Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Історія бренду Amanda: Ян Шиховський, йерба мате і Польща

2023-02-28
Історія бренду Amanda: Ян Шиховський, йерба мате і Польща

Amanda — один із найвідоміших аргентинських брендів йерба мате. Його експортують у країни всього світу - від Північної Америки до Близького Сходу. Популярний він і в нашій країні. Але чи знаєте ви, що незважаючи на своє аргентинське походження, Amanda є «польським» брендом? За її успіхом стоїть поляк Ян Шиховський.

Ян Шиховський – творець польсько-аргентинського йерба мате

Початок існування аргентинського бренду yerba mate Amanda пов'язаний із сумною точкою в історії нашої країни – великою хвилею еміграції польських селян до Латинської Америки, яка пройшла на межі 19-20 століть. Походив із Борщова (нині в Україні) родини 11-річного Яна Шиховського, який через кілька років відіграв значну роль в історії йерба мате. Сім'я Шиховських оселилася в Апостолесі, в провінції Місьйонес, розташованій на півночі Аргентини. Молодий Ян спочатку займався ковальством. Він одружився, і в 1914 році вони з батьком виїхали до Буенос-Айреса, щоб знайти кращу роботу, заробити грошей і переїхати до Північної Америки або - якою була їхня велика мрія - повернутися на батьківщину. У той час у Європі спалахнула війна, яка завадила планам Шиховських. Проте поїздка до столиці не була марною, адже Ян помітив токарні верстати, привезені з-за кордону.

Використовуючи свій талант і винахідливість, після повернення в Апостоль молодий Ян Шиховський власноруч сконструював і сконструював багатофункціональний токарний верстат — спочатку в дещо примітивній дерев’яній верстаті, потім удосконалений, виготовлений з металу. Це був перший пристрій такого типу, сконструйований з нуля в Аргентині, що допомогло Шиховскі створити більш інноваційні машини. Він побудував, серед іншого, машину для очищення та сортування рису та кукурудзи, млин для обробки маніоки, машину для різання листя та гілок падуба та машину для пакування йерба мате. Шиховський також проклав телефонну лінію з міста Апостолес, що за 20 км від його маєтку, і зробив внесок у будівництво дамби на сусідній річці Чимірай, що дозволило виробляти електроенергію на його фермі.

Усі винаходи стали інструментами, необхідними для функціонування та вдосконалення зростаючої компанії «La Cachuera», яка спеціалізується на виробництві продуктів харчування, в тому числі йерба мате, популярного в Південній Америці. Упертість і працьовитість принесли Шиховському, якого серед місцевих жителів називали «Дон Жуаном», славу і багатство. Так виник всесвітньо відомий бренд yerba mate Amanda – з аргентинським походженням, але з польським корінням. У 1920-х роках на плантації Шиховського було аж 30 000 дерев падуба!

Yerba mate Amanda - квінтесенція якості та гарного смаку. Думки не можуть бути помилковими!

Аманда Шиховскі швидко завоювала серця аргентинців, а з роками також поціновувачів йерби по всьому світу. Дон Жуан, однак, не забув про своє походження і включив польський акцент у «твір» своєї наполегливої праці – перша, класична Аманда Елаборада була запакована в папір із біло-червоним мотивом – як і кольори польської. прапор. Упаковка другої класики, тобто Аманди Деспалади, витримана в біло-блакитних кольорах, що є відсиланням до кольорів «усиновленої» батьківщини Шиховскі, Аргентини. У міру розвитку компанії до пропозиції бренду додавалися нові продукти, збагачені цікавими інгредієнтами, такими як лимон Amanda Limón, апельсин Amanda Naranja або композиція з травами - Amanda Compuesta con Hierbas. На даний момент в оригінальному магазині виробника ви можете придбати йербу мате приблизно в 12 різних варіаціях, також є йерба, упакована в саше, і безліч аксесуарів, необхідних для приготування і вживання настою, підписаних логотипом бренду. Є навіть напої з єрбері з мотивами прямо з польського фольклору! Кожна йерба Аманди збирає масу позитивних відгуків. І ми зовсім не здивовані! Це справжня класика аргентинського смаку. В упаковці ми знаходимо листя середнього розміру, з великою кількістю паличок і пилу, а після заливання водою напій характеризується приємною гірчинкою і злегка помітною димною ноткою. Йерба Аманда не дуже терпка і далека від інтенсивних, парагвайських осей, які дають енергійний удар після перших кількох ковтків. Тому він добре підходить як для «повсякденної» йерби для досвідчених матеістів, так і для тих, хто тільки починає знайомитися зі світом йерба мате. Аманда з більш ніж 100-річною бурхливою історією стала культовою йербою, до якої варто потягнутися хоча б раз під час вашої математичної пригоди. Якщо ви ще не пробували йербу від Amanda, покладіться на сотні позитивних відгуків - ви переконаєтесь, що воно того варте!

Спадщина Яна Шиховського

Як склалася доля видатного провидця Яна Шиховського та його чайної імперії? Сім'я Шиховських мала величезний успіх, і звістка про це швидко поширилася, дійшовши за океан, до уряду ІІ Республіки Польської, який у 1936 році нагородив усю родину Бронзовим Хрестом Заслуги. У 1956 році Франк Шор, журналіст престижного журналу National Geographic, відвідав фабрику Дон Жуана, завдяки чому Ян Шиховський незабаром був призначений Почесним членом «National Geographic Society». Міністерство сільського господарства Аргентини посмертно нагородило його «Орденом Йерба Мате», а в 1999 році влада Апостолес вшанувала пам'ять великого винахідника нагородою «Андресіто».

Ян Шиховський помер у 1960 році. Працював майже до кінця життя. Згідно з його заповітом, він був похований на вершині пагорба з видом на створену ним ферму «Ла Качуера» - долину, дамбу, водоспад і вічнозелені насадження парагвайського падуба. Компанію поглинули його сини, а бренд йерба мате, створений родиною Шиховскі, став одним із найпопулярніших у світі. «Дон Жуан» залишив величезну спадщину, дуже важливу для краю, де він провів більшу частину свого життя. На його честь у 100-річчя прибуття перших польських та українських поселенців до Місьйонеса в «Ла Качуера» відкрили музей, де досі можна послухати розповіді нащадків Шиховського, побачити створені ним машини та відзнаками, яких він нагородив. У 2021 році президент Аргентини Альберто Фернандес видав указ про визнання Історичного музею ім. Яна Шиховського в Апостолах для історичної пам’ятки.

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

239,00 ГРН чистий/1шт.(478,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel