Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Види мате

2022-06-03
Види мате

Мате дуже популярний в Аргентині, Уругваї та Парагваї. Способи вживання та види мате, як правило, відрізняються між цими регіонами. Хочете дізнатися про це трохи більше? Читайте далі!

Кілька слів про види мате

Хоча в усіх "ербових" країнах п'ють настій з однієї і тієї ж рослини - парагвайського падуба - ви можете чітко відчути різницю в різних видах мате, що походять з різних країн. Єрба з Бразилії, як правило, більш м'яка і "дружелюбна" до новачків. Парагвайський мате, з іншого боку, асоціюється з сильною стимуляцією і гірким, димчастим смаком.

Зелене золото Бразилії

Бразилія - найбільша і найнаселеніша країна Південної Америки - є дуже цікавою країною з точки зору культури вживання мате. Вона вирізняється з-поміж інших "мате"-країн вже самою своєю назвою. Офіційною мовою Бразилії є португальська, саме тому мате тут називається "ерва мате". У перекладі з португальської "erva" означає "трава". Зелений, стимулюючий напій, виготовлений з листя падуба, ідеально вписується в бразильську культуру і традиції. Зелений - один з двох національних кольорів (другий - жовтий). Зелений колір також символізує розлогі екваторіальні ліси Амазонії в Бразилії, де падуб росте в дикій природі. Після Аргентини Бразилія є одним з найбільших виробників мате. Щорічно плантації виробляють понад 500 000 тонн сушеного чаю. Цікаво, що йербу п'ють тільки на півдні країни. На півночі кава лідирує за виробництвом і популярністю, а люди в цій частині країни часто навіть не знають, що таке йерба. Тим не менш, для "південців" зелений, стимулюючий напій є важливою частиною їхньої ідентичності. Настільки важливий, що там вивели кілька видів мате:

  • Найбільш характерним серед видів йерби є різновидність chimarrão. Він дуже пильний, розтертий до дуже дрібного пилу і яскраво-зелений. Зазвичай його сушать гарячим повітрям і не витримують, що сприяє його характерному кольору, свіжому, схожому на аромат скошеної трави, аромату і злегка солодкуватому смаку. Бразильці п'ють чімаррао в посудині, яка називається куя, для якої характерні товсті стінки і широке горлечко. Завдяки дуже тонкій текстурі, бразильці також використовують для пиття чімаррао спеціальну бомбіллу з великим, плоским і круглим фільтром, яку вони називають bomba.
  • Yerba mate green, або зелений мате. Як і чімаррао, він сушиться гарячим повітрям і не піддається старінню, що дозволяє листю падуба зберігати свій яскравий зелений колір. Однак зелена йерба не перемелюється в дрібний порошок - в кожній пачці йдуть крупно нарізані, рівні шматочки листя, без пилу і практично без гілочок. Пропуск етапу витримки позначається і на смаку йерби, який стає більш м'яким, без помітної гіркоти. Це, в свою чергу, робить зелений йерба мате дуже придатним для початку йерба-пригоди, для новачків.
  • "Уругвайський" мате є найбільшим феноменом серед бразильських видів йерби. Виробляється в Бразилії, але повністю йде на уругвайський ринок. Чому це так? Про це ми поговоримо далі в тексті!

Найбільший виробник мате - Аргентина

Аргентина є найбільшим виробником мате, при цьому найпопулярніші плантації розташовані на північному сході країни - в провінції Місьйонес. Аргентинці вважають за краще пити улюблену заварку з маленького калабаша. До нього додають цукор, цедру лимона або апельсина. Заливши листя водою, вони відразу ж п'ють мате зі смаком. Вони часто мають під рукою термос з теплою водою, щоб наповнити калабаш. П'ють ербу в компанії - з друзями або родиною. Спільне розпивання йерби перетворилося на ритуал, коли учасники п'ють йербу з однієї посудини, передаючи її з рук в руки. Улюблений вид? Це висушений на вогні, а іноді і копчений мате, який містить стебла, середньо подрібнене листя і пил. Палички пом'якшують смак, а пил підсилює інтенсивність на початку заварювання.

Парагвай - колиска мате?

Багато хто вважає, що мате походить з Парагваю. Саме тут проживає найбільший відсоток індіанців гуарані, які першими відкрили для себе властивості рослини падуба. Їх традиції та культура все ще живі у свідомості сучасних парагвайців. Мова гуарані має офіційний статус поряд з іспанською. Гуарані - це також назва валюти, що використовується в Парагваї. Нарешті, парагвайський елемент присутній у самій назві падуба. Правда полягає в тому, що індіанці гуарані колись населяли широку територію, яка включала в себе трохи кожної з країн, які ми знаємо сьогодні. Тому можна сказати, що кожна з чотирьох країн є трошки батьківщиною мате. Більшість парагвайців люблять заварювати мате холодним - такий спосіб приготування мате називається терере. До ерби додають лимон або лайм, потім крижану воду або охолоджений сік і випивають приготовану таким чином заварку одним махом. Вони мають під рукою великий термос для наповнення калабашу - зазвичай це гуампа спеціальної форми. Тип мате схожий на той, яким користуються аргентинці - з листям, паличками і пилом, але відмінні смакові характеристики аргентинського і парагвайського мате відрізняються. Парагвайський сорт вважається найміцнішим з усіх видів мате.

Жителі Уругваю - найбільші любителі рогози

Уругвайці можуть похвалитися найвищим споживанням мате на душу населення, незважаючи на те, що через погані економічні та ділові передумови, мате там майже не виробляється. Переважна більшість мате, що споживається уругвайцями, походить з Бразилії. Більше половини населення країни віддає перевагу дуже міцному мату. Вони використовують більші калабаші - зазвичай ті, що зроблені з верхньої частини калабаша, які називаються поронго - і дають заварці довше вистоятися перед вживанням. Якого роду товариші їм подобаються? З дуже дрібно нарізаним листям, без паличок і зі значною кількістю пилу. Найпопулярнішим брендом в Уругваї є Canarias.

Рекомендовано

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

190,00 ГРН чистий/1шт.(380,00 ГРН / kg)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel