Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Природна магія пахощів. Як працюють пало санто і білий шавлія?

2023-05-17
Природна магія пахощів. Як працюють пало санто і білий шавлія?

Пахощі були з нами протягом століть, пов'язуючи людський світ з містичною, недосяжною реальністю, яка ховається за звичними для нас речами. Аромат і дим пахощів створюють атмосферу, яка допомагає сконцентруватися, очистити простір і підняти енергетичні вібрації. Особливої популярності останнім часом набули два пахощі: пало санто і білий шавлія. Як і мате, вони походять з індійської культури, тому ми також зацікавилися ними. У сьогоднішньому пості ми хочемо поділитися з вами їхньою історією, використанням та користю, яку можна отримати від них.

Підсумок:

  1. Здоровий заряд бадьорості. Вміст кофеїну в мате
  2. Віддаючи данину природі. Пахощі корінних американців
  3. Ритуал очищення. Білий шавлія і пало санто у вигляді пахощів - як використовувати?
  4. Пало санто і білий шавлія - містичні пахощі індіанців. Відкрийте для себе їх властивості

Пахощі - давня, містична сила

Протягом століть пахощі цінувалися не тільки за прекрасні аромати, які вони поширюють навколо, але й за їхні цінні властивості. Певні трави, квіти і листя рослин, кора, гілки і смола дерев багаті на ароматичні ефірні олії, які можуть мати цілющий ефект, впливати на фізичний і психічний стан, розслабляти, стимулювати творчість, впливати на емоції і атмосферу навколо. Ладан був частиною релігійних ритуалів протягом тисячоліть. Вважалося, що вони мають таємничу силу - можуть захистити від злих астральних сутностей або викликати добрих духів. Вони супроводжували поховальні церемонії, з'єднуючи світ живих зі світом мертвих. Ароматний дим від ароматичних паличок не лише сприяв медитації, а й дозволяв зазирнути в себе, в минуле і майбутнє. Пахощі використовували ще стародавні єгиптяни та вавилоняни. У Стародавньому Римі пахощі були цінніші за золото. За дві тисячі років до нашої ери пахощі використовували китайці в релігійних церемоніях. Ладан також був невід'ємною частиною ритуалів буддійських ченців в Японії. Сакральну магію природи використовували також стародавні інки та індіанці, які населяли Америку сотні років тому. Вони використовували дим пало санто і білої шавлії, які називали "священним деревом" і "священною травою", для освітлення місць проведення ритуалів. Ароматний дим, що піднімався від природних пахощів, мав велику силу.

На знак пошани до природи. Пахощі корінних американців

Пало санто - "священне дерево"

Термін palo santo, що походить з іспанської мови, насправді відноситься до кількох видів дерев, які зустрічаються в Південній і Центральній Америці, найчастіше згадуються Bursera graveolens і Bulnesia sarmientoi (нещодавно перекласифікована як Gonopterodendron sarmientoi). Guaiacum officinale також іноді називають "священним деревом". Окрім спільної назви, всі ці дерева об'єднує те, що вони мають дуже тверду, міцну деревину, багату на надзвичайно ароматну смолу, якій протягом століть приписували магічні властивості. Деревина пало санто пахне дивовижно. У ньому відчуваються солодкі та злегка цитрусові нотки. Дим піднімається від палаючого шматка дерева з інтригуючим ароматом; повна протилежність тому, що можна було б очікувати від палаючої деревини. Запах тліючих пахощів пало санто важкий, ванільний і пряний, але водночас легкий, освіжаючий, м'ятний і цитрусовий. Він пахне амазонськими джунглями, свободою і дикістю. Аромат, який поширюється навколо, занурює вас в унікальний, трохи дивний, містичний стан. Він допомагає зосередитися і розслабитися.

Пало санто - це не лише запашні пахощі. Багата на цінну смолу, деревина має багато властивостей. Тверда і стійка до зовнішніх впливів, деревина ідеально підходить для виготовлення різноманітних предметів. Для нас, матеїстів, перше, що спадає на думку - це дерев'яні чашки з характерним ароматом мате. З "священного дерева" також виготовляють інший посуд та предмети щоденного вжитку, ювелірні прикраси і навіть меблі. У Південній Америці пало санто іноді називають "деревом життя"(lignum vitae), яке, за повір'ям, має цілющі властивості. У народній медицині воно використовується як засіб від багатьох недуг. Смола містить високу концентрацію терпенів лімонену та α-терпінеолу, які відповідають за характерний інтенсивний аромат, а також мають протизапальну дію, регулюють роботу імунної системи та знімають стрес. Зі смоли пало санто виготовляли олію, яку застосовували для боротьби з болем і ревматизмом. Іноді подрібнені шматочки дерева додавали до настоїв для покращення роботи травної системи.

На жаль, завдяки своїм властивостям і широкому використанню, а також постійно зростаючій популярності пахощів пало санто далеко за межами південноамериканської культури, "священні дерева" опинилися під загрозою вимирання. Bursera graveolens, Bulnesia sarmientoi та Guaiacum officinale занесені до Червоного списку видів, що перебувають під загрозою зникнення, Міжнародної організації з охорони природи IUCN. Комерційна та промислова вирубка дерев була заборонена, і єдиним способом заготівлі деревини став збір мертвих гілок, що спонтанно впали на землю. Сьогодні виду Bursera graveolens не загрожує зникнення, але "живі" дерева все ще не рубають, а збирають гілки, що впали природним чином. Це знак поваги до природи, а також спосіб підвищити цінність деревини. Перед тим, як гілки збирають, вони лежать на землі недоторканими близько шести років. За цей час у них відбуваються численні хімічні реакції. Деревина змінює колір, а смола набуває ще більш інтенсивного аромату.

Natural palo santo and white sage incense

Білий шавлія - священні пахощі індіанців навахо

Білий шавлія(лат. Salvia apiana) - рослина, коріння якої сягає давніх культур північноамериканських індіанців, особливо корінних народів, пов'язаних з племенами навахо, лакота, команчі, арапахо або шайєннів. Росте в сухих, добре освітлених сонцем районах, що простягаються на південному заході Сполучених Штатів. Має характерне розлоге листя, вкрите сріблясто-білим мескитовим нальотом. Листя багате на ефірні олії, аромат яких посилюється при розтиранні в пальцях. У вигляді пахощів білий шавлія відомий своїми очисними та захисними властивостями. Традиційно індійські шамани спалювали шавлію під час очисних і молитовних церемоній. Однак дорогоцінні соки, що виділяються в листі шавлії, знайшли застосування не лише як запашна речовина. Настої шавлії використовували як засіб від кашлю. Листя рослини вживали в їжу як засіб від лихоманки та різних недуг. З висушеного, перетертого насіння, змішаного з борошном і цукром, готували смачну кашу або коржі. Очищувальні властивості шавлії використовували і в гігієнічних цілях - подрібнене листя рослини змішували з водою і використовували як шампунь для волосся.

Білий шавлія у вигляді пахощів видає дуже інтенсивний, приємний, трав'яний аромат. Дим пахне легкою солодкістю, ваніллю і спеціями. Він має здатність очищати - простори, місця, предмети, людей, енергії. Він знімає напругу, змушуючи тіло і розум увійти в стан релаксації. Дим, що тліє від білого шавлії, вивільняє погану енергію і негативні почуття, очищає душу і полегшує прийняття позитиву. Як і у випадку з пало санто, індійські шамани вірили, що білий шавлія, який використовується як пахощі, має здатність захищати від злих сутностей і приваблювати добрих духів.

Ритуал очищення. Білий шавлія і пало санто у вигляді пахощів - як використовувати?

Ритуал очищення, або обкурювання, присутній у багатьох культурах протягом тисячоліть. Він має релігійне та духовне значення і супроводжує медитацію та молитву. Хоча пахощі різних видів сьогодні досить широко доступні і практично будь-хто може виконати ритуал у власній оселі, варто пам'ятати, що він є символом певних спільнот і має для них набагато глибше значення. Білий шавлія і пало санто походять з природи, а стародавні індіанці вірили, що рослини, як і тварини та люди, мають душу. Вони вірили, що через спалювання пахощів вони контактують з духом природи, зливаються з природою навколо себе і таким чином досягають повної гармонії. Тому до ритуалу спалювання слід підходити з належною повагою.

Доведено, що білий шавлія і пало санто у вигляді пахощів мають очищувальну дію. Вони допомагають зосередитися і розслабитися, тому варто включати їх як частину практик усвідомленості, таких як вправи на розслаблення, медитація або йога. Ароматний дим пахощів очищає простір, предмети і людей від поганої енергії, тому варто використовувати ритуал, наприклад, при закритті складного етапу в житті, після сварки з коханою людиною або при переїзді на нове місце. Як використовувати натуральні пахощі? Починати ритуал очищення варто з прибирання, щоб уникнути енергетичного хаосу. Запаліть пучок шавлії або шматочок дерева пало санто, тримаючи його над полум'ям багаття. Зачекайте, поки пахощі почнуть світитися. Задмухайте полум'я або енергійно струсіть пахощі, і вони почнуть тліти густим ароматним димом. Коли полум'я згасне, корисно подумати про намір, який буде супроводжувати ритуал з пахощами. Очищення починається з себе, спрямовуючи пахощі з голови до ніг, а потім повільно окурюють димом житло, предмети або людей. Ще тліючі пахощі слід прибрати в безпечне, термостійке місце, наприклад, у керамічну посудину.

Пало санто і білий шавлія - містичні пахощі індіанців. Відкрийте для себе їхні властивості

Якщо вас цікавлять натуральні, "священні" пахощі з пало санто і білого шавлії і ви хочете привнести в своє життя трохи древньої індійської магії, запрошуємо вас відвідати наш магазин. Нещодавно ми додали оригінальні натуральні пахощі - пало санто з Еквадору та білий шавлія з Арізони, Юти та Нью-Мексико. Не забувайте використовувати їх з повагою та делікатністю, шануючи традиції та культуру, з якої вони походять. Знайте і цінуйте силу містичних пахощів для підтримки духовних практик і подорожей особистого зростання.


Джерело інформації:

  1. Wikipedia: Incense, Bulnesia sarmientoi, Bursera graveolens, Guaiacum officinale, Salvia apiana.
  2. The IUCN Red List Of Threatened Species.
  3. L. Monzote and others, Chemical Composition and Anti-proliferative Properties of Bursera graveolens Essential Oil, Natural Product Communications, 2012.

Рекомендовано

Пало Санто (Palo Santo) – Пахощі 1 кг

Пало Санто (Palo Santo) – Пахощі 1 кг

1 900,00 ГРН чистий/1шт.(1 900,00 ГРН / kg)
Пало Санто (Palo Santo) – Пахощі – 200 г

Пало Санто (Palo Santo) – Пахощі – 200 г

420,00 ГРН чистий/1шт.(2 100,00 ГРН / kg)
Шавлія біла – Пахощі 15-20г (факел)

Шавлія біла – Пахощі 15-20г (факел)

160,00 ГРН чистий/1шт.(8 000,00 ГРН / kg)
pixel