Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Аксесуари для мате, які будуть найкращими? Як ви їх обираєте?

2022-12-29
Аксесуари для мате, які будуть найкращими? Як ви їх обираєте?

Для того, щоб відчути смак "зеленого золота" індіанців гуарані та ефективно і з задоволенням насолодитися його властивостями, варто озброїтися якісним обладнанням для вживання мате. Існує кілька пристосувань, необхідних для комфортного приготування та вживання настоїв з падуба парагвайського. Підказуємо, які аксесуари для мате варто мати під рукою!

Чайник для мате - який вибрати?

Найголовнішим серед атрибутів для заварювання мате є матеро - посудина, в якій роблять настій парагвайського падуба. Індіанці гуарані спочатку жували свіжозібране листя падуба. Вони додавали їм енергії та покращували концентрацію перед полюванням. Пізніше корінні народи Південної Америки виявили, що з висушеного листя падуба можна зробити настій, заливши його водою. Виявилося, що такий напій має такі ж властивості, як і сире листя. Для приготування настою потрібна була посудина. Перші посудини для мате виготовлялися з дерев'янистих, цибулинних плодів калабаша, інакше відомого як гарбуз калебаса. Детальніше про те, як підготувати такий матеріал, ми писали тут. У наш час цей тип посудини все ще використовується для заварювання і пиття мате, але переважно в країнах Південної Америки. В інших країнах посудини зі справжніх калабасів обирають, скоріше, справжні фанати мате. Крім досить високої ціни, натуральні калабаші також вимагають трохи більше зусиль, коли справа доходить до підтримки їх в належному стані. Тож якщо ви дбаєте про зручне чищення та догляд, зупиніть свій вибір на найпопулярнішій керамічній посудині. Її найбільша перевага полягає в тому, що її можна мити в посудомийній машині разом з іншим посудом. Його можна без побоювань мити миючими засобами, і він не згниє, навіть якщо залишити мокрим на кілька днів (будемо сподіватися, що не дуже довго!). Керамічні матеріали також відносно недорогі, широко доступні в багатьох магазинах мате і навіть на ринках, і виробляються в багатьох колірних варіантах і різних вигадливих дизайнах. Дерев'яна посудина, з іншого боку, є подарунком для будь-якого любителя ритуалів, пов'язаних з мате. У нашому магазині, серед необхідного обладнання для приготування мате, ви знайдете matero palo santo - посудину, виготовлену зі священного дерева. Його аромат і тонкий післясмак розкривається при нагріванні заварки і тим самим надає їй неповторності. Як і натуральний матрац калабаш, посудина з деревини пало санто потребує особливого догляду, який може бути дещо громіздким, але він вартий того, щоб відчути справжню магію ритуалу приготування мате.

Найкраща бомбейка - яка?

Хороший горщик для мате - це половина успіху, коли справа доходить до складання набору необхідних аксесуарів для пиття мате. Інша половина - це бомбіла, яка являє собою металеву (або дерев'яну чи бамбукову) трубку, увінчану фільтром, завданням якого є відокремлення гущі від заварки. Хоча індіанці гуарані виявили, що листя падуба можна вживати у вигляді заварки з них, вони спочатку проціджували напій крізь зуби, що було дуже незручно. Першим прототипом бомбейки був шматок очерету або бамбука, заткнутий з одного кінця і перфорований для фільтрації напою. Методом проб і помилок цей винахід удосконалювався, і сьогодні ми можемо використовувати добре знайому нам бомбу. Якою вона має бути? При виборі цього пристосування бажано керуватися видом сухофруктів, з яких готується настій. Наприклад, для типово бразильського сушеного чімаррао, який має дуже тонку текстуру і подрібнюється майже до борошноподібної консистенції, рекомендується використовувати бомбіллу - оснащену широким круглим фільтром з отворами для запобігання засміченню. Найпопулярнішим видом бомбільї серед шанувальників мате є ложкові бомбільї, тобто ті, що мають форму чайної ложки. Це, безумовно, найбільш універсальний тип трубки для мате. Єдиною проблемою цього виду бомбільї є те, що в неї можуть потрапляти дуже пилові сухі речовини, що викликає дискомфорт при вживанні мате. У нашій пропозиції Ви також можете знайти бомбіли з подвійними і потрійними фільтрами, які особливо підходять для пиття заварки з сухих матеріалів середнього і грубого помелу. Що стосується матеріалу, то найбільш функціональними є бомби з нержавіючої сталі або альпаки, які характеризуються високою довговічністю і простотою в обслуговуванні. Бомби з нержавіючої сталі відносно дешеві і поширені в магазинах мате. Бомби з альпаки - це елітне обладнання для ерба-мате для тих, хто цінує не тільки довговічність матеріалу, що використовується для його виготовлення, але і його естетичний зовнішній вигляд.

