Додати до списку покупок
Створіть новий список покупок

Сарсапарілла - рослина з чудодійними властивостями

2022-09-12
Сарсапарілла - рослина з чудодійними властивостями

За останні кілька років все більшої популярності набувають натуральні продукти. Ми хочемо краще харчуватися, краще виглядати, краще себе почувати і вести здоровий спосіб життя. Ми шукаємо здорові замінники синтетичним харчовим добавкам. Одним з таких корисних інгредієнтів з дуже цінними властивостями і широким спектром застосування є сарсапарілла.

Сарсапарілла - що це таке і звідки вона береться?

Сарсапарілья - загальна назва колкори (лат. Smilax), роду тропічних рослин, які поширені по всій Мексиці, Центральній і Південній Америці та Карибському басейну. Це багаторічні виткі рослини - дерев'янисті ліани, які ростуть глибоко у верхівках дерев тропічного лісу. Вони досягають до 50 м в довжину. Покриті колосками стебла колькориз прикріплюються до інших рослин. Сарсапарілла має темно-зелене листя, серцеподібної або краплеподібної форми. Має дрібні білі квіти, які при запиленні перетворюються на темно-червоні або сині плоди. Іспанська назва "zarzaparilla" утворилася від поєднання двох слів: "зарза" і "парра", що означає відповідно: "ожина" та "лоза". Суфікс "-ілла" був доданий до цих слів, щоб виконувати функцію зменшувально-пестливу. У натуральній медицині або в кулінарних цілях зазвичай використовується корінь сарсапарілли, який характеризується приємним ароматом і гостро-солодким смаком.

Сарсапарілья використовувалася в натуральній медицині корінними народами Південної та Центральної Америки ще багато століть тому. Особливою популярністю вона користується в Мексиці, де цінується за свої цінні властивості. В кінці середньовіччя сарсапарілла через торговців потрапила в Європу і почала використовуватися в медицині як засіб від сифілісу і ревматизму. У період з 1820 по 1920 рік сарсапарілла навіть була зареєстрована як офіційний засіб від сифілісу в США. У минулому в США був популярний безалкогольний напій під назвою "сарсапарілла", схожий за смаком на кореневе пиво. Однак, насправді це не мало до нього жодного відношення. Інгредієнтом напою була рослина під назвою сассафрас, а не сарсапарілла. Напій популярний і сьогодні, але вже не в США, а в країнах Південно-Східної Азії. Ці продукти не містять ні сарсапарілли, ні сассафрасу, натомість натуральні або штучні ароматизатори, які імітують пряний смак рослини. В наш час сарсапарілла все частіше зустрічається у вигляді капсул - як біологічно активна добавка.

Сарсапаріла - властивості та хімічний склад

Через різноманітність видів рослин, які називають "сарсапаріллою", важко точно визначити, які саме хімічні сполуки містяться в них. У дослідженнях розглядаються кореневища та корені сарсапарілли. Серед мінералів, джерелом яких є сарсапарілла, найбільш поширені цинк, алюміній, хром, залізо, магній, селен, кальцій та багато інших. Також є джерелом вітамінів А, В, С і D. Рослини смілаксу містять ряд стероїдних сапонінів, які сприяють злегка гіркому смаку сарсапарілли та її реакції піноутворення з водою. Сапоніни, що містяться в рослині, допомагають утримувати грибки та комах від поїдання її листя - це одна з причин, чому сарсапарілла проявляє протигрибкові властивості. Сапоніни також сприяють засвоєнню організмом лікарських і фітохімічних речовин. Сарсапарілла містить фенольні сполуки, які проявляють протизапальну та антиоксидантну дію, а також флавоноїди, які в рослині є пігментною речовиною і відповідають за колір листя. Застосовуються для лікування запалень та аутоімунних захворювань. Вони модулюють імунітет і захищають печінку. Також в сарсапаріллі виявлені кемферол, кверцетин, крохмаль, смола, цетиловий спирт, ефірні олії і численні кислоти.

Сарсапарілла - ефекти та застосування

Сарсапарілла цінується за свої лікувальні властивості протягом сотень років. Традиційно його використовували як засіб від імпотенції, венеричних захворювань і ревматизму, а також для зміцнення організму і підвищення життєвого тонусу. Корінні народи Перу та Гондурасу використовували його властивості для лікування застуди та при болях у суглобах, а амазонські шамани робили з нього відвари для лікування шкірних захворювань. Він також цінувався за свої властивості очищення від токсинів, як сечогінний засіб і для збільшення потовиділення. Його використовували для очищення крові. У 1942 році було проведено дослідження, яке підтвердило ефективність сарсапарілли в лікуванні таких шкірних захворювань, як псоріаз, проказа, екзема і вугрі. Результати дослідження опубліковані в журналі New England Journal of Medicine. У дослідженні взяли участь 92 пацієнти - у 62% з них спостерігалося покращення стану псоріатичних уражень, а у 18% пацієнтів ураження повністю зникли. Важливими тут вважалися очисні властивості сарсапарілли. Доведено, що люди з псоріазом мають високий рівень ендотоксинів, що циркулюють в крові, а сарсапонін - один зі стероїдів, що містяться в сарсапаріллі - зв'язується і виводить ендотоксини, покращуючи стан шкіри пацієнта. Вплив сарсапарілли на лікування прокази та інших шкірних захворювань було підтверджено подальшими дослідженнями, які були проведені в 1959 р. Застосування сарсапарілли при лікуванні сифілісу було доведено клінічними спостереженнями в Китаї, де вона виявилася ефективною в 90% гострих випадків і в 50% хронічних випадків. Сапоніни та рослинні стероїди, які містяться в сарсапаріллі, можуть синтезуватися в стероїди, такі як естроген і тестостерон. Цей факт був використаний виробниками дієтичних добавок в маркетингових цілях, створюючи неправдиві твердження про те, що сарсапарілла буде мати ефект збільшення м'язової маси під час фізичних навантажень і одночасно зменшувати жирові відкладення, і що це, в свою чергу, буде мати позитивний вплив на скульптуру тіла. Наука спростовує ці твердження. Синтез в стероїди ніколи не був задокументований в організмі людини, тільки в лабораторних умовах. Не доведено, що сарсапарілла має анаболічні ефекти.

Сарсапарілла - протипоказання та побічні ефекти

Сарсапарілла не має побічних ефектів. Це продукт, який надходить безпосередньо з природи, тому є корисним для людського організму. Слід зазначити, однак, що вживання його в занадто великій кількості може викликати подразнення шлунка. Як згадувалося раніше, сарсапарілла підвищує здатність організму засвоювати лікарські засоби, тому бажано проконсультуватися з лікарем або фармацевтом. Протипоказано застосовувати жінкам у період вагітності або годування груддю. Досі не було проведено жодних досліджень, які б підтвердили, що сарсапаріллу можна безпечно застосовувати у таких випадках, тому рекомендується дотримуватися обережності.

В яких продуктах можна знайти сарсапаріллу?

Хоча його властивості здавна використовуються в натуральній медицині, зараз він набуває все більшої популярності. Історично в Сполучених Штатах Америки "Сарсапарілья" користується популярністю як безалкогольний напій з приємним, пряним смаком та ароматом. Він все частіше з'являється в магазинах здорового харчування, у вигляді біологічно активних добавок - капсул і таблеток. Доступні настоянки з ним, а також його можна придбати як окремий інгредієнт, з якого можна приготувати настій або додати до мате, чаю або інших трав. Купити сушену сарсапарілью можна в нашому магазині. Також існує готовий купаж мате з сарсапаріллою - Verde Mate Sarsaparilla, який в поєднанні з дрібною зеленню мате, рослинними добавками, такими як лемонграс, пелюстки м'яти і календули, і додаванням сушеного яблука, створює приємну композицію з солодкими і пряними нотками. Бажано заварювати його в ємності з деревини пало санто, що дозволить розкрити ще більше цікавих смакових відтінків.

Рекомендовано

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

CBSe Energia Guarana 0,5 кг

190,00 ГРН чистий/1шт.(380,00 ГРН / kg)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5 кг

210,00 ГРН чистий/1шт.(420,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

Verde Mate Green Mas IQ 0,5 кг

260,00 ГРН чистий/1шт.(520,00 ГРН / kg)
pixel