Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Гуаюса чи мате - що обрати?

2023-03-21
Гуаюса чи мате - що обрати?

Гуаюсу часто називають двоюрідним братом мате - і небезпідставно. Вони мають багато спільного, але є й деякі відмінності. Якщо ви хочете дізнатися більше про мате та гуаюсу - що це таке, чим вони схожі та чим відрізняються, що краще - радимо прочитати статтю!

Гуаюса та мате - дві сестри з Південної Америки

І мате, і гуаюса походять з Південної Америки. Парагвайський падуб, з якого виготовляють мате, росте в Бразилії, Парагваї та Аргентині, тоді як падуб гуаюса, відомий під латинською назвою Ilex guayusa, походить з Еквадору. Хоча вони належать до однієї родини падубових, мате набагато популярніший у всьому світі. Це пов'язано з тим, що під час Конкісти мате був основним експортом Парагваю, в той час як Еквадор торгував товарами, за які платили більше, ніж за гуаюсу, в тому числі бавовною та бананами. Сьогодні гуаюса набуває все більшої популярності на світовому ринку і, на нашу радість, все більше і більше наших клієнтів тягнуться до неї! Гуаюса - що це таке і чим вона відрізняється від мате? Читайте далі!

Що спільного між мате та гуаюсою? Стимулюючі властивості

Однією з найважливіших подібностей між мате та гуаюсою є стимулюючий потенціал. Обидва продукти містять велику кількість натурального кофеїну, який відповідає за стимулюючий ефект. Джерела стверджують, що в настої гуаюси міститься близько 3-4% кофеїну, тоді як в мате - 1-1,2%. Спільним для цих двох напоїв є те, що, на відміну від кави, вони не викликають різкого підвищення кров'яного тиску і не дають відчуття втрати енергії, коли дія припиняється. Стимулюючий ефект є тривалим. І мате, і гуаюса можуть бути здоровішими та однаково ефективними замінниками кави та енергетичних напоїв. Обидві рослини використовувалися індіанськими племенами як стимулюючий напій перед полюванням, денними походами або нічними вартами. У південноамериканській культурі гуаюсу іноді навіть називають "чаєм нічного сторожа". Обидві рослини були частиною індіанських ритуалів. Вони були оточені майже релігійним культом і були важливою частиною життя та культури корінних жителів Південної Америки. Поживна цінність також схожа. Єрба мате - це напій, повний корисних речовин; він є чудовим джерелом вітамінів А і В, а також С і Е. Мате також забезпечує багато елементів, які є ключовими для правильного функціонування організму, таких як фосфор, магній, кальцій, цинк, калій та інші. Гуаюса містить схожий набір мінералів, що робить настій рослини цінним компонентом щоденного раціону. Обидві рослини також містять солідну дозу антиоксидантів - їхня робота полягає в боротьбі з вільними радикалами, які відповідають, серед іншого, за розвиток деяких видів раку. У чому різниця між йербою та гуаюсою?

Відмінності між мате та гуаюсою - які вони на смак і як їх заварювати?

Почнемо зі смаку. Характерною особливістю мате є його гіркий смак, через що багато людей з самого початку відмовляються пити заварку з парагвайського падуба. В цьому відношенні гуаюса є відмінною заміною - завдяки меншому вмісту танінів, речовин, що відповідають за характерну гіркоту, вона має набагато м'якший, більш рослинний смак. Південноамериканські сестри також відрізняються за способом заварювання. Якщо при приготуванні настою з мате важливо стежити за правильною температурою води, то з настоєм з гуаюси все набагато простіше. Як його заварювати? Просто висипте сухий порошок у ємність, залийте окропом, зачекайте кілька хвилин - і все готово! А щоб зробити заварювання ще простішим, гуаюсу можна пити через бомбілу, так само, як і йербу. Чим ще вони відрізняються? Хоча настої з мате та гуаюси були частиною індіанських ритуалів, гуаюсі додатково приписували ще одну магічну властивість - вважалося, що вона допомагає занурити тіло в стан усвідомленого сну, що, в свою чергу, полегшує передбачення майбутнього.

Гуаюса проти мате - що обрати?

Ті, хто нещодавно познайомився з південноамериканськими настоями, можуть зіткнутися з непростою дилемою: що обрати - мате чи гуаюсу? Обидва настої є чудовою альтернативою каві та шкідливим енергетичним напоям, крім того, що вони багаті на цінні для організму інгредієнти, а отже, мають набагато більше властивостей, ніж просто стимуляція. Безумовно, гуаюса - хороший варіант для тих, кому не подобається інтенсивний характер мате або кого турбує його гіркий смак. Це також хороша альтернатива для тих, хто любить мате і п'є його регулярно, але іноді хоче замінити його на щось з трохи м'якшим смаком. Ми радимо вам спробувати обидва напої - кожен з них має свої переваги як за смаком, так і за властивостями!

Рекомендовано

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

190,00 ГРН чистий/1шт.(380,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel