Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Ройбуш. Чай чи не чай?

2022-11-28
Ройбуш. Чай чи не чай?

Кава та чай є популярними стимулюючими напоями в усьому світі. Нашим серцям, закоханим у Південну Америку, мате найближчий. Тепла заварка приємно зігріває, стимулює і розслабляє одночасно. Однак не всім подобається кофеїн, що міститься в чаї або маракуї. Рішенням є ройбуш, який набирає все більшої популярності. Що це таке, який він на смак і чи є протипоказання до його вживання?

Ройбуш - червона африканська трава

Ви, без сумніву, чули це ім'я. "Ройбуш" - це поєднання двох слів з африкаанс і дослівно означає "червоний кущ". Ботанічна, латинська назва рослини - Aspalathus linearis. Ройбуш росте в південній частині Африки, а точніше в горах Седерберг. Це низькорослий чагарник, що досягає максимальної висоти 2 метрів. Має м'яке голчасте листя і цвіте жовтими квітками. В Африці ройбуш був відомий тисячі років тому, але в Європу він потрапив відносно недавно, на початку 20-го століття. Це сталося завдяки російському купцю Веніаміну Гінзбергу, який подорожував Африкою і зацікавився чагарником, що вирощувався аборигенами. Росіяни провели на заводі низку експериментів з удосконалення виробництва та розвитку галузі. Приблизно через 30 років властивості ройбуша були вивчені і описані французьким лікарем доктором П'єтером Ле Фрасом Нортьє (Pieter Le Fras Nortier).

Ройбуш корисніше зеленого чаю? Що в ньому міститься?

У ройбуші міститься близько 30 фенольних сполук, або поліфенолів, які широко цінуються за свої антиоксидантні властивості. Серед них найважливішим вважається аспалатин. Концентрація поліфенолів в ройбуші до десяти разів вище, ніж в зеленому чаї! Антиоксиданти борються з утворенням в організмі вільних радикалів, які сприяють більш швидкому старінню клітин, змінюють структуру ДНК і підвищують ризик розвитку онкологічних захворювань.

  До хімічного складу ройбуша також входять такі сполуки, як:

 • танін
 • рутин
 • лютеолін
 • катехіни
 • кверцетин
 • Тут є дубильні речовини і кумарин в невеликих кількостях.

  Чашка настою ройбуша також містить мінерали:

 • фтор
 • кальцій
 • залізо
 • калій
 • магній
 • мідь
 • марганець
 • натрій
 • фосфор
 • цинковий
 • вітамін С
 • Говорячи про те, що є в ройбуші, важливо згадати і про те, чого в ньому немає. Ройбуш не містить кофеїну, що відрізняє його від звичайного чаю або мате.

Чай ройбуш - як це працює? Властивості

Він не містить кофеїну, тому не стимулює так, як кава або, в значно меншій мірі, чай. Так навіщо ж пити настій червоного куща? Чи корисний чай ройбуш? Безумовно! Ми вже згадували про величезну кількість поліфенолів, що містяться в ройбуші, тому він має сильну антиоксидантну дію. Вітаміни та мінерали, що містяться в ньому, роблять його чудовим засобом для живлення організму. Поєднання антиоксидантів з мікроелементами також робить ройбуш чудовим для імунітету - допомагає уникнути застуди. Кверцетин, що міститься в ньому, є поширеним інгредієнтом протиалергічних засобів. Тому настій ройбуша полегшує легкі симптоми алергії. Фтор, в свою чергу, благотворно впливає на зубну емаль. Корична кислота, що міститься в ройбуші, має антибактеріальну і фунгіцидну дію, що виражається, в тому числі, в більш ефективній роботі травної системи. Деякі люди задаються питанням, чи закисляє чай ройбуш організм? Ні, він має прямо протилежний ефект. Він розкислює організм і допомагає позбутися від неприємних дискомфортних відчуттів, таких як біль у животі, запори або розлад шлунку. Чай ройбуш також відмінно впливає на печінку, проявляючи регенеративну дію. Крім того, він має заспокійливу дію. Він розслабляє і заспокоює дратівливість, і в цьому відношенні має схожу дію з настоєм меліси.

Ройбуш для схуднення і не тільки....

На додаток до згаданих вище властивостей, настій червоного куща також виявляє ефект, який може сильно спонукати деяких пити його. Виявляється, чай ройбуш добре допомагає для схуднення. Настій африканської трави низькокалорійний і добре підтримує процес обміну речовин. Багато хто задається питанням, чи є чай ройбуш сечогінним? У мате або звичайному чаї за цей ефект відповідає кофеїн, якого немає в ройбуші. Ройбуш має іншу дію. Вона дуже добре зволожує організм і, отже, регулярне пиття сприяє більш частому відвідуванню туалету. Завдяки цьому ефективніше виводяться токсини та різні шкідливі речовини, які накопичуються в організмі. Ройбуш цілюще впливає не тільки на внутрішню, але і на зовнішню сторону організму. Раніше згадані антиоксиданти гальмують клітинне старіння, яке також впливає на шкіру. Настій можна пити, а також використовувати як природний тонізуючий засіб. Ройбуш заспокоює запалення і подразнення. Сприяє загоєнню ран, заспокоює сонячні опіки та допомагає при лікуванні вугрового висипу. Компреси з червоного куща допоможуть позбутися від некрасивих мішків під очима. Більш того, корисний вплив ройбуша на зменшення зморшок був використаний виробниками косметики, які додають екстракт червоного куща в креми. Також добре впливає на волосся - прискорює його ріст і запобігає випаданню. Тому його додають до шампунів та кондиціонерів.

Чи має чай ройбуш лікувальні властивості?

Настій африканського червоного куща не є лікарським засобом, але завдяки своїм оздоровчим властивостям може стати відмінною підтримкою в лікуванні деяких захворювань, що підтвердили наукові дослідження. Протягом багатьох років було проведено ряд випробувань - як на тваринах, так і на людях - з вивчення впливу ройбуша на рівень глюкози в крові. Важливу роль у цьому відіграють поліфеноли. Було виявлено, що аспалатин, який міститься в ройбуші, має антидіабетичні властивості. Настій червоного куща не тільки знижує інсулінорезистентність, але і полегшує ускладнення, пов'язані з діабетом. Дослідження також показали, що активні інгредієнти ройбушу впливають на метаболічний синдром, який складається з таких розладів, як ожиріння, гіпертонія і порушення вуглеводного і ліпідного обміну. Під час дослідження групі людей з ризиком серцево-судинних захворювань давали по шість чашок заварки протягом шести тижнів. Після цього часу спостерігалося підвищення рівня антиоксидантних ферментів, зниження "поганого" холестерину і тригліцеридів і підвищення "хорошого" холестерину. Завдяки високому вмісту заліза чай ройбуш рекомендується вагітним жінкам і людям, які страждають на анемію.

Ройбуш - чай чи не чай?

Ми вже знаємо, що ройбуш корисний для здоров'я, але давайте повернемося до того, що це таке насправді. Зазвичай ройбуш називають червоним чаєм, і хоча ми самі кілька разів використовували в цьому тексті термін "чай ройбуш", визнаємо, що це не зовсім коректна назва. "Червоний" у назві означає мідний колір висушеного чаю та виготовленого з нього настою, і з цією частиною ми повністю згодні. Втім, термін "чай", який використовується в розмовній мові, викликає сумніви, хоча і є дещо зрозумілим. Чай відноситься до настоїв, виготовлених з листя чайної рослини, або Camellia sinensis. Хоча відомо багато видів чаю - чорний, зелений, білий, жовтий та їх найрізноманітніші сорти - всі вони виготовляються з однієї рослини. Отже, за визначенням, ройбуш не є чаєм. Є, однак, і деякі спільні риси. По-перше, перш ніж висушена рослина потрапляє в чайник для приготування настою, вона проходить через виробничий процес, який дуже схожий на той, що використовується для приготування чаю. Після збору листя і стебла червоного куща піддаються ферментації, під час якої вони набувають характерного червоного кольору. Іноді ферментацію пропускають. Піддаючись лише процесу сушіння, листя зберігає свій оливково-зелений колір - так створюється зелений сорт ройбуша. По-друге, ройбуш часто плутають з чаєм через спосіб приготування настою.

Чай ройбуш - як заварювати?

Настій ройбуша готується практично так само, як і чай. Просто насипте 1-2 чайні ложки сушеного ройбуша в чашку, залийте окропом і дайте настоятися близько 4-5 хвилин. Завдяки досить дрібній текстурі сушеного чаю для приготування настою можна використовувати заварник. Висушена трава має мідно-червоний колір, такого ж кольору настій з неї. Має приємний, трав'янистий, фруктово-землянистий аромат. Смак м'який, солодкий, з помітною медовою ноткою. Він не має гіркоти, характерної для чаю або мате. Він добре працює не тільки в теплому варіанті, але і в холодному, як охолоджений "чай" або холодний заварний напій. У прохолодному вигляді чудово втамовує спрагу.

Які існують протипоказання до вживання ройбушу?

Ми не сумніваємося, що настій африканського червоного куща корисний для здоров'я, але чи всім його можна пити? Чи є протипоказання до вживання чаю ройбуш? А як це виглядає в контексті грудного вигодовування? На відміну від кави або чаю, ройбуш не містить кофеїну, тому є абсолютно безпечним як для немовлят, так і для вагітних жінок. Кофеїн стимулює і викликає дратівливість, а також може сприяти безсонню. Чай ройбуш, який його не містить, також безпечний для дітей. Чи підвищує чай ройбуш тиск? Ні, регулярне вживання заварки не тільки знижує, а й регулює артеріальний тиск. Ройбуш має багато корисних для здоров'я властивостей і, безсумнівно, заслуговує на те, щоб ввести його в свій раціон, але при цьому слід зазначити, що були зафіксовані випадки побічної реакції червоного куща з деякими лікарськими препаратами. Тому людям, які перебувають під постійним наглядом лікаря у зв'язку з хронічними захворюваннями, слід спочатку проконсультуватися з фахівцем, перш ніж приймати рішення про регулярне вживання ройбушу.

Пийте ройбуш на здоров'я!

Якщо вас привабили чудові властивості африканського "чаю" - ройбушу, ви, напевно, замислюєтеся над тим, де його купити і який саме сорт обрати. У нашому магазині Ви можете купити високоякісний класичний ройбуш Суперіор від популярного чайного бренду Mary Rose - без будь-яких добавок і за дуже доступною ціною. Завдяки м'якому смаку і аромату, червоний кущ не тільки чудово смакує соло, але і прекрасно поєднується з добавками, чаєм або мате. Для шанувальників стимулюючих настоїв рекомендуємо дивовижно смачну композицію з бразильського мате, ройбуша та вишні - Ягуар Вишнева Леді - Yaguar Cherry Lady. Для тих же, хто віддає перевагу більш м'яким настоям, ми рекомендуємо Yerba від Mary Rose - Rooibos Pear, поєднання мате і чаю (в даному випадку ройбуш), з додаванням соковитої груші та яблука.

Рекомендовано

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

190,00 ГРН чистий/1шт.(380,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel