Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Реміснича кава - що це таке і чому вона краща за звичайну, широкодоступну каву?

2024-02-07
Реміснича кава - що це таке і чому вона краща за звичайну, широкодоступну каву?

Кава - один з найпопулярніших напоїв у світі. Мільйони людей п'ють її щоранку, щоб зарядитися енергією на цілий день. Більшість з них не замислюється над тим, що насправді знаходиться в їхніх чашках. Що вони п'ють і чи корисно це для здоров'я? Чи є висока ціна популярного бренду кави гарантією її високої якості? Чому варто читати кавові етикетки та обирати artisan coffee - нішеву, маловідому каву? Сьогодні ми спробуємо відповісти на всі ці питання.

Резюме:

  1. Чому ремісничі продукти кращі за масові?
  2. Крафтова кава - що це таке?
  3. Відмінності між ремісничою кавою та кавою масового виробництва
  4. Як розпізнати якісну каву?
  5. Крафтова кава Mary Rose

Чому ремісничі продукти кращі за масові?

Завдяки широкому доступу до інформації - книг, спеціалізованої преси, блогів та веб-сайтів, які ведуть професіонали, наша обізнаність продовжує зростати. Ми все більше думаємо про те, що ми їмо і п'ємо, що одягаємо, що купуємо і що обираємо. Ми частіше читаємо етикетки та ярлики на продуктах, шукаємо інформацію в інтернеті, займаємося самоосвітою. Ми починаємо ставити під сумнів переконливі гасла, які вигукують нам з барвистих рекламних роликів популярних виробників, урізноманітнюючи їх багатим лексиконом. Нас більше не обманюють маркетингові трюки. Ми хочемо купувати продукти, які насправді мають найвищу якість, а не ті, які просто так називаються. Навіть якщо це буде коштувати значно дорожче. Ми обираємо продукти, які були створені з пристрастю, з увагою до деталей, які є унікальними. Це підтверджується дослідженнями, які показують, що більшість споживачів з більшою ймовірністю обирають товари ручної роботи. Споживачі цінують ремісничу продукцію за перевірені рецепти та прозорий процес виробництва. Більшості з нас подобається знати, що за продуктами, які ми купуємо, стоять живі люди, а не просто бездушні машини.

Крафтова кава - що це таке?

Артісанальні продукти - це ті, що виготовляються в невеликих масштабах, локальними виробниками. За їх виробництвом стоять люди з плоті та крові, і продукти, які потрапляють до споживачів, є результатом їхньої важкої праці. Ремісничі товари часто створюються традиційними методами, вручну, без використання машин і без застосування хімікатів - у випадку з харчовими продуктами. Вони виготовлені з натуральних інгредієнтів, а не імпортовані з сумнівних джерел. Ви не знайдете цих продуктів на полицях популярних супермаркетів, а їхня кількість суворо обмежена. Кустарними або ручної роботи можуть бути як товари повсякденного вжитку, так і продукти харчування - мед, варення, соління, спиртні напої або кава - один з найпопулярніших напоїв у світі. Ринок кави величезний. Мільярди кілограмів кави виробляються щороку. На цьому ринку неминуче домінують великі корпорації, відомі всім бренди, які націлені на отримання якомога більшого прибутку. Хоча вони часто позиціонують свою продукцію як найякіснішу, преміальну, насправді якість не має жодного значення. Важливе значення мають гроші. Поряд з цими гігантами існують нішеві, локальні компанії, продукція яких охоплює дуже обмежену аудиторію. Їхні товари коштують дорожче, але з вищою ціною приходить і справді висока якість та увага до кожної деталі виробничого процесу. Донедавна такі види продукції - нішева кава, вироблена на невеликих плантаціях, обсмажена в маленьких, майже невідомих обсмажках - асоціювалися з продуктами, доступними лише поціновувачам. Пересічний кавоман пив те, що було під рукою, в найближчій кав'ярні. Швидко і дешево. Сьогодні, в епоху онлайн-шопінгу та широкого доступу до найрізноманітніших товарів, ми можемо легко купити буквально все, що завгодно. З'являється все більше ремісничих кавоварів, які продають свою продукцію через інтернет і таким чином охоплюють більшу аудиторію. І громадськість стає все більш зацікавленою в хорошій каві, яка дійсно є якісною, а не тільки на етикетці. Тож давайте остаточно з'ясуємо: крафтова кава - що це таке? Чому варто платити більше за якісну каву? Як відрізнити якісну каву?

Artisan Brazilian coffee beans

Відмінності між ремісничою кавою та кавою масового виробництва

На смак і аромат кави впливає багато факторів. Насправді, кожен етап її створення надзвичайно важливий, і будь-яка невелика зміна може кардинально змінити смакові та ароматичні якості напою. Чим відрізняється кава ремісничого та масового виробництва і як це впливає на кінцевий характер продукту? Почнемо з самого початку.

Вирощування кавової рослини

Кава - дуже чутлива рослина до кліматичних і топографічних факторів. Для того, щоб кавова рослина дала цінні плоди, з яких будуть вилущені кавові зерна, вона повинна рости в досить родючому ґрунті, при відповідній температурі та вологості. Також важлива достатня кількість сонячного світла, саме тому кавові рослини вирощують у гірських районах - чим більша висота, тим краща якість плодів. Річ у тім, що гірська, високогірна місцевість недоступна для техніки. Великим кавовим компаніям, орієнтованим на отримання якомога більшого прибутку і якнайшвидше, не варто інвестувати в ручне вирощування кавового дерева, яке є більш трудомістким і вимагає більшої кількості робочої сили. Промислова кава програє ремісничій від самого початку - її вирощують на низинних землях, менш цінних, але таких, куди можуть дістатися машини, що вдосконалюють кавове господарство. До того ж, ґрунт, на якому ростуть рослини, безплідний, позбавлений будь-якої цінності, але насичений хімікатами та пестицидами.

Збір врожаю кавової вишні

На невеликих високогірних плантаціях фермери збирають кавові ягоди вручну, ретельно перебираючи їх і вибираючи лише найкращі та найцінніші. У них є час і можливість уважно розглянути кожну кавову ягоду. На плантаціях, де культура призначена для масового виробництва, кавову вишню збирають навалом - разом з хорошими ягодами збирають також недозрілі, зіпсовані або погризені шкідниками. Вилущені з них кавові зерна мають значно нижчу якість. Після збору врожаю якість зерен оцінюють на сортувальних машинах - вони перевіряють, чи немає гнилих, ферментованих, тріснутих, поїдених комахами або недозрілих зерен. Також оцінюються колір і аромат. Дефекти підраховуються, і на цій основі кавові зерна діляться на кілька сегментів: specialty (найвищої якості), premium, exchange, нижче стандарту або off (найнижчої якості, "відходи"). Цікаво, що зерна, які дискваліфікують, зовсім не викидають. Вони потрапляють у масове виробництво, а потім на полиці супермаркетів.

Транспортування кавових зерен

Висушені, попередньо оброблені, сирі кавові зерна потрапляють з невеликої плантації прямо на обсмажувальну фабрику або до оптового продавця, як правило, без будь-яких посередників. Кавові зерна пакують у джутові мішки і завантажують у великі морські контейнери. Транспортування морем зазвичай займає близько місяця. Великі кавові корпорації часто не мають власних плантацій, а користуються послугами посередників - отримані таким чином зерна не тільки долають довгий шлях до промислової обсмажки, а й часто спочатку зберігаються, навіть кілька років, щоб втратити свої цінні якості.

Обсмажування кавових зерен

Великі кавові компанії, бажаючи "приховати" низьку якість своїх зерен, обсмажують їх до темного ступеня. Дуже темно обсмажена кава має сильніший аромат, більш гіркувата, в той же час її смак і аромат не такі насичені, не відчувається глибина. Зерна просто перепалені. Крім того, великі корпорації, бажаючи максимально заощадити час на обсмажуванні кави, скорочують процес обсмажування кавових зерен, обсмажуючи їх при дуже високих температурах. Зерна стають маслянистими від ефірних олій, які повинні залишатися в них, і через деякий час вони стають прогірклими. Вони також втрачають смакові нотки, характерні для регіону, з якого походять. Наприклад, справжні бразильські кавові зерна повинні мати відчутні горіхові та шоколадні нотки. Однак будь-які кавові зерна масового виробництва, навіть якщо на упаковці написано "Brasil", мають однаковий смак. Обсмажена кава знову зберігається на складах, чекаючи на продаж до декількох місяців, і таким чином повністю втрачає свою цінність. Невеликі ремісничі кав'ярні витрачають набагато більше часу на етап обсмажування зерен. Досвідчені обсмажувальники адаптують час і температуру обсмажування до сенсорного профілю, якого вони хочуть досягти. Вони підходять до цього з пристрастю та відданістю справі. Вони розкривають найкращі якості кавових зерен.

Як розпізнати високоякісну каву?

Перше, що спадає на думку, коли хочеш відрізнити комерційну каву від ремісничої, - це ціна. Дійсно, високоякісна кава, вирощена на невеликій плантації і обсмажена в маленькій ремісничій обсмажувальній машині, не може коштувати дешево. Однак це не означає, що низькоякісний продукт буде куплений дешевше. Масові виробники часто завищують ціни на свою продукцію. Вони одягають каву з низькоякісних зерен у красиву золоту упаковку, яка нагадує продукцію високого класу. Вони рекламують її як найкращу на ринку і таким чином охоплюють багатьох споживачів, які обманюються хитрим маркетингом і оманливо високою ціною. Пересічний споживач не звертає уваги на відсутність на етикетці кави базової інформації, яка б свідчила про її справжню високу якість. Хороша кава - це кава з прозорою етикеткою, яка містить інформацію про точне походження зерен (країна, регіон, назва плантації), висоту над рівнем моря (чим вища висота, тим краща якість зерен), ботанічний сорт або сенсорний профіль. Дуже важливою інформацією, яка повинна міститися на етикетці високоякісної кави, є також спосіб і дата обсмажування зерен. Найкраще пити каву протягом 7-90 днів після обсмажування зерен. Після цього часу кава вивітрюється і втрачає свої цінні якості. Якщо ви не можете знайти цю базову інформацію на етикетці кави, навіть якщо її рекламують як "каву найкращої якості у світі", не обманюйте себе.

Реміснича кава Мері Роуз

Багато кавоманів, які щодня п'ють звичайну магазинну каву, не знають, що насправді знаходиться в їхніх чашках. І це не дивно. Вони звикли до одного смаку. Той, хто ніколи не куштував справжньої, ремісничої кави, не знає, що він втрачає. На хвилі моди на здоровий спосіб життя та вибір здорової їжі варто тягнутися до більш якісних продуктів - з перевіреного джерела, свіжих, створених з індивідуальним підходом. Кава від ремісників - це гарантія унікальності, насичених смаків та ароматів, а також гарантія хорошого продукту та свіжого обсмаження. Якщо ми вас переконали, вам не потрібно далеко шукати хорошу ремісничу каву - ми рекомендуємо каву Mary Rose, яку ми пропонуємо в нашому магазині, від невеликої кавової обсмажувальної фабрики, розташованої в Польщі. Ми пропонуємо смачну бразильську каву в зернах з трьох регіонів - Серрадо, Гуасупе та Могіана. Кавоварня Mary Rose також пропонує неймовірно витончену каву з Колумбії, з регіону Медельїн - з шоколадними, карамельними та фруктовими нотками, а також чудову каву з Мексики, зібрану з двох мексиканських міст Хальтенанго та Вілла Корзо, з легким, приємним смаком та м'яким тілом.

Існує приказка: ви - це те, що ви їсте (і п'єте). Тому має сенс обирати здорові продукти з надійних джерел - навіть якщо вони трохи дорожчі. Це інвестиція у власне здоров'я!


Джерело інформації:

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Coffee.
pixel