Інші аксесуари для мате

Ми також пропонуємо ряд інших не менш корисних гаджетів з мате. Серед них варто відзначити наступні:

  • Термометр для мате - стане в нагоді особливо людям, які тільки починають свою пригоду з мате, але не тільки. Єрба мате слід виготовляти, поливаючи листя рослини падуба водою з максимальною температурою 80 °C. Більш тепла вода ошпарить листя, зробивши настій гірким і неприємним на смак. Після закипання води потрібно почекати близько 5-10 хвилин, щоб вона охолола і досягла потрібної температури. Щоб точно виміряти її та переконатися, що вода не надто гаряча, добре мати під рукою термометр.
  • Якщо ви хочете полегшити догляд за бомбілою, важливо придбати чистячу подушечку або очищувач. З цими аксесуарами для ерби ви зможете легко очистити кожен куточок трубки, тому бомбілла прослужить вам дійсно довго. При вживанні мате у фільтрі і трубці збирається гуща, і простого промивання бомбілли водою недостатньо для того, щоб добре її очистити. Якщо ви вирішите купити розбірну бомбейку, то зможете легко випрати кожну її частину. У випадку з простими бомбами, що відкручуються, це може бути не так просто. Ось чому важливо очищати бомбейку спеціальним очищувачем.
  • Якщо ви хочете, щоб ваш мате супроводжував вас у подорожах, вам може сподобатися Yerbomos - термос для мате спеціальної форми, який функціонує як термос, контейнер і бомбілья в одному флаконі.

Пийте ербу так, як ви любите!

Всі перераховані нами аксесуари для приготування і вживання мате дуже корисні для приготування і вживання пива. Однак, правда полягає в тому, що вони не є обов'язковими. Ви можете пити мате так, як вам подобається. Замість матеро можна використовувати звичайну чашку або склянку. Суху речовину можна засипати в звичайний заварник для чаю, і тоді вам не знадобиться бомбілья, щоб пити йербу. Якщо вам не потрібна бомбочка, вам не потрібно буде ретельно її чистити, тому очищувач не знадобиться. Термометр - це гаджет, який полегшує життя, але він не є необхідним. "Відчути" правильну температуру можна, коли ви станете досвідченим у заварюванні йерби. Ще один гаджет, який є корисним у певних ситуаціях, але без нього теж можна прожити. Однак спеціальні, спеціалізовані аксесуари для мате роблять заварювання та споживання мате своєрідним ритуалом, набуваючи певної магії та таємничості. Тому, якщо ви хочете відчути справжню південноамериканську культуру мате, варто потягнутися за аксесуарами, якими користуються жителі "мате"-країн. Якщо ви ставите питанням, де купити найкращі аксесуари для мате, ласкаво просимо за покупками в наш магазин MateMundo.com.ua!

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

191,00 ГРН чистий/1шт.Найнижча ціна товару за 30 днів до розпродажу 215,00 ГРН/1шт.Звичайна ціна 239,00 ГРН чистий/1шт.(382,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel