Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Гуарана - фруктовий друг мате

2022-11-09
Гуарана - фруктовий друг мате

Вони красиві, смачні, легендарні, дають потужний удар і родом з Південної Америки. Гуарана і мате чай - дві чудові рослини. А любовний зв'язок між падубом та фруктами надає аромату ще більш красивого та потужного звучання. Багато брендів мате пропонують композиції з гуараною. Завдяки своїм ефектам вони викликають захоплення і стають все більш популярними. Тож давайте познайомимося з падубом-супутником ближче.

Що таке гуарана?

І звали її... Поліна!!! Паулінія гуарана інакше відома як колючий кущ або оса. Не дивно, що це найпоширеніша назва, яка звучить найчастіше. У природі рослина зустрічається в Бразилії, в басейнах річок Амазонки і Ріо-Пара. Його властивості були відкриті індіанцями сатере-мауе, які проживали в цій місцевості сотні років тому. Вони назвали його варана, що дослівно означає "плід, схожий на людське око". Плоди рослини дійсно схожі на очі. Пізніше індіанське плем'я гуарані виготовляло з розтертого до дрібного порошку і витягнутого з плодів насіння гіркувато-кислого і сильно стимулюючого напою. Вони називали варану своїм власним словом - "гуара-на". Звідси і походить відома нам сьогодні назва напою, виготовленого з насіння, як і всієї рослини, - гуарана. Саме так! Гуарана - ще один дар індіанського племені, як і мате та стевія. Гуарана дарувала індіанцям силу і здоров'я. Кажуть, що він навіть був племінною валютою. Вона є надзвичайно цінною і сьогодні!

Гуарана. Як це виглядає?

І як це виглядає? Паулінія гуарана висока, а точніше довга - досягає до 10 метрів. Вона не піднімається вгору, а обвивається навколо інших дерев або лежить на землі. Має довге, овальне листя з зубчастими краями. Її білі, густо згруповані квітки крихітні і інтенсивно пахнуть, але найкрасивіші, чудові і цінні її плоди. Вони розміром з виноград і, як і він, ростуть гронами. Вони мають яскраве оранжево-червоне забарвлення. Вони розкриваються, відкриваючи білу внутрішню частину і коричневе насіння. Коли дивишся на плід гуарани, може здатися, що за тобою спостерігає десяток рослинних карих очей з червоними повіками. А яким ефектом володіє гуарана? Про це ми поговоримо далі по тексту...

Легенда про походження гуарани

... але спочатку трохи фантазії. Багато важливих подій і відкриттів корінні народи Південної Америки приписували магічним силам і надприродним, божественним силам. У племінній культурі гуарана вважалася магічною рослиною. Його використовували як стимулятор або ліки від багатьох недуг. Його називали "даром божим" або "еліксиром молодості". Розкриті плоди, схожі на сліпі очі, що спостерігали за людьми з кущів, також розпалювали уяву індіанців. За легендою, гуарана виросла з тіла юнака, задушеного змією, в яку втілився злий бог. Юнака обожнювали всі односельчани. Він мав добре серце, був послужливим, найсильнішим і найкраще з усіх індіанців володів луком. Деякі версії легенди навіть стверджують, що хлопчик мав магічні здібності - міг розмовляти з тваринами і мав силу зцілювати. Одного разу в лісі, далеко від села, на юнака напав злий демон Джурупарі, який прийняв вигляд змії. Хлопчик помер, на превеликий жаль для всіх. Коли жителі племені оплакували смерть хлопчика, серед них з'явився добрий бог Тупа. Індіанці, за його наказом, закопали очі загиблого юнака глибоко в землю. Наступного дня там виросла невідома досі корінним народам рослина - гуарана, плід якої нагадував людське око. Гуарана давала індіанцям силу, енергію і супроводжувала їх протягом століть.

Гуарана для стимуляції. Що в ньому?

До цього дня фахівці сперечаються про те, що ж насправді стимулює нас гуарана. Але це дає нам справжній поштовх. Яку дію має гуарана і звідки вона береться? Кажуть, що його сила та енергія пояснюється тим, що в ньому міститься втричі більше кофеїну, ніж у звичайній каві. Інші вважають, що це в чотири рази більша доза. Треті вважають, що в гуарані є гуаранін, в чаї - теїн, а в мате - теїн, і кожна з цих речовин має абсолютно різну хімічну структуру, тому їх слід розглядати як окремий інгредієнт і не ототожнювати з кофеїном. Правда полягає в тому, що "матеїн", "теїн" або "гуаранін" - це терміни, вигадані в маркетингових цілях, і кава, чай, матеїн і гуарана містять абсолютно однаковий кофеїн. Плоди гуарани також містять велику кількість покращуючих речовин аденін і холін. Плоди містять катехіни, поліфеноли, гіпоксантин, сапоніни, теофілін, теобромін, крохмаль та ефірні олії. З іншого боку, насіння містить близько 11% жиру, клітковини і білка. Гуарана - багатий на поживні речовини суперпродукт.

