Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Чи можна пити мате вагітним жінкам і матерям, які годують груддю? Ми пояснюємо!

2023-12-06
Чи можна пити мате вагітним жінкам і матерям, які годують груддю? Ми пояснюємо!

Сьогодні ми спробуємо відповісти на питання, яке досить часто задають в групах обговорення мате, в електронних листах і телефонних дзвінках нашим консультантам. Чи безпечно пити мате під час вагітності та годування груддю? У нашій новій статті ми аналізуємо аргументи "за" і "проти"!

Резюме:

  1. Мате - диво-рослина з Південної Америки
  2. Чи безпечно пити мате під час вагітності?
  3. Єрба мате та грудне вигодовування. Чи корисне поєднання?
  4. Мате під час вагітності та грудного вигодовування - які переваги?
  5. Мате, грудне вигодовування та вагітність - чи є протипоказання?
  6. Як пити мате під час і відразу після вагітності?

Єрба мате - диво-рослина з Південної Америки

Мате - це настій з висушеного листя та гілочок Ilex paraguariensis, рослини, яка росте на прикордонних територіях Бразилії, Парагваю, Аргентини та Уругваю. Він містить значну кількість кофеїну, через що все більше людей замінюють ним каву. Єрба мате був відкритий сотні років тому індіанцями племені гуарані. Вони помітили, що після вживання невідомої досі рослини у них з'являлося більше енергії, вони були більш зосередженими і не відчували втоми чи голоду. Виявляється, окрім кофеїну, мате містить також низку вітамінів, мінералів та інших органічних сполук, які чудово впливають на організм людини. Серед іншого, він є джерелом вітамінів А, В, С і Е, цинку, калію, кальцію, кремнію і магнію, а також містить ксантини, сапоніни і поліфеноли. Тому порцію мате можна сміливо назвати "еліксиром здоров'я". Але чи всім можна його пити? Як він впливає на вагітних? Чи можна пити мате під час грудного вигодовування? Давайте розберемося в цьому докладніше.

Чи безпечно пити мате під час вагітності?

Перше питання, яке ми розглянемо в сьогоднішній публікації, - це вживання мате жінками, які очікують дитину. Чи безпечно пити мате під час вагітності? Як відомо, вагітність - це час, коли жінка повинна бути особливо обережною у споживанні різних продуктів. Це питання є дещо суперечливим, головним чином через високий вміст кофеїну в мате. Наукові дослідження на вагітних жінках і ненароджених дітях заборонені, тому детально дослідити цю тему складно. Наявні наукові публікації ґрунтуються лише на опитуваннях майбутніх та молодих мам. Фахівці висловлюються обережно, але дають деякі рекомендації, яких можна впевнено дотримуватися. На думку фахівців, безпечна добова доза кофеїну під час вагітності становить максимум 200 міліграмів. Якщо її перевищити, може виникнути низка небезпечних симптомів, найсуттєвішим з яких є підвищення артеріального тиску з ризиком аномального дозрівання плаценти. Маючи на увазі можливі наслідки, нагадаємо, що порція мате об'ємом 250 мл містить щонайбільше 70-90 мг кофеїну. Це приблизно вдвічі нижче верхньої межі. Який висновок? Вагітним жінкам можна пити чай мате, але робити це потрібно в помірних кількостях. Обережність окупається. У розумних кількостях мате може бути чудовим засобом від хронічної втоми та відчуття млявості. Багато майбутніх мам також оцінять позитивний вплив настою на перистальтику кишечника і його високий антиоксидантний потенціал, що призводить до зміцнення імунної системи. Водночас наголошуємо, що всі рішення щодо дієти та її впливу на здоров'я слід приймати після консультації з лікарем! Його думка має вирішальне значення в даній ситуації.

Yerba mate and breastfeeding

Єрба мате і грудне вигодовування. Чи корисне це поєднання?

Існує ще одна проблема, безпосередньо пов'язана з розглянутою раніше в цьому тексті, яка викликає не менше запитань і сумнівів: чи можна після пологів пити мате під час грудного вигодовування? Тут, як і в раніше розглянутій темі, доступ до наукових джерел обмежений через етику проведення досліджень. Однак є деякі встановлені факти і засновані на них рекомендації експертів. На думку вчених, кофеїн, незалежно від того, чи надходить він з кави, енергетичних напоїв або мате, потрапляє в грудне молоко. Як наслідок, дитина, яка його вживає, може стати гіперактивною, мати проблеми зі сном та підвищену дефекацію. Дослідники підкреслюють, що такі симптоми не є поширеними і в основному стосуються ситуацій екстремального передозування, але все ж таки рекомендують бути обережними. Верхньою межею вважається приблизно 200 міліграмів кофеїну на день, що відповідає в середньому 2-3 порціям заварки. Небажані ефекти, однак, змушують більшість матерів просто відмовитися від кави або мате в період грудного вигодовування. Остаточне рішення щодо цього, звичайно, залишається за самими матерями, і якщо хтось і може вплинути на це, то в ідеалі це повинен бути лікар. Проконсультуватися з професіоналом - це завжди хороша ідея!

Мате під час вагітності та годування груддю - які переваги?

Якщо ми вже знаємо, що пити мате під час вагітності та грудного вигодовування не заборонено, то, з обережністю та певними обмеженнями, давайте розглянемо переваги і те, чи варто взагалі тягнутися за порцією. Завдяки кофеїну, що міститься в ньому, мате має енергійний ефект, який може бути корисним для жінок під час і відразу після вагітності. Майбутні та молоді мами часто відчувають втому та млявість. Почуття втоми виникає особливо на ранніх стадіях вагітності, а пізніше часті нічні підйоми на плач дитини також не сприяють відпочинку. Єрба мате, який містить дозу кофеїну, дає вам заряд енергії та допомагає відновити життєві сили і силу волі. Трапляється, що вагітні жінки відволікаються і не можуть сконцентруватися. Це пов'язано з гормональними змінами, що відбуваються в організмі. Порція мате покращить концентрацію і допоможе вам краще зосередитися. Завдяки своїм вітамінам і мінералам, мате також благотворно впливає на травну систему - знімає дискомфорт, покращує перистальтику кишечника і підтримує процес травлення. Вагітні жінки часто страждають від нудоти, метеоризму або закрепів. Порція мате може виявитися корисною в цьому випадку. З іншого боку, мате пригнічує відчуття голоду, тому може ефективно боротися з нападами ненажерливого апетиту у вагітних жінок, а після народження малюка чудово доповнить дієту для схуднення. Ще одна перевага настою мате - високий вміст антиоксидантів. Основне завдання цих сполук - боротьба з вільними радикалами в організмі, що виражається в їх протираковій дії. Крім того, антиоксиданти підвищують імунітет організму, що особливо важливо під час вагітності - чим менше сприйнятлива до інфекцій майбутня мама, тим менший ризик для дитини.

Єрба мате, грудне вигодовування та вагітність - чи є протипоказання?

Як і кава, чай або інші кофеїновмісні напої, мате може впливати на кожного по-різному. Незважаючи на його численні позитивні переваги, після його вживання можуть виникнути деякі побічні ефекти, такі як стрибки артеріального тиску або скарги на шлунково-кишковий тракт. Єрба мате має сечогінну дію, що також може виявитися небажаним у певних ситуаціях. Всі ці симптоми можуть виникнути у будь-кого - не тільки у вагітних і жінок, що годують груддю, але саме цим жінкам слід бути особливо обережними, оскільки вони можуть негативно вплинути на ріст дитини. Якщо ви відчуваєте нездужання або спостерігаєте у себе несприятливий ефект після вживання порції мате, майбутній мамі або молодій мамі слід якомога швидше припинити вживання настою і проконсультуватися з лікарем.

Як пити мате під час і відразу після вагітності?

У самому способі приготування напою нічого не змінюється. Як і завжди, вам знадобиться мате-гарбуз - ємність, в якій ви готуєте мате, і бомбілья, яка використовується для проціджування гущі. Ви заливаєте сухе листя гарячою, але не киплячою водою температурою близько 70-80 °C. Однак ми рекомендуємо трохи зменшити порцію сухого продукту до 1-2 чайних ложок і вибирати більш м'які сорти мате, наприклад, зелений бразильський мате Verde Mate Green. Ще раз нагадуємо про помірність і обережність, щоб не переборщити з кофеїном!


Джерело інформації:

  1. Wikipedia: Yerba mate.
  2. C.I. Heck, E.G. de Mejia, Yerba Mate Tea (Ilex paraguariensis): a comprehensive review on chemistry, health implications, and technological considerations, J Food Sci, 2007.
  3. National Health Service.

Рекомендовано

Verde Mate Green Despalada 0,5 кг

Verde Mate Green Despalada 0,5 кг

250,00 ГРН чистий/1шт.(500,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Rosa 0,5 кг

Verde Mate Green Rosa 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Mary Rose - Зелений чай Yunnan - 50 г Спеціальна пропозиція

Mary Rose - Зелений чай Yunnan - 50 г

80,00 ГРН чистий/1шт.Найнижча ціна товару за 30 днів до розпродажу: 100,00 ГРН/1шт.-20% Звичайна ціна: 100,00 ГРН чистий/1шт.-20%(1 600,00 ГРН / kg)
Mary Rose - Gunpowder зелений чай - 50 г

Mary Rose - Gunpowder зелений чай - 50 г

100,00 ГРН чистий/1шт.(2 000,00 ГРН / kg)
pixel