Чи можна пити йерба мате вагітним і годуючим мамам? З'ясуємо!
Сьогодні ми спробуємо відповісти на запитання, яке часто задають у групах новин yerba mate, а також в електронних листах та телефонних дзвінках нашим консультантам. Чи безпечно пити йерба мате під час вагітності та годування груддю? Розбираємо аргументи «за» і «проти» в останньому дописі!
Чи можна пити йерба мате під час вагітності?
Перше питання, яке ми розглянемо в сьогоднішньому дописі - це споживання йерба мате жінками, які чекають дитину. Як ви, напевно, знаєте, спірне питання в основному через високий вміст кофеїну в напої. На думку багатьох фахівців, безпечна доза цієї речовини при вагітності становить максимум 200-300 міліграм. Якщо цю дозу перевищити, то це може призвести до ряду небезпечних симптомів, найважливішим з яких є підвищення артеріального тиску, а це створює ризик аномального дозрівання плаценти. Пам’ятаючи про можливі наслідки, не забуваймо, що 250 мл порції йерба мате містить близько 70-90 мг кофеїну. Це приблизно втричі менше верхньої межі. Застосування? Вагітним жінкам можна вживати йербу, але в помірних кількостях. У розумних кількостях йерба мате може стати прекрасним засобом від хронічної втоми та апатії. Багато жінок неодмінно оцінять позитивний вплив настою на кишечник і високий антиоксидантний потенціал, що сприяє зміцненню імунітету. При цьому наголошуємо, що всі рішення щодо дієти та її впливу на здоров’я необхідно суворо узгоджувати з лікарем. Його думка є вирішальною в цій ситуації.
Годування груддю та споживання йерба мате. Це здорове поєднання?
Є ще одне, безпосередньо пов’язане з розглянутим у попередній частині тексту питання, яке викликає не менше запитань і сумнівів: чи може годуюча жінка після пологів споживати йербу мате? За словами вчених, кофеїн, незалежно від того, чи надходить він із кави, енергетичних напоїв чи просто з йерби, переходить у грудне молоко. В результаті дитина, яка споживає його, може стати гіперактивною, у неї виникнуть проблеми із засипанням. Однак дослідники підкреслюють, що ці типи симптомів не є поширеними і стосуються в основному ситуацій екстремального передозування. В якості верхньої межі дається близько 200-300 міліграмів речовини, що в середньому дорівнює 2-3 порціям напою. Однак побічні ефекти означають, що більшість матерів просто відмовляються від кави або йерби під час годування груддю. Остаточне рішення з цього приводу, звісно, за самими жінками, і якщо хтось збирається вплинути на Ваше рішення, то краще, щоб це був лікар. Консультація фахівця – це завжди гарна ідея!