Як працює гуарана? Оздоровчі властивості

Чи корисна гуарана? Звісно! Найбільше цінується за стимулюючу дію - стимулює надовго і не викликає звикання. Наукові дослідження показали, що крім стимулюючої дії, гуарана може стимулювати нервову систему, впливати на когнітивні здібності і покращувати настрій. Він також може зменшити втому, підтримати концентрацію і пам'ять, підвищити імунітет. Йому приписують антиоксидантні, антикоагулянтні, сечогінні і навіть афродизіачні властивості, хоча останній ефект не був науково доведений. Деякі вважають, що гуарана, завдяки своєму позитивному впливу на обмін речовин, може сприяти процесу спалювання жиру і таким чином допомагати в боротьбі за струнку фігуру. Дослідження показують, що він є потенційною альтернативою для боротьби з фізичною та емоційною втомою у онкохворих.

Яка на смак гуарана і де її використовують?

Плоди гуарани гіркувато-кислі на смак. Цікавий та освіжаючий смак запрошує спробувати. Гуарану зазвичай можна придбати в аптеках або трав'яних магазинах у вигляді порошку. З нього можна приготувати енергійний настій, заливши порошок водою. Його також можна додавати до настою - трав, чаю, йогурту або чаю, або в йогурт. Таким чином, це посилить їх стимулюючий ефект. Гуарана також широко використовується у виробництві натуральних енергетичних напоїв, а також популярних енергетиків. Його можна придбати у формі таблеток - біологічно активних добавок. Він також використовується як ароматизатор у різних стравах, препаратах для схуднення або добавках до спортивного харчування. З додаванням цього фрукта виробляють навіть гуаранове пиво. Він використовується не тільки в продуктах харчування, а й в косметиці. Екстракт плодів гуарани має зміцнюючу дію і тому використовується в косметичних засобах, призначених для боротьби з целюлітом і стрункості фігури. Також цінуються антивікові та антибактеріальні властивості гуарани. Це диво-рослина!

Чи має гуарана побічні ефекти?

Якщо гуарана така чудова, чи є якісь протипоказання до її вживання? Через вміст кофеїну та стимулюючу дію, вагітним жінкам, молодим матерям, які годують груддю, та маленьким дітям не слід вживати цей продукт. Гуарану також не слід вживати перед сном. Надмірне споживання кофеїну може викликати дратівливість, головний біль, сприяти безсонню і проблемам зі шлунком. Максимальна добова доза гуарани становить приблизно 50-75 міліграмів. Чи підвищує гуарана артеріальний тиск? Так, як кава чи мате. Це дуже м'який ефект і якщо гуарану, як і інші джерела кофеїну, приймати з обережністю, її вживання не призводить до гіпертонії. Однак людям, які страждають на гіпертонію або борються із захворюваннями серця, слід спочатку проконсультуватися з лікарем щодо вживання гуарани.

Найкращий мате з гуараною

Завдяки своєму трав'янистому характеру падуб парагвайський чудово поєднується з добавками - травами, фруктами або ароматизаторами. Особливо вдалими є сильно контрастні поєднання. Єрба мате чудово поєднується з кисло-гіркою гуараною! А які властивості має таке поєднання? Єрба мате стимулює сам по собі, але з додаванням гуарани ця стимуляція стає ще сильнішою. Виробники мате часто створюють ароматизовані композиції з додаванням гуарани, присвячуючи їх людям, які шукають особливо сильний заряд бадьорості. Комп'ютерники, водії, учні та студенти - люди, яким потрібно напружувати розум і бути повністю сконцентрованими протягом тривалого часу. Композиції мате з гуараною також доступні в нашому магазині. Для початківців любителів мате рекомендуємо бразильський зелений мате від Verde Mate Green - Energia Guarana. Ті ж, хто трохи більше посвячений у світ йерби, неодмінно оцінять пропозицію бразильського бренду, в аргентинському стилі - Yaguar Energia Guarana. Для поціновувачів інтенсивної, димчастої йерби рекомендуємо парагвайську Guarani Energia або Guarani Energia Caffeine+, з подвійною дозою гуарани. Для найсміливіших та найвибагливіших ми рекомендуємо один з найсильніших стимулюючих мате на ринку - парагвайський El Fuego Energia Guarana. Ми наполегливо рекомендуємо вам спробувати стимулюючі композиції з мате з додаванням гуарани!

Рекомендовано

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

190,00 ГРН чистий/1шт.(380,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel