджень було встановлено, що катуаба впливає на профілактику смертельних бактеріальних інфекцій та ВІЛ-інфекції. Однак важливо відзначити, що на сьогоднішній день вчені ще не досконально вивчили властивості кори з дерев катуаба.

Катуаба - як заварювати?

Надихнувшись чудодійними властивостями катуаби, ви задаєтесь питанням, як її приготувати? Кора катуаби може бути приготовлена як самостійний настій. 5 грамів подрібненої кори заливають 250 мл води і кип'ятять 5 хвилин на слабкому вогні. Після закипання відвар відставити на 15 хвилин, а потім процідити. Інший спосіб - додавати його в чай або мате або купити готовий продукт з додаванням катуаби. Заварювання тоді дуже просте - ви готуєте настій так, як вам подобається.

Яку продукцію катуаба вибрати?

У нашому магазині є досить великий вибір мате з додаванням катуаби (або катуави). Для початківців матеїстів ми рекомендуємо дві суміші бразильського зеленого мате з травами від Verde Mate Green: Катуава - з додаванням кори катуаби, з додаванням трав, з натуральними ароматами екзотичних фруктів та Ла Потенте - з додаванням натурального малинового смаку. Обидва єрби додатково містять кору дерева муіра пуама, яке, як і катуаба, завдяки своїм властивостям, в Південній Америці називають "деревом потенції". Для любителів більш фруктових смаків рекомендуємо привабливу пропозицію від бразильського бренду Yaguar - Amore. Як і в йербі з Верде Мате, катуаба тут супроводжується корою муіра пуама, а також солодкими плодами полуниці, ароматними пелюстками троянд і фруктовими ароматами. Шанувальники міцної, пильної парагвайської мате можуть спробувати Guarani Katuava, де акцент зроблено на натуральному смаку мате та трав'яних добавках, без зайвих ароматизаторів. Fede Rico Katuava, з іншого боку, є повністю органічною пропозицією від парагвайського виробника, де катуава (рослина, а не кора) становить цілих 15% складу. Якщо мова йде про парагвайський мате з додаванням кори катуаби або сушеного листя катуави, ми також рекомендуємо звернути увагу на ці пропозиції: Selecta Katuava, Campesino Katuava con Ginseng, Kurupi Katuava Especial, Colon Moringa-Katuava-Burrito та Indega Kuña Guapa.

Рекомендовано

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

190,00 ГРН чистий/1шт.(380,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel