Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Індійські легенди про походження йерба мате - напою стародавніх богів

2022-05-31
Індійські легенди про походження йерба мате - напою стародавніх богів

Культ йерба мате в Південній Америці виник багато століть тому, і донині до цього напою місцеві жителі ставляться як до елемента повсякденного життя. Відомо, що першовідкривачами та користувачами йерба мате були індіанці гуарані, і це сталося задовго до приходу колонізаторів, які хотіли поширити християнство серед тубільців. Сьогодні важко сказати, коли саме індіанці відкрили властивості парагвайського падуба, але безсумнівно, що рослина стала для них дуже важливою. Настільки важлива, що момент її відкриття знайшла відображення в історіях, що передаються з покоління в покоління. Сьогодні ці легенди змішані одна з одною, і кожна версія трохи відрізняється в залежності від того, хто її розповідає. Сьогодні ми спробуємо познайомити вас з деякими з них.

Легенда про початок йерба мате - конфлікт між братами Tupi i Guarani

Корінні люди Південної Америки були дуже релігійними. Їхнє життя було пронизане релігією. Вони вірили, що навколишній світ населений надприродними істотами. Вони також вірили, що їхні предки прийшли з далекої країни за океан. Ідеальним місцем для поселення для них виявилися території Америки. Хоча місцевість була для них небезпечною і абсолютно невідомою, невдовзі, завдяки своїй старанності та зусиллям, вони змогли започаткувати нову цивілізацію. За владу почали змагатися два брати: Tupi i Guaraniю. Одна з легенд додає, що причиною конфлікту стала сварка їхніх дружин, які посварилися через колоритну папугу. В результаті населення розділилося на два племена, взявши імена від імен братів. Плем'я тупі було дуже запальним. Населення займалося полюванням і вело кочовий спосіб життя. Народ гуарані був більш миролюбним і благочестивим. Дотримуючись традицій батьків, вони обробляли землю. Вони з нетерпінням чекали прибуття Па’ї Шуме, бога з блакитними очима і блідою шкірою, який прийде, щоб навчити їх, як доглядати за рослинами, що ростуть навколо, на користь. Також передбачалося розкрити таємні властивості цих рослин, зокрема парагвайського падуба, якого гуарані раніше не знали.

Indianin Guarani - odkrywca yerba mate

Легенда про індіанців Yarii i Yara - хранителів священної рослини йерба мате

Є ще одна історія, пов’язана з початком йерба мате і фігурою бога Па’ї Шуме. Після прибуття на нову землю індіанці гуарані не знали, як вирощувати рослини в дикому лісі. Незважаючи на всі їхні зусилля, через кілька років земля стала безплідною, і їм довелося переїхати на нове місце, забравши все своє майно і часто піддаючись небезпеці, що ховається в джунглях. Кочовий спосіб життя був напруженим. Під час однієї зі своїх подорожей старий, хворий індіанець на ім’я Ярій втратив сили і вирішив залишитися, покинувши своє плем’я і прирікши себе на самотність. З ним залишилася вірна, красива дочка Яра. Вона була наймолодшою ​​в племені і хотіла блукати з друзями, але в той же час занадто любила свого батька, щоб залишити його. Вони побудували хатину в джунглях і жили на самоті, піклуючись один про одного. Одного разу до їхнього притулку прийшов таємничий гість – шаман з блідою шкірою та блідо-блакитними очима. Це був Паї Шуме. Ярій і Яра зустріли прибульця як могли, а він подякував їм рослиною — вічнозеленим Каа Мате. Він пояснив їм, як доглядати, переробляти та споживати її, щоб більше ніколи не міняти місце проживання. Caa 'Mate, або йерба мате, став символом гостинності і любові, а Ярія і Яра стали охоронцями священної рослини. Настій з листя рослини відновив сили старого індіанця, і він разом з дочкою вирушив у подорож, щоб приєднатися до свого племені і передати знання, дані їм богом.

Легенда про богинь, які подарували йербу індіанцям

Інша легенда говорить, що йерба мате був подарунком від богинь місяця і хмари. Ярі, богиня місяця, спостерігала зверху, що створив Тупа, верховне божество вірувань Гуарані. Ярі милувався лісами, пишною рослинністю та тваринами, які ходили по землі. Вона хотіла побачити все це зблизька, тому вирішила спуститися на землю. Вона переконала Араї - богиню хмари - подорожувати. Вони зійшли на землю у вигляді маленьких дівчаток. Коли вони блукали по джунглях, величезний ягуар вийшов із куща і накинувся на дівчат-богинь. Вони від жаху заплющили очі, а коли відкрили, тварина лежала на землі із встромленою в неї стрілою. Їх врятував індіанець, який разом зі своєю родиною жив неподалік. Богині, бажаючи подякувати їм за те, що вони врятували життя, усипляли індіанців своєю магічною силою. Поки вони спали, вони висадили перед будинком насіння рослин з чудодійними властивостями. Вранці з насіння виросла рослина, з якої індіанець і його родина приготували напій і вперше провели ритуал йерба мате.

Рекомендовано

Taragui Energia 0,5 кг

Taragui Energia 0,5 кг

191,00 ГРН чистий/1шт.Найнижча ціна товару за 30 днів до розпродажу 215,00 ГРН/1шт.Звичайна ціна 239,00 ГРН чистий/1шт.(382,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

Verde Mate Green Limon (лимонна) 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

Yaguar Energia Guarana 0,5 кг

220,00 ГРН чистий/1шт.(440,00 ГРН / kg)
pixel