Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Єрба мате з... коноплями. Як це працює?

2022-09-21
Єрба мате з... коноплями. Як це працює?

Як відомо, мате - це настій з багатьма властивостями. Містить велику кількість вітамінів, мікро- і макроелементів. Прекрасно поєднується з різноманітними добавками - травами, сухоцвітом, фруктами в різному вигляді, маслами і ароматами. Це чудова база для кулінарних експериментів. А як щодо поєднання мате з коноплею? Як це буде працювати? Давайте дізнаємося!

Коноплі - рослина з багатьма обличчями

Перш ніж ми почнемо розглядати зв'язок між йербою та канабісом, давайте з'ясуємо деякі факти. У багатьох людей канабіс асоціюється з наркотиком. Це рослина, яка в залежності від кількості канабіноїдів, що містяться в ній, може проявляти психоактивну дію. Найпоширенішою сполукою в коноплі є тетрагідроканабінол, або ТГК, який має сильну наркотичну дію, а висушена конопля, що містить велику його кількість, відома під назвою марихуана. Коноплі також містять ще одну поширену хімічну сполуку - каннабідіол, більш відому як КБР. Він не має психоактивної дії, натомість має багато позитивних властивостей і навіть використовується для лікування деяких захворювань та станів. Канабіс викликає багато суперечок у всьому світі, саме через його психоактивну дію. Канабіс, який виробляється з висушених суцвіть рослини, заборонений у багатьох країнах, хоча за останні кілька років деякі країни дозволили зберігання наркотику і вирощування рослини в обмежених кількостях. Однак, вирощування та промислове використання конопель з максимальним вмістом ТГК 0,2 % або 0,3 % (в залежності від країни) не заборонено. З конопель виробляють волокна, з яких виготовляють, зокрема, одяг і мотузки; з конопляних волокон також виготовляють папір і будівельні матеріали. Харчова промисловість, з іншого боку, використовує конопляну олію і насіння - вони містять цінну сполуку КБД і мають високу поживну цінність. Саме останній аспект зацікавив виробників мате, які вирішили поєднати парагвайський "чай" з додаванням конопель.

Юридичні питання

У 1961 році рослина була внесена до "чорного списку" ООН, а в 1968 році сполука ТГК отримала статус забороненої. Це призвело до всесвітньої заборони на вирощування та зберігання сушених конопель, а також обмежень на дослідження та промислове використання рослини. Через 20 років вченим у Франції вдалося розробити особливий спосіб вирощування конопель з низьким вмістом ТГК. Це дозволило зняти деякі обмеження і знову використовувати коноплі для виробництва текстилю, будівельних матеріалів та продуктів харчування. Розпочалися численні дослідження, вчені ретельно вивчали дію та властивості рослини. Багато країн світу в тій чи іншій мірі почали легалізацію канабісу.

Уругвайський мате з додаванням чарівної трави

Ідея поєднання мате з канабісом прийшла з Уругваю - це перша країна, яка легалізувала вирощування, торгівлю та рекреаційне використання канабісу. Законопроект був розроблений у 2012 році, законодавство було прийнято у 2014 році, а нові закони набули чинності у 2017 році. Зареєстровані жителі Уругваю можуть придбати канабіс в обмеженій кількості в аптеці. Послаблення законодавства сприяло виникненню ідеї комбінування мате з додаванням спірної рослини. Жителі Уругваю люблять мате. Статистичний житель країни випиває майже 9 кг йерби на рік. Тож не дивно, що ідея поєднати мате з канабісом, до якого отримали доступ уругвайці, зародилася саме тут. Першими брендами, які почали продавати цю незвичайну композицію, стали Consentina і Abuelita. Звісно, це не йерба з канабісом - наркотиком, який викликає психотичні ефекти. Цей мате не містить ТГК. У їх рецептуру додається трава, в якій вміст ТГК становить менше 0,2 %. Якби це було інакше, вони не були б дозволені до продажу.

Властивості та вплив конопель

Конопляний чай - настій з марихуани

Продукти з додаванням КБР стають все більш популярними. Конопляні олії або косметика з екстрактом конопель у своєму складі викликають справжній фурор на ринку. Магазини трав і здорового харчування продають конопляні чаї, збочено відомі як настої з листя конопель. Чаї, доступні широкому загалу, не містять ТГК і не мають властивостей, що викликають звикання. Натомість вони мають багато інших цінних властивостей. КБД, що міститься в листі конопель, допомагає при хронічному болю, покращує настрій людей, які борються з тривогою або депресією, і підтримує травну систему. Важливо - "настойка канабісу" не є лікарським засобом! Ефект від чаю з конопель не є негайним і проявляється при регулярному вживанні.

Як працює мате з КБР?

Єрба мате є джерелом багатьох вітамінів і мінералів. У його хімічному складі перераховані вітаміни групи В і С, а також мінерали, такі як кальцій, залізо і цинк, серед інших. Також містить антиоксиданти. Завдяки високому вмісту кофеїну має високу стимулюючу дію, покращує концентрацію уваги та пригнічує відчуття голоду. Крім канабіноїдів, в насінні конопель міститься велика кількість вітамінів і мінералів. Тут згадуються, зокрема, залізо, кальцій, магній, цинк і хром, вітаміни групи В і Е, а також жирні кислоти омега-3 і омега-6. У поєднанні ці два інгредієнти забезпечують пристойну дозу поживних речовин, необхідних для життєдіяльності організму. Таким чином, конопля, настояна на коноплі, є повноцінною дієтичною добавкою. Вплив конопель, однак, суттєво відрізняється від впливу мате. КБР, що міститься в рослині, розслабляє і заспокоює. Недарма його часто використовують для лікування безсоння. У поєднанні з мате він дещо нівелює його збудливу дію, робить стимулюючий ефект набагато м'якшим, більш приглушеним, і таку суміш можна з успіхом пити навіть ближче до вечора.

Конопляний мате

Якщо ви хочете купити і спробувати поєднання мате і конопель, далеко ходити не треба! У нашому магазині є кілька варіантів цього цікавого поєднання. В першу чергу рекомендуємо Verde Mate Cannabis Absinth, який являє собою бразильську зелену йербу з додаванням конопляного борошна, трави полину і композиції ароматичних трав. Ця марка йерби особливо рекомендується для початківців через її м'який характер. Yerba mate Yaguar Cannabis, ще одна позиція в нашій пропозиції, яка має в своєму складі КБД - у вигляді конопляного борошна. Тут основа трохи сильніше висушена. Ягуар також родом з Бразилії, але виготовляється за аргентинською традицією - листя падуба сушать над вогнищем, а потім піддають процесу витримки, що надає настою більш насичений смак і аромат. Наш магазин також пропонує органічний бразильський мате з коноплями - Soul Mate Orgánica Cannabis. Це варіант для свідомих любителів мате, які цінують високу якість продукту, досягнуту не за рахунок навколишнього середовища.

Рекомендовано

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25 кг

150,00 ГРН чистий/1шт.(600,00 ГРН / kg)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

Guarani Energia con Guarana 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel