Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Пало санто, або як допомагає священне дерево?

2022-12-01
Пало санто, або як допомагає священне дерево?

Palo santo... під цим магічним прапором криється не менш магічна сила. Рослина, яку корінні жителі узбережжя Південної та Центральної Америки називають "священним деревом", має надзвичайні властивості. Ми, матеїсти, найбільше асоціюємо його з посудиною для пиття мате, але це не єдине його застосування. Як працює пало санто і звідки береться його магія? Пояснюємо!

Магічна сила з Америки. Що таке Пало-Санто?

"Palo santo" в перекладі з іспанської означає "священне дерево". Термін відноситься до кількох видів дерев, найпопулярніші з яких фігурують у ботанічній таксономії під латинськими назвами Bursera graveolens та Bulnesia sarmientoi (точніше Gonopterodendron sarmientoi). Перший росте в тропічних лісах, на території, що простягається від півострова Юкатан в Центральній Америці - Мексиці, Гватемалі, Гондурасі, Сальвадорі, Нікарагуа і Коста-Ріці, через північні райони Південної Америки: Колумбії, Еквадору та Галапагоських островів, до північної частини Аргентини. Bulnesia sarmientoi, з іншого боку, в основному зустрічається в Гран-Чако, землі, що простягається на кордоні між Болівією, Парагваєм і Аргентиною. Термін "palo santo" також часто використовується для опису деревини гваякового дерева, яке росте в Центральній Америці. Спільним для всіх цих дерев є те, що вони дають дуже тверду, міцну деревину, яка містить дуже ароматну смолу, що є джерелом "магічних" властивостей. Завдяки цим властивостям пало санто має величезне значення для корінного населення протягом століть і зараз набуває величезної популярності в усьому світі.

Пало-санто під загрозою зникнення?

Пало-Санто відоме в історії протягом століть. Властивості чудодійного дерева, ймовірно, використовували ще стародавні інки. Індіанські шамани використовували пало санто для магічних ритуалів і містичних церемоній. Підпалені дерева, з яких здіймався ароматний дим, були частиною очищувальної церемонії аяхуаски. Священне дерево пало санто з роками набуває все більшої популярності. Настільки, що її існування опинилося під загрозою. Надмірна експлуатація значно скоротила ресурси пало санто і призвела до того, що уряди деяких країн внесли ці дерева до списків видів, що перебувають під загрозою зникнення. Певний час було суворо заборонено вирубувати дерева пало-санто для промислових цілей. Єдиним способом заготівлі деревини було збирання мертвих, опалих гілок. Хоча сьогодні більшості видів дерев пало санто вже не загрожує зникнення, такий спосіб заготівлі деревини зберігся. Ще більшої цінності набувають гілки, які падають на землю і сохнуть кілька років без втручання людини. У них відбуваються численні хімічні реакції, деревина змінює колір і виділяються цінні соки, які сприяють ще більш сильному аромату. Заготівля, а не вирубка деревини є також проявом поваги до священності цих чудових дерев.

Використання священного дерева

Деревина дерев, які називають пало санто, має дві відмінні характеристики. По-перше, смола, що міститься в ньому, видає неймовірний аромат, який неможливо повторити - деревний, злегка солодкуватий, з відтінком ванілі, але приємно освіжаючий і цитрусовий. Тут пахне тропічним лісом, природою в чистому вигляді. По-друге, пало санто - одна з найтвердіших, найміцніших і найстійкіших порід деревини у світі. Смола, що міститься в ньому, не тільки красиво пахне, але і містить численні масла, які роблять деревину дуже стійкою до гниття і різних зовнішніх впливів. Завдяки своїй твердості і міцності, а також оригінальному аромату, пало санто знайшло широке застосування в багатьох сферах.

Пало санто - горщик для мате

Тверда і міцна деревина пало санто використовується для виготовлення різноманітних виробів. Серед іншого, він використовується в будівельній галузі - чудово підходить для суднобудування, наприклад. Це також хороший матеріал для виготовлення меблів (наприклад, шаф або столів) і дрібних предметів побуту, таких як ювелірні вироби або посуд (глечики, миски, ступки для розтирання трав і насіння). У США виробляється пиво "Palo Santo Marron", яке витримується в бочках, створених зі "священного дерева". Пало Санто займає важливе місце у світі матеїстів. Священне дерево, безумовно, дуже добре відоме любителям мате, оскільки з нього часто виготовляють матера пало санто, або посудини для приготування настою з листя парагвайського падуба. Заварений в такій посудині, мате набагато смачніший, ніж у звичайній керамічній посудині. Він набуває абсолютно нових, оригінальних смакових і ароматичних якостей. Під впливом високої температури води з деревини витягується смола, яка повністю змінює смак заварки. Матера з пало санто - це маленькі витвори мистецтва. Вони не виробляються серійно - кожен виріб є результатом роботи людських рук. Вони унікальні і, в певному сенсі, магічні. Смола, яка виділяється з товстих стін, не тільки гарно пахне, але й має дезінфікуючі властивості. Це робить посудину Palo Santo дуже стійкою до плісняви. Деревина під впливом температури і вологи "працює" і через деякий час експлуатації можуть з'явитися тріщини. Сік, який виділяє пало-санто, змушує судно "чарівним чином" відновлювати себе.

Існує багато видів посудин palo santo для мате - з різними формами та функціями. Деякі з них мають арматурну металеву фурнітуру, інші - ручний розпис. Одним з найцікавіших є судно типу "Пампеано". Має товсті стінки з рівномірно розміщеними каналами. У цьому типі матраців заварка готується дещо по-іншому. Висушену рослину поливають стандартним способом, в центр, але вода ллється в канали, а не безпосередньо на сухе листя падуба. Таким чином, вода просочує висушене листя поступово, ззовні. Настій повільно стає більш потужним, більш збалансованим, а одна порція висушеного листя зберігається довше. Щоб ще краще відчути магію пало санто, варто також придбати бомбіллу, виготовлену зі священного дерева. Рекомендуємо спеціальні набори йерба мате, виготовлені з пало санто.

Священне дерево - дерево життя

Священне дерево використовується не тільки для створення предметів. Пало санто має багато інших застосувань. Недарма священне дерево ще називають деревом життя (lignum vitae). Пало санто використовували в народній медицині як засіб від різних недуг. Зі смоли виготовляли олію для боротьби з болем та ревматизмом. У настої додавали подрібнені шматочки дерева пало санто - таке вариво благотворно впливало на травну систему. Мешканці місцевостей, де росте пало санто, запевняють, що вона здатна прояснити розум, дати енергію і допомогти увійти в медитативний стан. Шамани використовували пало санто під час ритуальних молитов і церемоній. Місця проведення церемоній прикрашали димом від підпаленого дерева пало-санто, щоб захистити їх від злих духів. Вони вірили, що аромат священного дерева благотворно впливає не тільки на злих духів, а й на людей, приносячи їм удачу. До цього дня в трав'яних крамницях можна купити деревця, які використовуються як ароматичні палички. При запалюванні, а потім гасінні, дерево не тільки поширює в приміщенні дивовижний аромат, але, перш за все, пало санто цінується за свій ефект - воно заспокоює і заспокоює почуття і знімає стрес і напругу. Чудово підходить для ароматерапії.

Калабас Пало Санто - як за ним доглядати?

Калабас Пало Санто - унікальна посудина, але вона потребує правильної підготовки та догляду, щоб прослужити якомога довше. Деревина є органічним матеріалом і, хоча пало санто міцна і стійка до гниття, вона потребує належної обробки перед першим використанням. Процес приготування матеріалу називається курадо. Спочатку його необхідно промити холодною водою і залишити до повного висихання. Потім його внутрішня частина змащується маслом. Промаслений матеріал слід залишити висихати приблизно на 48 годин. За цей час жир вбирається в структуру деревини і консервує її. Потім матерал потрібно промити - цього разу вода може бути теплішою, але не гарячою. У такому підготовленому матеро вже можна пити мате, не забуваючи не залишати в ньому вологі залишки висушеного продукту надовго. Більше про курадо та догляд за посудиною для ерба-мате ви можете прочитати в нашому блозі.

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel